Populárna aplikácia Shazam pravdepodobne zmení svojho majiteľa. Službu na rozpoznávanie hudby má zakúpiť spoločnosť Apple. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Ako informoval portál Recode, Apple má za túto aplikáciu vysoliť 400 miliónov dolárov. Rozhodne sa tak bude jednať o investíciu roka. Oficiálne vyjadrenie oboch strán k celému obchodu však, žiaľ, ešte nemáme. Rozhodne ale tento krok zo strany amerického giganta chápeme, nakoľko Shazam má mesačne 120 miliónov aktívnych používateľov.

Investícia, ktorá sa vyplatí

Počet používateľov využívajúcich túto službu však nie je jediným prínosom pre kalifornskú spoločnosť. Týmto nákupom Apple získa všetky technológie na rozpoznávanie zvuku, ktoré má Shazam na pokročilej úrovni. Ďalším plusom je, že Shazam už dávno nie je len aplikácia na rozpoznávanie hudby. Pomocou rozšírenej reality totiž dokáže identifikovať aj fyzické predmety, ako napríklad knihy či plagáty.

Je tu aj ďalšia verzia, ktorá naznačuje, že po tom, čo Apple túto službu kúpi, následne ju okamžite zruší. Týmto krokom by mali pomôcť svojej vlastnej aplikácii na streamovanie hudby – Apple Music. Shazam totižto po vyhľadaní nejakej skladby okamžite odkazuje na Spotify či Google Music. Ak by teda aplikáciu zrušili, malo by to upevniť ich postavenie voči konkurencii. Ak však aplikácia na trhu zostane aj pod krídlami Apple, ušetrí mu kopu peňazí za poplatky, keďže Shazam takisto odkazuje aj na obsah v obchode iTunes.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
20%
Neznášam to
80%
O autorovi
Mário Šimovič
Som mladý chalan, predovšetkým sa venujem aplikovanej informatike a programovaniu, ale taktiež sa zaujímam o technické novinky zo sveta a hudbu. Takisto rád skúšam nové zariadenia a značky z čínskeho trhu.