Amazon Studios túži po úspechu, aký priniesol HBO seriál Game of Thrones. Nádeje Amazonu sa tak obracajú smerom k slávnemu dielu J.R.R Tolkiena – Pánovi prsteňov.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Jednania už prebiehajú

Amazon už údajne vyjednáva so štúdiom Warner Bros o právach na vytvorenie seriálu podľa námetu knižnej trilógie J.R.R Tolkiena. Vyjednávanie je údajne ale zatiaľ len v počiatočnej fáze.

Amazon to myslí s vytvorením seriálu vážne, o čom svedčí aj fakt, že do jednaní sa zapojil aj samotný CEO, Jeff Bezos. Nejasnosťou však zostáva fakt, či Warner Bros má vôbec právo na poskytnutie licencie k dielam, ktoré sú v skutočnosti duševným vlastníctvom rodiny slávneho autora.

Po prerode sa očakáva úspech

Amazon Studios sa neočakávane ocitol uprostred prerodu. Po tom, ako minulý mesiac výkonný riaditeľ Roy Price odstúpil v dôsledku obvinenia zo sexuálneho obťažovania, sa Jeff Bezos naplno zapojil do kreatívneho smerovania štúdia. Kreatívnu skupinu predstaviteľov Amazon Studios poveril hľadaním námetu na seriál, ktorý by mal celosvetový úspech. Zdá sa tak, že Pán prsteňov má potenciál tento úspech dosiahnuť. Je tu ale malý háčik.

Stretne sa seriálové podanie Pána prsteňov s úspechom ?

Otázkou zostáva najmä to, či Pán prsteňov je tá správna cesta. Trilógia sa už dočkala svojho filmového spracovania od režiséra Petra Jacksona, ktoré bolo veľmi dobre prijaté širokou verejnosťou aj kritikmi. To, že vo filmovom priemysle je úspech vrtkavý, svedčí aj to, že trilógia Hobit od toho istého režiséra už nebola takou úspešnou.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Dávid Hrabčák
Som študent doktorandského štúdia na Technickej univerzite v Košiciach v odbore Multimediálne telekomunikácie. Moderné technológie sú pre mňa nie len niečo, čo študujem, ale aj koníček. Okrem technológií rád počúvam a tvorím elektornickú hudbu.