Každý z nás to pozná. Zaspať alebo vyraziť do nového dňa s neumytými zubami nie je nič príjemné (najmä pre okolie) a sme tak nútení v kúpeľni stráviť niekoľko minút.

Kvalita čistenia, za ktorú by sa nehanbil ani zubár

Startup zo San Francisca však spustil na Kickstarteri kampaň, z ktorej chce získať peniaze na vývoj svojho perfektného vynálezu. Jedná sa o Amabrush, prvú automatickú zubnú kefku na svete. Vyznačuje sa hlavne dôkladným čistením, jednoduchým použitím a skvelou rýchlosťou. Stačí si totiž vložiť do úst náustok s mäkkými antibakteriálnymi silikónovými štetinami, stlačiť guľatú rukoväť a počkať 10 sekúnd. Čistenie zubov prebieha vďaka vibráciám, pričom za 10 sekúnd kefka pokryje všetky odporúčané metódy od zubných lekárov. Mäkké štetiny sú zahnuté v 45º uhle a vďaka pohybom zozadu dopredu dokážu dôkladne a jemne vyčistiť zuby.

amabrush
zdroj fotografie: Amabrush Amabrush / YouTube

Nenechaj si ujsť
Už nebudeš dlhé hodiny čakať u lekára. Mobilná zdravotná služba využije umelú inteligenciu
„Funguje to ako mágia,“ tvrdia testeri

Možné je tiež zdieľanie kefky s ostatnými členmi rodiny. Každý, samozrejme, musí mať svoj vlastný náustok, ktorý potom jednoducho magneticky pripojí k rukoväti. Batéria v kefke postačí na 28 umytí na jedno nabitie. To znamená, že ak by si si aj zabudol zobrať nabíjačku na dvojtýždňovú dovolenku, stále si môžeš umývať zuby dvakrát denne bez nabíjania. Keď už sme pri nabíjaní, prebieha bezdrôtovo. K dispozícii je základná nabíjačka, ale použitá môže byť aj bezdrôtová nabíjačka pre smartfón.

amabrush
zdroj fotografie: Amabrush Amabrush / YouTube

Počas života strávime čistením zubov viac ako 100 dní

Podľa prieskumu trvá priemerné čistenie zubov u ľudí iba 60 sekúnd namiesto odporúčaných 180 sekúnd. Počas života navyše strávime čistením zubov viac ako 100 dní a tento čas nám nikto späť nevráti. Podľa Amabrush si zuby síce čistíme pomerne dlho, no v skutočnosti venujeme každému povrchu zubu iba 1,25 sekúnd. Je to najmä preto, že bežný človek má 32 zubov a každý z nich má tri povrchy. Amabrush čistí všetky povrchy súčasne a sú tak umývané až 8-krát dlhšie. Celkové trvanie čistenia zubov je však oveľa kratšie, keďže trvá iba 10 sekúnd. Tým pádom je celý proces 12-krát rýchlejší ako bežné ručné čistenie zubov.

Automatizácia na správnom mieste

Projekt Amabrush je len ďalším príkladom toho, ako nám automatizácia pomáha v každodennom živote. Oslobodzuje nás od nutného robenia činnosti, ktorú nemáme radi a poskytuje nám viac času pre činnosti, ktoré nás naopak bavia. O skvelom nápade svedčí aj mimoriadny úspech kampane. Cieľom totiž bolo vyzbierať 50 000 €, no už teraz ľudia prispeli so sumou väčšou ako jeden milión eur. Prispieť sa dá aj nižšou sumou bez odmeny, no ak by si mal o samotnú kefku záujem, tvoj príspevok na projekt by musel byť aspoň 79 €.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú