banner-nubia-z11Aj rok 2016 priniesol zaujímavé inovácie v segmente smartfónov, ktorý opäť narástol a podľa analytikov ani zďaleka nebude tento rozvoj spomaľovať či stagnovať. Každý jeden výrobca nám ukázal, ako vyzerá jeho predstava o dokonalom smartfóne.

Súťaživosť gigantov je však rozhodne veľká, a tak sa radi chopia každej jednej príležitosti ukázať konkurentovi, že sú v niečom lepší. Známy benchmark AnTuTu nevynechal vyhlasovanie najlepších smartfónov ani počas roka 2016, pričom ich rozdelil do niekoľkých kategórií. Medzi víťazmi tak nájdeme napríklad Xiaomi, Meizu, Samsung, no aj v našich končinách menej známe Vivo, ktoré je ale na veľkom vzostupe a onedlho budeme o tomto výrobcovi určite ešte veľa počuť. Víťazi sú teda jasne daní a my si ich teraz predstavíme presne podľa toho, ako ich AnTuTu rozdelilo.

Najlepší výkon

Toto významné ocenenie si odniesla mladá vlajková loď OnePlus 3T, ktorá trochu kontroverzne nahradila slávny OnePlus 3 zo začiatku leta. Medzi kľúčové špecifikácie patrí procesor Snapdragon 821, 6 GB RAM, ultra-rýchly skener odtlačkov prstov, 16 MPx fotoaparát či rýchlonabíjanie Dash Charge, ktoré nemá vo svete konkurenciu. Skóre v tomto slávnom benchmarku sa vyšplhalo cez vysokých 162 000 bodov.

oneplus-3t-foto-2zdroj fotografie: Dgtle

Najúčinnejší marketing

Po marketingovej stránke ovládol minulý rok high-end z dielne Huawei – phablet Mate 9. Ten priniesol vskutku požehnané množstvo inovácií, ktoré doprevádza krásny dizajn z prémiových materiálov. Tretí najväčší výrobca smartfónov na svete sa však rozhodol, že celkovo prinesie hneď niekoľko verzií, ktoré od seba značne odlíši a zasype teda trh poriadne luxusnými vlajkovými loďami.

mate-9-na-slovensku-foto-nahladzdroj fotografie: Dgtle

Najdokonalejší multimediálny zážitok

V tomto prípade si prvenstvo odniesla vlajková loď progresívnej spoločnosti Vivo, model Xplay 6. Ten je vybavený nádherným displejom so zakrivením po okrajoch, ktorý disponuje jemným 2K rozlíšením a úžasnou Super AMOLED technológiou. K dokonalosti prispieva aj špičkový HiFi audio čip ES9038.

vivo-xplay6-oficialnezdroj fotografie: Vivo 

Najväčšie inovácie

Asi sa netreba veľmi nad touto kategóriou pozastavovať, kedže má jasného víťaza. Xiaomi Mi MIX je jedinečným prístrojom, ktorý tento rok zožal všetku slávu technologického sveta. Či už je to nádherné konštrukčné spracovanie, alebo displej s pomerom až 91,3 % k prednej strane, všetko spolu krásne ladí a vytvára takmer dokonalý koncept. Viac už ale neprezradíme a presvedč sa radšej na vlastné oči v našej exkluzívnej recenzii.

TIP: Recenzia | Xiaomi Mi MIX: Dámy a páni, privítajte budúcnosť smartfónov

xiaomi-mi-mix-recenzia-topnahlad

Najkrajší dizajn

Rok 2016 nebol pre jedného z najväčších čínskych výrobcov práve úspešný. Finančné komplikácie, súdne spory a nezáujem fanúšikov vyústili do poslednej príležitosti na zaujatie v podobe vlajkového modelu Pro 6 Plus, ktorý to konečne rozbalil vo veľkom štýle. Podľa AnTuTu sa dokonca jedná o najkrajšie zariadenie minulého roka, čo len opäť dokazuje, že Meizu je na správnej cesta, aby sa dostalo do starých dobrých koľají.

meizu-pro-6-plus-fotografie-1zdroj fotografie: Anzhuo 

Najlepší smartfón v roku 2016 

Najhodnotnejšie víťazstvo si pripisuje Samsung Galaxy S7 edge, ktorý získava titul najlepšieho smartfónu v roku 2016. Významné prvenstvo giganta z Južnej Kórei je ako-takou náplasťou na zbabraný rok. Problémy s Note 7-čkou nás nikdy neopustia a na tento neslávny phablet sa bude v kruhoch fanúšikov spomínať ešte veľmi dlho.

s7-edge-top-v-antutuzdroj fotografie: Dgtle

TIP: Tím FónyzČíny: Toto sú smartfóny, ktoré používame

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom