Aj napriek kolísavej kvalite niektorých noviniek má Marvel za sebou úspešný rok 2021 aj prvých šesť mesiacov tohto roka. Black Widow a Eternals síce očakávania fanúšikov možno úplne nenaplnili, vynahradila to však bohatá ponuka kvalitných seriálov na čele s WandaVision či vynikajúcim Lokim, ktoré prinášali vlastné príbehy, no zároveň premyslene a neraz tiež zásadne rozširovali smerovanie celého komiksového univerza.

Fenomenálny Spider-Man: No Way Home už bol len symbolickou nasadenou korunkou a uzavretím ďalšieho skvelého roka v podaní MCU.

TMDB.org

4. fáza ale zároveň ukázala aj mnohé nedostatky Marvelu, ktoré sa prejavili na diváckych hodnoteniach na filmových portáloch. Zatiaľ čo v seriáloch ako Loki, What If…? či WandaVision tvorcovia priniesli nevídané množstvo originality prameniacej z experimentovania, čo navyše fungovalo aj u divákov, filmy akosi stagnujú a fanúšikmi sú prijímané vlažnejšie. Marvel pod vedením Kevina Feigea tak rozbehol desiatky projektov, ktoré jeden bez druhého nemožno sledovať tak, aby sme si vychutnali všetko naplno.

Prepojenie medzi jednotlivými filmami a seriálmi je často až vyčerpávajúce, paradoxne sa však v 4. fáze vytratila aj oná previazanosť. Kontinuita síce ide podľa nastoleného trendu, ale jej prevedenie už miestami škrípe a je vidieť, že ukočírovať toľko materiálu je miestami priťažké.

S koncom roka prídu ešte dve novinky MCU, ktoré 4. fázu zároveň uzavrú a prehupneme sa do novej, piatej fázy. Tá je na prvý pohľad mimoriadne silná a popri uvedení nových hrdinov aj záporákov tak so sebou prinesie aj sviežosť materiálu (dúfajme).

Na nedávnom Comic-Cone sa o chystaných filmoch a seriáloch rozhovoril sám šéf MCU Kevin Feige a vyzerá to tak, že sa máme na čo tešiť. Novinky by mohli priniesť čoraz potrebnejšiu sviežosť materiálu, ktorá by Marvel určite oživila. Na úplnú revolúciu to síce nevyzerá, ale netreba predbiehať.

4. fáza MCU sa blíži ku koncu

Startitup PREMIUM logo
Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

(Zrušiť môžeš kedykoľvek)

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP