Marvel Cinematic Universe (MCU) je celosvetovo preslávená mediálna sága, ktorá nám na plátna kín a televíznych obrazoviek priniesla už desiatky superhrdinov a viac než 20 nabitých komiksových filmov z produkcie štúdia Marvel.

Po tom, čo sa viacerí fanúšikovia po premiére Avengers: Endgame len ťažko lúčili s niektorými hrdinami, MCU sa tento rok vydáva so svojou 4. fázou na novú cestu, na ktorej spoznávame nových superhrdinov.

Na čom si užiješ dokonalý zvuk s OLED televízorom?

Kúp si televízor OLED spolu so soundbarom alebo WiFi reproduktorom a získaj cashback vo výške nákupnej ceny audio produktu späť.

POZRI SI CELÚ–>PONUKU<–

Aktuálne si v kinách môžeš vychutnať ďalší prídavok do tohto univerza v podobe Eternals a to, ako prebehol ich príchod na plátna kín, si môžeš prečítať aj v našej recenzii. Práve pri príležitosti tejto komiksovej premiéry sme si pripravili kvíz pre všetkých milovníkov MCU, ktorý otestuje znalosti aj toho najväčšieho experta z tejto franšízy.

1. Ktorý herecký predstaviteľ Spider-mana patrí do MCU?

TMDB/úprava redakcie
Správne! Nesprávne!

Spider-man sa predstavil vo viacerých filmoch a svoju podobu a hlas mu prepožičalo už niekoľko hercov. Prvýkrát sa však Spider-man objavil v rámci MCU univerza až v jeho 3. fáze vo filme Captain America: Občianska vojna, kde ho stvárnil herec Tom Holland, ktorý je zároveň aj jedinou tvárou Spider-mana vo svete MCU.

2. Kto použije Kamene nekonečna na to, aby Thanosa a jeho vojakov raz a navždy zničil?

Youtube/Screenshot
Správne! Nesprávne!

Iron Man v rozhodujúcej chvíli chytil Thanosovi rukavicu so všetkými kameňmi a tie mu nenápadne zobral, aby ich následne poukladal na svoju vlastnú rukavicu a lusknutím prsta prakticky vymazal Thanosa aj s celou jeho armádou. Bol to zároveň posledný veľký čin Tonyho Starka.

3. Kto sa ukrýval pod maskou Taskmastera, smrtiaceho nástroja generála Dreykova vo filme Black Widow?

Youtube/Screenshot
Správne! Nesprávne!

Taskmaster je dcérou generála Dreykova. Jej schopnosti sú výnimočné vďaka jej fotografickým reflexom, ktoré jej umožňujú napodobňovať bojové techniky iných jednotlivcov. Vo filme si ju zahrala Olga Kurylenko.

4. Ktorá dvojica si vo filme Shang-Chi a legenda o desiatich prsteňoch zmerala sily v nelegálnych súbojoch v klietke?

TMDB
Správne! Nesprávne!

Na prekvapenie mnohých, film Shang-Chi a Legenda o desiatich prsteňoch priniesol zaujímavý súboj Wong vs. Abomination. Aj keď sa už dávnejšie potvrdilo, že sa obe postavy vrátia vo filmoch súčasnej 4.fázy MCU univerza, neočakávalo sa, že by sa jedna z nich mohla objaviť už v tejto snímke.

5. Iba jeden film z MCU sa môže pochváliť nomináciou na Oscara v kategórii Najlepší film. Uhádneš, ktorý to je?

TMDB
Správne! Nesprávne!

Viaceré filmy z MCU hollywoodska kritika nešetrila chválou, no iba jeden z nich sa dočkal nominácie na Oscara za Najlepší film. Prekvapivo ním bol Black Panther, ktorý tri nominácie zo 7-mich premenil na zlaté sošky, nominácia za najlepší film však medzi nimi nebola.

6. Ktorá komiksová postava nepatrí do MCU univerza?

TMDB
Správne! Nesprávne!

Aj keď je Luke Cage súčasťou komiksov zo štúdia Marvel, jeho postava do MCU univerza nepatrí, spoločne s viacerými ikonickými postavami ako X-meni, Deadpool či Blade.

7. Prečo má postava Tonyho Starka v tele voperovaný elektromagnet?

TMDB
Správne! Nesprávne!

Tony Stark sa v prvej časti Iron Mana stal účastníkom teroristického útoku v Afganistane. Po tom, ako je ťažko zranený a zajatý organizáciou Desať kruhov, je väznený v jaskyni s doktorom Yinsenom, ktorý mu do hrudi implantoval elektromagnet, ktorý bráni črepinám, aby sa dostali k srdcu.

8. Vo filme Iron Man stretne Tony Stark na gala večeri starca s tromi blondínkami, mysliac si, že ide o Hugha Hefnera, majiteľa Playboyu. Ktorá slávna postava si toto cameo zahrala?

Youtube/Screenshot
Správne! Nesprávne!

Vo filme Iron Man sa Tony Stark stretáva na gala večeri so starcom a jeho mladým ženským sprievodom, ktorého si ho mýli s Hughom Hefnerom. Toho si zahral „otec“ viacerých marvelovských superhrdinov Stan Lee. Legendárny tvorca si takýchto malých cameo úloh v MCU zahral presne 22-krát.

9. Ktorý slávny akčný hrdina prepožičal svoj hlas obľúbenej postave Groot známej zo skupiny Strážcov galaxie?

TMDB
Správne! Nesprávne!

Humanoidovi s podobou stromu prepožičala hlas akčná hviezda série Rýchlo a Zbesilo Vin Diesel. Okrem postavy Groota sa stretávame v MCU univerze aj s verziou Groot baby, ktorú si Rocket adoptuje na konci filmu. Mimochodom, postave Rocket prepožičal hlas obľúbený herec Bradley Cooper.

10. V ktorom filme sa Hawkeye ako superhrdina a člen tímu Avengers uviedol na plátne svojím prvým cameom?

TMDB
Správne! Nesprávne!

Vo filme Thor sa objavil ešte jeden budúci Avenger a to Clint Barton alias Hawkeye v podaní Jeremyho Rennera. Vidieť ho možno v scéne, kedy ma za úlohu zneškodniť Thora, ktorý sa snaží získať späť svoje kladivo.

11. Na aké ďalšie „Ja“ z inej časovej osi a zároveň predstaviteľa zvieracej ríše narazil Loki v rovnomennom seriáli LOKI?

Disney
Správne! Nesprávne!

V najnovšom seriáli MCU sa Loki stretne hneď s niekoľkými variantami seba samého vrátane malého aligátora a Boha klamu v ženskom tele, ktorého stvárnila herečka Sofia Di Martino.

12. Kto je najlepším priateľom postavy Captain America?

TMDB
Správne! Nesprávne!

Pre niektorých fanúšikov možno nejednoznačné, no pravdou je, že postava Buckyho sprevádza Prvého avengera celým jeho životom počínajúc neodbytnou snahou dostať sa do armády až po pomyselný dôchodok, kedy sa Steve Rodgers rozhodol vrátiť do minulosti.

13. Ktorý z hrdinov MCU okrem samotného boha Thora bol ako prvý schopný zodvihnúť jeho kladivo?

TMDB
Správne! Nesprávne!

V druhom pokračovaní filmu Avengers – Vek Ultrona hrdina Vision hneď po svojom stvorení prekvapí ostatných, keď v jednom okamihu s úplnou ľahkosťou podá Thorovi jeho kladivo a následne mohli ísť spoločne poraziť Ultrona.

14. Čo spôsobilo, že Nick Fury má v MCU len jedno zdravé oko?

TMDB
Správne! Nesprávne!

V MCU je Nick Fury veľmi citlivý na otázky svojho oka a o detailoch, prečo nosí pásku cez oko nechce veľmi hovoriť. Vo filme Captain Marvel sa však ukázalo, že prišiel o oko, keď ho poškriabal Goose, čo je divoké mimozemské stvorenie pripomínajúce pozemské mačky.

15. Pokračovanie filmu Strážcovia Galaxie priniesol záverečný súboj na život a na smrť medzi StarLordom a jeho otcom. V snahe poraziť ho Peter Quill v jednom momente prijíma podobu akej postavičky?

Youtube/Screenshot
Správne! Nesprávne!

Peter Quill ako StarLord v jednom momente využije schopnosť zmeniť sa na čokoľvek, aby porazil otca a prijal tak podobu postavičky Pac-Man zo známej rovnomennej hry.

16. V poslednej bojovej scéne filmu Captain America – Civil war proti sebe stoja a bojujú traja Avengeri. Viete ktorí?

TMDB
Správne! Nesprávne!

V tejto scéne bojujú Ironman, Bucky Barnes a Captain America o to, či pôjde Bucky pykať za svoje hriechy z minulosti. Situáciu a napätie vyhrotil aj fakt, že Bucky v minulosti zavraždil otca i matku Tonyho Starka.

17. Hlavné postavy seriálu WandaVision sa hneď v prvej epizóde ocitli v netradičnom svete pre MCU. Akú úlohu si zahrala Elisabeth Olsen, predstaviteľka Wandy?

Marvel studios
Správne! Nesprávne!

Začiatok seriálu a samotný dej je zasadený do malého mesta v 50. rokoch 20. storočia. V snahe priblížiť divákovi atmosféru tohto obdobia je obraz čierno-biely. Postupom času sa však dostávajú na povrch veci, ktoré odhaľujú, čo sa skrýva za touto dokonalou idylkou.

18. Kto je prvým ženským záporákom v MCU?

TMDB/Youtube/Screenshot/úprava redakcie
Správne! Nesprávne!

Hela je staršou sestrou Thora, o ktorej sa dozvedáme prvýkrát až vo filme Thor-Ragnarok. Odin ju z obavy uväznil, no po jeho smrti sa dostala von a Thor v snahe poraziť ju prišiel o svoje kladivo a oko.

19. Čo musel obetovať Thanos, aby získal kameň duše?

Youtube/Screenshot
Správne! Nesprávne!

Ak chcel získať Thanos kameň duše do svojej zbierky, musel na oplátku obetovať to, čo miluje. Zhodou okolností mal so sebou svoju dcéru Gamoru.

20. V prvom filme Strážcovia galaxie hrdinovia utekajú z väzenia, na čo museli zabezpečiť niekoľko vecí. Rocket poukázal na jednu vec, ktorú zobral Peter Quill. Viete ktorú?

TMDB
Správne! Nesprávne!

Akonáhle mu Peter položil nohu na ovládací panel, Rocket mu sucho odvetil , že to nepotrebuje a myslel to len ako srandu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú