Ako sa hovorí, bezpečnosť musí byť vždy na prvom mieste. To platí aj pri zabezpečení domácnosti, kde je najčastejším zabezpečovacím prvkom okrem alarmu aj kamera.

Väčšina ľudí sa pri zmenke slovného spojenia „IP kamera“ zľakne, že sa jedná o drahé zložité zariadenie, ktoré vyžaduje zložitú inštaláciu a nejakého človeka, ktorý bude robiť pravidelnú údržbu. V súčasnosti to už neplatí a IP kamera môže nájsť svoje uplatnenie takmer v každej domácnosti. Výrobou IP kamier sa zaoberá čínsky výrobca KKmoon, ktorého špecialitou sú predovšetkým zabezpečovacie systémy.

   zdroj fotografie: KKmoon

Ich vnútorná bezpečnostná kamera KKmoon® HD 720P je jednoduchá na inštaláciu. stačí ju pripojiť k internetu pomocou bezdrôtového pripojenia Wi-Fi, prípadne pomocou ethernetového káblu. Kamera je vybavená CMOS senzorom, ktorý dokáže zaznamenávať HD video. V noci kamera automaticky prechádza do infračerveného režimu, kedy vyžaruje ľudským okom neviditeľné svetlo. Toto svetlo sa následne zmení na čiernobiely obraz. Záznam je možné ukladať na microSD kartu s kapacitou až 128 GB.

zdroj fotografii: KKmoon

Vysielanie z kamery je možné prehrať pomocou mobilnej aplikácie KKmoon. Aplikácia je dostupná ako pre Android, tak aj pre iOS zariadenia. K dispozícii je aj PC verzia. Okrem sledovania obrazu v reálnom čase je možné pomocou smartfónu kameru otáčať a zmeniť uhol naklonenia. Aby toho nebolo málo, k dispozícii je aj obojsmerný prenos zvuku. Ten môžeš využiť v prípade, keď budeš chcieť prehovoriť do duše nečakanej návšteve. Výborné uplatnenie nájde táto IP kamera aj ako vzdialená kontrola malých detí, kedy sa im môže rodič aj na diaľku prihovoriť.

zdroj fotografií: KKmoon

Kúpiť KKmoon 720p IP kameru za 11 €

Kamera disponuje detekciou pohybu a zvuku, čo môže napríklad slúžiť ako spúšťač záznamu videa. Tiež pomocou už spomínanej aplikácie dostane používateľ instantné upozornenie o tom, že v jeho dome sa niečo deje. Či už budeš chcieť zabezpečiť svoju nehnuteľnosť alebo strážiť deti, táto viacúčelová IP kamera môže byť tvoja za 11 € z európskeho skladu s použitím zľavového kupónu S435S. K objednávke je ešte pripočítať dopravu kuriérom z európskeho skladu, ktorá stojí 10 €. Celková suma s dopravou sa tak vyšplhá iba na 21,20 €.

Zľavový kupón uplatníš v košíku:

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP