Cestovanie je pre množstvo ľudí odjakživa perfektná forma odreagovania sa a vypadnutia z bežného života. Ak aj ty patríš medzi vášnivých cestovateľov alebo si len rád spravíš spontánny výlet s kamarátmi alebo rodinou, v tvojej cestovateľskej výbave by nemala chýbať skvelá kamera, ktorá ti všetky tvoje výpravy natočí v tom najvyššom rozlíšení a kvalite.

Každému správnemu cestovateľovi nesmie vo výbave chýbať kamera, ktorou zaznamená najlepšie zážitky so svojich „tripov“. My ti tak prinášame výber tých najlepších športových kamier do akýchkoľvek podmienok v rôznych cenových kategóriách. Na svoje si prídu ako začiatočníci, tak aj tí najnáročnejší cestovatelia.

Pre cestovateľa začiatočníka

4K kamera Q6 z EU skladu


zdroj fotografie: Screenshot/YouTube

Kúpiť 4K akčnú kameru Q6 z EU skladu

Ak patríš medzi menej náročných používateľov a vystačíš si aj s úplne základnou kamerou, v tom prípade ti určite odporúčame akčnú 4K kameru s názvom Q6. Túto kúpiš dokonca aj priamo v Európe, takže svoje cesty si ňou budeš môcť natáčať len pár dní po objednaní. A čo viac, aktuálne sa radí medzi tie najlacnejšie 4K kamery na trhu! Stojí len 28 eur.

akčná kamera
zdroj fotografie: Screenshot/YouTube

Zaujme ťa najmä podporou nahrávania videa v 4K rozlíšení pri 30 fps, no pri zachovaní veľmi nízkej ceny. Ďalej je podporované FullHD video pri 60 snímkoch za sekundu a HD video pri 90 fps. Všetko to má na starosti 16-megapixelový snímač Sony IMX179. Videá si potom môžeš prezerať na 2-palcovom LCD displeji. Výhodou tejto kamery je aj vodeodolné puzdro ako súčasť balenia. Vďaka nemu môžeš kameru bez obáv ponoriť do hĺbky 30 metrov. Videá si môžeš ukladať na pamäťovú kartu do veľkosti 64 GB (nie je však súčasťou balenia). Súčasťou kamery je aj HDMI konektor a batéria s kapacitou 900 mAh, ktorá dokáže kameru udržať pri živote okolo dvoch hodín pri nahrávaní FullHD videa.

Pre pokročilých

2K kamera Xiaomi Yi


zdroj fotografie: Kristián Hrušovský/FonTech

Kúpiť 2K kameru Xiaomi Yi Action Camera

V prípade, že sa považuješ za vášnivejšieho cestovateľa a náročnejšieho používateľa, je tu pre teba kamera Xiaomi Yi Action Camera. Táto dokáže tvoje cesty zaznamenať v maximálnom 2K rozlíšení pri 30 fps. Objektív s clonovým číslom f/2.8 má široký zorný uhol až 155°. Kameru je možné ovládať pomocou WiFi na vzdialenosť až 100 m.

Nenechaj si ujsť
Recenzia | Xiaomi Yi Action Camera: Lacný konkurent pre GoPro z Číny


zdroj fotografie: Kristián Hrušovský/FonTech

Energiu dodáva vymeniteľná 1010 mAh batéria, ktorej nabíjanie prebieha klasickým microUSB portom 5 V pri 1 A, takže v teréne ťa nič nezastaví a pre nabite môžeš použiť aj power banku. Oficiálnu európsku verziu tejto kamery kúpiš za 75 € u autorizovaného predajcu originálnych Yi kamier.

Pre tých najnáročnejích

Xiaomi Yi 4K a Yi 4K+


zdroj fotografie: Pevly

Kúpiť 4K Xiaomi Yi kameru

Xiaomi Yi 4K Action kamera prináša oproti predchodcovi sériu vylepšení. Hneď na prvý pohľad je to zadný 2,19 palcový displej, kde si môžeš bez problémov overiť, či vidíš správnu scénu. Inovácie zasiahli aj zvyšok hardvéru, ktorý po novom dokáže nahrávať plynulé 4K videá s 30 snímkami za sekundu. Pri tradičnom FHD rozlíšení si kamera poradí aj so 120 snímkovým videom. Výhodou je aj 6-osová optická stabilizácia.


zdroj fotografie: Pcpop

Aby výdrž 2 hodiny nahrávania 4K videa ostala nezmenená, kamera prichádza s väčšou 1 400 mAh batériou. Kvalitnejší hardvér a zaznamenaný obraz však niečo stoja. Túto kamerku kúpiš aj v Európe, pričom ťa vyjde na finálnych 229 €. Pri dodaní tak zaniká hrozba dodatočným colným poplatkom.

Yi 4K+

To však nie je všetko. Spoločnosť Yi Technology má vo svojej ponuke kameru, ktorá nesie významné svetové prvenstvo. Je ním nahrávanie 4K videa pri neskutočných 60 fps! Ide tak o kameru, ktorá kvalitou obrazu prekonáva aj známe a niekoľkonásobne drahšie GoPro kamery. V kvalitnom tele je v prvom rade osadený snímač Sony IMX377 s 12 MPx rozlíšením a 165-stupňovým záberom.


zdroj fotografie: Pcpop

Kúpiť kameru Yi 4K+

Výpočtový výkon zas obstaráva čipset so štyrmi jadrami Cortex-A53. Spracovanie obrazu má na starosti pokročilý obrazový čip Ambarella H2. Pri používaní sa nesmierne hodí aj 2,19-palcový dotykový displej, vďaka ktorému vieš sledovať všetky dôležité údaje pri nahrávaní, ale aj aplikovať nastavenia. Aby bol obraz bez zbytočných otrasov a ešte plynulejší, výrobca integroval elektronickú stabilizáciu obrazu.

Akčná kamera Yi 4K+ je tiež vybavená USB Type-C konektorom, 1400 mAh batériou, WiFi pripojením a vlastnou aplikáciou pre Android a iOS. V prípade Yi je taktiež dostupná možnosť fotografovania do bezstratového formátu RAW, respektíve profesionálnejší používatelia určite ocenia možnosť manuálneho nastavenia vyváženia bielej či hodnoty ISO. Cena tejto kamery je 301 €, pričom k nej dostaneš aj vode odolný kryt.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú