Jedny z najlepších cenovo dostupných inteligentných hodiniek sú odteraz ešte lepšie. Prišla vítaná zmena dizajnu a pribudli nové funkcie, no prijateľné ceny ostali zachované.

Keďže hodinky zatiaľ boli predstavené iba v Číne, ich oficiálny anglický názov nepoznáme. Hovoriť o nich preto teraz budeme ako o Huami Amazfit Sports Smartwatch 2 a Amazfit Sports Smartwatch 2S. Predošlá generácia sa dostala do povedomia verejnosti aj vďaka tomu, že na nich zanechala kúsok práce aj spoločnosť Xiaomi. Čím chcú teda zaujať najnovšie dva modely?

Serióznejší dizajn a nové materiály

Zatiaľ čo prvá generácia o sebe dávala svojím sviežim dizajnom jasne najavo, že sa jedná o športové hodinky, druhá generácia to zreteľne zmenila. Pre šport sú, samozrejme, určené aj tieto, no vyzerajú o čosi elegantnejšie a perfektne sa hodia aj na seriózne nosenie k saku. Modely 2 a 2S sa líšia najmä použitými materiálmi.

Zatiaľ čo základný model má na ochranu displeja tvrdené sklo s 2.5D zahnutím a jeho náramok je vyrobený z gumy, vylepšený model má na displeji zafírové sklo a zaujme tiež koženým náramkom. V oboch prípadoch je ale rám z keramiky a tlačidlá z nehrdzavejúcej ocele. Nezabudlo sa ani na vodeodolnosť a oba modely je tak možné používať maximálne do hĺbky 50 metrov.

 

Režimy pre najrôznejšie činnosti

Vďaka vodeodolnosti môžeš s hodinkami aj plávať a vybrať si z dvoch režimov – plavecký bazén alebo otvorená voda. Keď si vyberieš napríklad prvý režim, hodinky budú rátať počet prejdených okruhov a dokážu dokonca identifikovať aj štýl plávania. Okrem toho je k dispozícii ešte ďalších 10 režimov, a to napríklad beh, chôdza, jazda vonku, jazda vo vnútri (rotoped), beh vo vnútri (bežiaci pás), plaváreň, eliptický trenažér, horolezectvo, cezpoľný beh, plávanie v otvorenom priestranstve a iné.

Huami navyše oznámilo, že hodinky možno predstaví aj na CES 2018 v Las Vegas. Aby toto predstavenie trochu okorenilo, pridať má aj tri nové režimy – golf, futbal a tenis. Hodinkám v neposlednom rade nechýba ani vstavané GPS a dlhá výdrž batérie. Výrobca uvádza, že aj pri zapnutom GPS sledovaní vydržia slušných 35 hodín. Skrátiť by ju mohlo napríklad časté používanie displeja alebo 24-hodinové monitorovanie tepu.

Po spárovaní so smartfónom a príslušnou aplikáciou sa už klasicky otvárajú ďalšie funkcie, ako napríklad ovládanie hudby cez Bluetooth, príjem hovorov, SMS, notifikácií z aplikácií, nastavenie budíka či monitorovanie spánku.

Stále príjemné ceny

Číňania si už môžu hodinky predobjednať za 999 juanov (130 €) v prípade základnej verzie alebo za 1499 juanov (200 €) v prípade vylepšenej verzie s prémiovejšími materiálmi. Môžeme taktiež očakávať, že podobne ako v prípade staršej verzie, neskôr sa objavia aj modely s anglickým systémom a budeme si ich môcť kúpiť aj my.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom