Ak si niekedy čítal životopis bývalého spoluzakladateľa spoločnosti Apple, Steva Jobsa, tak si možno netušil, že ho napísal Walter Isaacson. Jedná sa o oficiálneho životopisca tohto významného podnikateľa, ktorý navždy zmenil dejiny technológií.

Isaacson strávil po boku Jobsa dlhú dobu a o fungovaní spoločnosti má tak skutočne perfektný prehľad. V nedávnom rozhovore sa pritom vyjadril, že Apple už viac nepovažuje za inovatívnu spoločnosť. „Apple už nie je najinovatívnejšou spoločnosťou. Ale sú dobrí v realizáciách. Napríklad inovácie v segmente virtuálnych asistentov pochádzajú od Googlu a Amazonu, nie od Apple.“, povedal Isaacson. Ďalej podľa neho spravil Apple chybu v tom, že hlasovú asistentku Siri nepriniesol do domácností ako konkurenta pre Google Home a Amazon Echo.

apple
zdroj fotografie: Talks at Google / YouTube

nenechaj si ujsť
Ak zvládneš zodpovedať týchto 15 zákerných otázok, ktoré sa Apple pýta na pohovoroch, okamžite posielaj svoj životopis!

Teda aspoň zatiaľ. Podľa špekulácií totiž môže byť podobné zariadenie predstavené na blížiacej sa konferencii WWDC 2017, ktorá začína už o menej ako mesiac. Isaacson však nakoniec priznal, že Apple nepotrebuje nutne inovovať, aby bol dobrou spoločnosťou. Svedčia o tom aj nedávno zverejnené štatistiky predajov za uplynulý druhý štvrťrok.


zdroj fotografie: Techcrunch

Celkové zisky sú odhadované až na 11,03 miliárd dolárov, pričom 50,76 miliónov z toho tvoria iba iPhony. Ak sa teda na giganta z Cupertina pozrieme z tohto hľadiska, je nám jasné, že naďalej patrí na špicu technologického sveta. No aký máš názor na Apple ty? Dokáže ešte dostatočne dobre inovovať, aby zaujala aj tých najnáročnejších zákazníkov?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom