S uzatvorením roka 2021 môžeme s plným svedomím povedať, že išlo o azda najbláznivejších 365 dní vo svete kryptomien od roku 2017 a prvého veľkého „bull runu“, ktorý dostal digitálne meny na titulky svetových médií.

Dnes už ale kryptomeny zasahujú do omnoho väčšej časti nášho života a pomaly sa menia z toho najrizikovejšieho aktíva, ktoré si ľudia kupovali ako hazard, na pevnú súčasť rôznych investičných portfólií.

Pre svet kryptomien je však dôležitý aj fakt, že k úzkej skupine nadšencov, ktorá kryptomenám verila už dávno, sa pridalo obrovské množstvo ľudí, ktorých zaujíma aj tá „funkčná“ časť kryptomien a neberú ich iba ako nástroj na zbohatnutie.

Svet kryptomien je obrovský, vzdelávať sa nie je hanba

Pokiaľ medzi nich patríš aj ty, nie je vôbec hanbou si priznať, že o fungovaní kryptomien sa nevieš dozvedieť všetko po vlastnej osi.

Takéto informácie sú pritom dostupné úplne zadarmo a nemusíš kvôli nim ani brázdiť nekonečné množstvo YouTube kanálov, či platiť za drahé kurzy.

Čo je zadarmo, nemusí byť nekvalitné. Burzy vedia prekvapiť a za vzdelávanie ti dokonca aj zaplatia

Nechceme argumentovať, že platiť za vzdelávanie v tak komplexnej oblasti, akou sú kryptomeny, sa neoplatí. Pokiaľ však hľadáš intuitívnu platformu, ktorá ti umožní hlbšie porozumieť tomu, ako funguje blockchain, kto stojí za najväčšími kryptomenami, ktoré búrajú rekordy, či ako fungujú NFT, priam ideálne riešenia pre každého ponúkajú známi hráči na trhu.

Tými sú práve najväčšie kryptomenové burzy Coinbase, Binance a menej známa rakúska burza Bitpanda, ktoré každá ponúkajú svoju vlastnú formu tzv. „akadémie“, kde publikujú články či ponúkajú rôzne kurzy úplne zadarmo, alebo dokonca za malé odmeny vo forme vlastných, alebo iných obchodovateľných kryptomien. Začnime práve tou, ktorá svojich používateľov k vzdelávaniu „motivuje“ najväčšími odmenami.

Druhá najväčšia burza Coinbase, ktorá je obľúbená aj medzi Slovákmi, má vzdelávaniu venovanú samostatnú sekciu na svojej stránke, ktorá je dostupná aj v mobilnej verzii. Je rozdelená do troch oblastí, ktoré pokrývajú základy a úvod do sveta kryptomien, užitočné tipy, ale aj sumár aktuálnych udalostí na trhu a blog.

Spomedzi kurzov pre úplných začiatočníkov je tu komplexnejšie vysvetlenie základov blockchainu ako aj bitcoinu, etherea, cardana, dogecoinu či niekoľkých ďalších veľkých kryptomien, „kryptomenový slovník“ s najpoužívanejšími výrazmi vo svete tradingu, ale aj úvod do decentralizovaných financií, búrz, či samotného ťaženia kryptomien.

Nenechaj si ujsť
Stačí zlé kliknutie a skončil si. Facebook dokorán otvoril dvere podvodným reklamám na kryptomeny

Druhá najväčšia burza taktiež ponúka aj sekciu s množstvom užitočných tipov, ako napríklad návod na kúpu NFT, sledovania grafov či stakingu, ktoré sa však poväčšine vzťahujú a navádzajú priamo na služby Coinbase.

Pripomeňme, že užitočným indikátorom pre bitcoin a stakingu sme sa venovali aj v našich článkoch tu a tu. V prípade Coinbase však musíme taktiež vyzdvihnúť sekciu súhrnov aktuálnych udalostí na trhu, ktoré ponúkajú dôležité informácie zo sveta kryptomien „v kocke.

Burza na záver ponúka menšiu „vzdelávaciu“ platformu zakomponovanú priamo do svojej aplikácie, kde umožňuje používateľom za vyplnenie krátkych kurzov o niektorých podporovaných kryptomenách získať odmeny, ktoré nedosahujú závratné výšky, no rozhodne potešia. „Kľúčom“ k týmto odmenovým kurzom je však registrácia a overenie údajov na Coinbase.

Ako získať odmeny za splnenie edukačných kurzov na burze Coinbase? 
Startitup PREMIUM logo
Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

(Zrušiť môžeš kedykoľvek)

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú