Portfólio smartfónov spoločnosti Xiaomi je naozaj rozmanité a bez pochýb si každý nájde vhodné zariadenie pre seba. Posledné mesiace sme však neustále dostávali rôzne informácie a obrázky o novinke, ktorá bude niečím nevídaným a čínsky gigant zažije premiéru tohto druhu. Reč je samozrejme o najnovšom prírastku Xiaomi Mi Max, ktorý je doslova monštrum a jednoznačne nie je určený pre bežných používateľov s tradičnými nárokmi. Obrovský 6,4-palcový displej pomaly, ale isto prekračuje pojem phablet a zariadenie by sme mohli kľudne zaradiť aj do kategórie menších tabletov. Paradoxom je, že v Číne táto novinka spôsobila hotový ošiaľ a opäť spoločnosť nestíhala dodávať potrebné množstvo kusov. Nám sa našťastie jeden podarilo zaobstarať a tak vám prinášame exkluzívnu slovenskú recenziu.
Sleduj FónyzČíny.sk aj na Facebooku, Google+ a Instagrame!
Samozrejme, naši partneri v e-shope iBuygou.com nám poskytli Xiaomi Mi Max v základnej verzii, ktorá ponúka procesor Snapdragon 650, 3 GB RAM a 32 GB základné interné úložisko. Mnoho fanúšikov sa pýtalo na porovnanie s modelom Redmi Note 3 Pro, ktorý zdieľa nejednu vlastnosť. V recenzii sa budem snažiť vyhovieť naozaj každému a podrobne si priblížime všetky dôležité atribúty tohto velikána.
Kľúčové špecifikácie Xiaomi Mi Max:
- Všeobecné:
- GSM (2G): 900 / 1800 / 1900 MHz
- WCDMA (3G): 850 / 900 / 1900 / 2100 MHz
- LTE (4G): pásma B1 (2100 MHz), B3 (1800 MHz), B7 (2600 MHz)
- Rozmery a váha: 173.1 x 88.3 x 7.5 mm, 203 g
- Displej: 6,4″, kapacitná IPS obrazovka s rozlíšením 1920 x 1080 pixelov, 342 ppi
- Čipset: Qualcomm Snapdragon 650
- CPU: Dve jadrá Cortex-A72 1.8 GHz & štyri jadrá Cortex-A53 1.4 GHz, 64 bit
- GPU: Adreno 510 (600 MHz)
- RAM: 3 GB
- OS: Android 6.0.1 (Marshmallow), MIUI 7.3 CZ/SK (testovaná verzia 7.3.14.0 Stable)
- Pamäť: 32 GB (pre používateľa dostupných 26,15 GB)
- Fotoaparát: 16 MPx, Clona f/2.0, fázové zaostrovanie PDAF, HDR, technológia vylepšenia nočných, Manuálny režim
- Predný fotoaparát: 5 MPx, clona f/2.0, 85 stupňový záber
- Video kamera: 4K@30 fps, 1080p@30 fps
- Konektivita: Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, WiFi Direct, hotspot, Bluetooth 4.2, microUSB, USB Host, GPS s AGPS a GLONASS, NFC, štandardný 3.5mm audio jack, VoLTE, DualSIM (microSIM & nanoSIM, dual stand-by
- Batéria: 4850 mAh, nabíjanie (5V / 2A)
- Ostatné: Snímač odtlačkov prstov, Kompas, senzor gravitácie, gyroskop, snímač okolitého jasu, akcelerometer, hliníková konštrukcia
Balenie
Nečakaná zmena
Balenie Xiaomi smartfónov nie sú ničím atraktívne alebo zvláštne. Absolútne nepríťažlivý kartón vystriedalo koncom minulého roka elegantnejšie farebné balenie, ktoré sme mohli vidieť pri všetkých novinkách, až po príchod modelu Mi Max. Zbrusu nová akvizícia v radoch Xiaomi dostala to najnutnejšie minimum a balenie je celé biele s čínskym nápisom na prednej strane. Vnútro ukrýva nabíjací adaptér (výstup 5V/2A), spinku na otvorenie šuplíku so SIM kartami, manuály s rozsypaným čajom a nesmie chýbať ani kábel s microUSB koncovkou.
Konštrukcia a dizajn
Nie je hliník ako hliník
Rozmery Xiaomi Mi Max sú vskutku jedinečné a len veľmi ťažko by ste hľadali konkurenta v čínskom smartfónovom “svete“, ktorý ponúka rovnaké vlastnosti. Výrobca sa však pri predstavení dušoval, že smartfón jednoducho dokážete nosiť aj vo vrecku bežných džínsov. Neviem síce, aké nohavice používajú Číňania, no nosenie vo vrecku nie je najšťastnejším riešením. Každopádne, veľkú poklonu musím skloniť konštruktérom, ktorí dokázali vtesnať celú výbavu len do 7.5 mm tela. Držanie smartfónu je aj vzhľadom na masívne rozmery príjemné, nikde nič nereže a na pojmy ako pukanie či vŕzganie môžete rovno zabudnúť. Nový Mi Max mi v mnohých smeroch pripomína minuloročné Mi Note, ktoré mali na prednej strane veľmi luxusne vyzerajúce zahnutie skla. Poďme si však konštrukciu priblížiť z trochu podrobnejšieho pohľadu.
Na prednej strane sa teda rozprestiera 6,4-palcový FullHD displej, ktorý má opäť široké rámiky. Po obvode je spomínané zahnutie krycieho skla. Rozmery určite nie sú vhodné pre používateľov s menšími rukami, nakoľko sa zastavili na hodnotách 173.1 x 88.3 x 7.5 mm, pričom výslednú hmotnosť 203 g značne cítiť pri dlhšom používaní. Po čase sa na to dá bez problémov zvyknúť a vôbec to nevidím ako negatívum. Na spodku nájdeme už tradičnú trojicu podsvietených senzorových tlačidiel. Vrch zakončuje 5 MPx selfie fotoaparát, reproduktor pre hovory, senzor automatickej regulácie jasu a farebná notifikačná LED dióda, ktorá svieti naozaj veľmi jasno.
Aj v prípade Xiaomi Mi Max sme sa dočkali zaoblených častí bočnej strany. Zaoblenie je najviditeľnejšie v krajoch a aj toto dizajnové riešenie napomáha k dosiahnutiu nízkej hrúbky. Na ľavej strane sa nachádza hybridný slot pre jednu nanoSIM kartu a jednu microSD alebo microSIM kartu. Pravá strana nie je ničím výnimočná a disponuje len vypínacím tlačidlom a tlačidlom regulácie hlasitosti, ktoré ponúkajú špičkovú spätnú odozvu a na svojom mieste držia ako „prilepené”. Ak pokračujeme a pozrieme sa na spodnú časť, vidíme napájací microUSB konektor spolu s hlavným reproduktorom, vedľa ktorého je sekundárny reproduktor pre hovory. Vrch zakončuje IR blaster a 3.5 mm audio jack.
Pri pohľade na zadnú stranu máte doslova pocit, že nikdy neskončí. Na úplnom vrchu v rohu je šošovka 16 MPx fotoaparátu, ktorému robí spoločnosť dvojtónový LED blesk. Mierne nad stredom nájdeme rýchly snímač odtlačkov prstov a tiež nesmie chýbať logo spoločnosti Xiaomi. Použitý hliník na zadnej strane je však veľmi zmäkčený a veľmi rýchlo sa doškriabe. Počas používania sa stalo, že smartfón padol z naozaj malej výšky a škrabanec bol ihneď na svete. Nad dokúpením ochranného obalu by som teda ani sekundu nerozmýšľal aj z tohto dôvodu.
Fotoporovnanie Xiaomi Mi Max vs Mi5, Mi4 a Redmi 3:
Displej
6,4-palcový gigant
S označením phablet väčšinou nazývame zariadenia, ktoré majú už uhlopriečku displeja od 5,7-palcov a vyššie. Túto kategóriu zastrešovali zariadenia rady „Mi Note”, ktoré ponúkali navyše aj špičkové high-end špecifikácie. Xiaomi Mi Max ide mierne odlišnou cestou a vo svojom repertoári skrýva obrovský 6,4-palcový displej, pričom hardvérovú výbavu môžeme zaradiť do strednej vyššej triedy. Panel je typu IPS a má výslednú jemnosť stále plne dostačujúcich 342 ppi. Pozorovacie uhly sú výborné, farebné podanie realistické a príjemné používanie je zabezpečené aj počas letných slnečných dní. Výnimkou nie je ani používanie v noci, ktoré je výborné vďaka nízkej minimálnej hodnote jasu. Používanie jednou rukou neprichádza do úvahy a dvojručné používanie je nevyhnutnosťou.
Praktickou funkciou je dvojité poklepanie na displej, ktorým sa dá jednoducho rozsvietiť obrazovka. Zabudnúť však nesmieme ani na Režim čítania, ktorý je šetrný k očiam, nakoľko vypne škodlivú modrú farbu vo večerných hodinách. Ak by vám predsa nevyhovovali predvolené farby a kontrast, v nastaveniach displeja ich môžete jednoducho zmeniť na teplejšie alebo studenšie farby.
Výkon a pamäť
3 verzie, jeden spoločný menovateľ – výkon
Po výkonovej stránke sa Xiaomi rozhodlo využiť služby vynikajúceho procesora strednej vyššej triedy, Snapdragonu 650 / 652, ktorý dopĺňa 3 alebo 4 GB operačná pamäť RAM. Pre dáta je pripravená trojica veľkostí interného úložiska, a to 32, 64 alebo až 128 GB. Nespornou výhodou je hybridný SIM slot, ktorý sa dá využiť aj na microSD karty a v spojení s najvyššou verziou a použitím obrovskej 128 GB pamäťovej karty, dokáže používateľ vytvoriť až 256 GB pamäť pre svoje súbory, ktorá musí uspokojiť potreby aj tých najväčších „fanatikov”. V mojom prípade som mal k dispozícii základnú verziu, teda s procesorom Snapdragon 650, 3 GB RAM a 32 GB úložiskom. Procesor pracuje s celkovo 6 jadrami, ktoré sú rozdelené na 4 Cortex-A53 jadrá s frekvenciou 1,4 GHz a na dve výkonné Cortex-A72 jadrá, ktoré pracujú na 1,8 GHz. Grafická jednotka Adreno 510 operuje na pracovnej frekvencii 600 MHz.
Hrubý výkon zariadenia je na úrovni vlajkových lodí z minulého roka a hravo si poradí s akoukoľvek operáciou alebo s modernou hrou. S výkonom nie sú teda žiadne problémy a dovolím si tvrdiť, že spolu s Redmi Note 3 Pro sa jedná o najlepšie smartfóny strednej triedy doteraz. Samozrejme, ak sa pozeráme len na hrubý výpočtový výkon. Ani pri najvyššej záťaži nie je cítiť náznak prehrievania a Xiaomi vyriešilo odvádzanie tepla veľmi efektívne. Toto tvrdenie platí aj pri nabíjaní, ktoré rovnako nevytvára nadpriemerné teplo. Nemôžu chýbať ani benchmarky a prehľadnejšie porovnanie s konkurenciou formou grafu.
Úložisko je teda rozdelené na tri verzie a základná, 32 gigabajtová, ponúka po prvom spustení celkovo 26,15 GB. Pamäťové karty môžu mať maximálnu veľkosť 128 GB a vkladajú sa do hybridného SIM slotu číslo 2. Podporovaná je aj USB OTG funkcionalita, no pripojiť som vedel len USB kľúč, zatiaľ čo externý harddisk s kapacitou 1 TB a formátom NTFS nefungoval vôbec.
Operačný systém
Ešte stále MIUI 7
Spolu s predstavením Xiaomi Mi Max sme sa dočkali aj novej verzie nadstavby MIUI, MIUI 8, ktorá prináša vylepšenia na každom mieste a opäť skvalitňujú jednu z najlepších používateľských nadstavieb na svete. Najprv sme si mysleli, že nový Mi Max bude prvým zariadením, na ktorom uvidíme MIUI 8, no nakoniec je všetko inak. Xiaomi sa rozhodlo sprístupniť Developer verziu ROM až 17. júna pre viacero smartfónov naraz. Na smartfóne som mal nainštalovanú MIUI 7.3 Stable, ktorá je preložená do slovenského jazyka a vďaka patrí MIUI CZ/SK komunite, ktorá nám exkluzívne sprístupnila ešte nevydanú ROM za účelom testovania. Po prvom spustení ešte s čínskou verziou systému som ostal nemilo prekvapený. Toľko čínskeho balastu som v Xiaomi smartfónoch ešte nezažil a mnoho aplikácií, ktoré boli zvyčajne v angličtine, boli v čínštine a stali sa absolútne nepoužiteľné. Dopredu vás teda upozorňujeme, že používanie s čínskou verziou MIUI je v tomto prípade dosť krkolomné a plné zbytočných aplikácií bez možnosti odinštalovania. Odporúčam teda ešte pred zakúpením zariadenia požiadať o odomknutie bootloadera, aby ste po jeho príchode ihneď mohli nainštalovať slovenskú verziu MIUI.
Presne 10 dní testovania nepriniesli žiadne prekvapenie a s fungovaním nadstavby som bol maximálne spokojný. Plynulé animácie, stabilita a funkčnosť vytvorili dokonalý používateľský zážitok. Ako sa hovorí, na dobré sa rýchlo zvyká a v tomto prípade platí toto porekadlo dvojnásobne. Po rozsvietení obrazovky klasicky vypínacím tlačidlom alebo dvojitým poklepaním, na nás čaká uzamykacia obrazovka s rýchly prístupom k fotoaparátu a k telefónnemu zoznamu. Vstupom na domovskú obrazovku vidíme všetky ikony usporiadané na ploche a bezproblémovo sa dajú umiestniť do zložiek. Nesmie chýbať ani pridávanie widgetov, zmena efektov alebo tapety. Menšiu poznámku mám k veľkosti samotných ikon, ktoré sú vzhľadom na rozmery displeja až príliš veľké a zmenšenie by určite prispelo k praktickejšiemu ovládaniu. V notifikačnej oblasti máme k dispozícii už tradičné rozdelenie – skratky dôležitých funkcií a samotné notifikácie. Časť, v ktorej sa nachádzajú rýchle skratky, efektívnejšie využíva veľkosť displeja a ponúka rozdelenie jednotlivých ikoniek po štyroch v jednom riadku.
Rýchly skener odtlačkov prstov s novými funkciami
Vzadu si svoje miesto našiel veľmi presný a hlavne rýchly snímač odtlačkov prstov, ktorý využíva takmer všetky dostupné vymoženosti aj po softvérovej stránke. Nastavenia teda ponúkajú možnosť pridania celkovo 5 odtlačkov, pričom zvláštnosťou je, že jednotlivé odtlačky môžu byť použité aj na rovnaký prst. Odomknutie je otázkou niekoľkých stotín sekundy a pri odomykaní odtlačkom nie je nutné najprv rozsvietiť displej.
Okrem zámku obrazovky sa dajú odtlačky využiť aj na uzamykanie aplikácií, pričom táto funkcionalita pribudla do stabilnej verzie MIUI len nedávno. Odtlačkom sa dá aktivovať aj Detský režim, ktorý si môže používateľ podrobne ponastavovať.
Vstavané aplikácie a správa celého systému
Silnou stránkou MIUI sú už tradične bohaté vstavané aplikácie, ktoré fanúšikovia radi využívajú, nakoľko nemusia siahnuť po alternatíve z Google Play. Nájdeme tu teda Kalkulačku, Kompas, Nahrávanie zvuku, Mi Remote na ovládanie domácich spotrebičov, FM Rádio a špičkového Správcu súborov, ktorý je prešpikovaný užitočnými funkciami.
Nad všetkými vyniká aplikácia Zabezpečenie, ktorá zastrešuje všetky dôležité prvky systému, počnúc možnosťou mazania nepotrebných súborov / cache pamäte, nastavenie limitu mobilných dát, blokovanie nežiadúcich čísiel a v dnešnej dobe je nespornou výhodou aj vstavaný antivírus ako prevencia voči zákerným hackerským útokom. Android 6.0 Marshmallow, no dávno aj MIUI disponuje správcom povolení aplikácií a používateľ môže zvoliť, ktoré aplikácie budú využívať funkcie smartfónu.
Ak sa pozrieme na masívny 6,4-palcový displej, je nemožné ho používať jednou rukou. V tomto prípade sa dá jednoducho zmenšiť displej na tri rôzne veľkosti – 3.5, 4 a 4.5 palca. Používanie je razom jednoduchšie a v náročnejších situáciách je tento režim neoceniteľnou pomôckou.
Funkciu, ktorú predstavilo Xiaomi spolu s nadstavbou MIUI 8, je Dotykový asistent. Jedná sa o malú priehľadnú guličku na displeji, pomocou ktorej môže používateľ ovládať vybrané funkcie smartfónu. Môže tiež nastaviť skrytie pre vybrané aplikácie a 6 základných prepínačov sa dá jednoducho vymeniť za iné, či už na ovládanie systémových funkcií alebo za obľúbené aplikácie.
Výdrž batérie
Dvojdňový pracant
Masívne rozmery konštrukcie Xiaomi Mi Max dokázali pojmúť až 4850 mAh batériu, ktorá je historicky najväčšia, aká bola použitá v smartfóne od Xiaomi. Pri hodnotení výsledkov sa treba pozrieť aj na fakt, že veľký, 6,4-palcový FullHD displej je najväčším „žrútom” batérie. Smartfón mi bez problémov vydržal 1,5 dňa pri enormnom používaní, ktoré zahŕňalo približne hodinové počúvanie skladieb cez Spotify, prezeranie web stránok v Chrome, neustále pripojenie k náramku Mi Band cez Bluetooth, vybavovanie pracovných emailov a uskutočnil som aj približne 30 minút hovorov. Obrazovka bola zapnutá necelých 6 hodín, čo hodnotím ako nadpriemerný, až výborný výsledok. Menej náročné používanie docielilo výdrž niečo viac ako 2 dni, pričom doba zapnutia displeja bola takmer 6 hodín. Opäť je to vzhľadom na veľkosť displeja a energetickú náročnosť slušný výsledok.
Náročné používanie
Bežné používanie
Záťažové testy batérie sa stali neoddeliteľnou súčasťou našich recenzií a v prípade Xiaomi Mi Max ešte o trochu viac vylepšujú výsledky batérie. 4850 mAh batéria by si žiadala aj technológiu rýchleho nabíjania, ktorá je, bohužiaľ, v prípade modelu Mi Max tabu. Namiesto nej tu teda máme klasické výstupné hodnoty 5V / 2A. Nabitie smartfónu z 15 % na 100 % je možné za 3 hodiny a 8 minút.
Pri rizikovej kapacite batérie sa hodia šetriace režimy, ktorých tu máme celkovo 3. Sú rozdelené podľa závažnosti vybitia a v extrémnych prípadoch je tu aj taký režim, ktorý vypne naozaj všetko a ponechá len základné funkcie smartfónu. Použitím tohto režimu sa dá výdrž predĺžiť aj o niekoľko hodín. Máme možnosť tiež naplánovať automatické zapnutie / vypnutie smartfónu a automatické spustenie vybraného šetriaceho režimu v nami zvolenom čase.
Fotoaparát
16 MPx snímač útočí vysoko
V rohu zadnej strany sa udomácnil rovnaký 16 MPx snímač ako v prípade Xiaomi Redmi Note 3 Pro. Jeho výbava prináša clonu f/2.0 a fázové zaostrovanie PDAF, ktoré funguje výborne a zaostrenie na predmet je veľmi rýchle. Kvalitou sú fotografie v priemerných hodnotách, no v prípade dokonalých podmienok sa dajú vyťažiť z fotoaparátu veľmi pekné snímky. Farebné podanie je verné, ostrosť tiež patrí k tým lepším a HDR režim dokáže vytvoriť výborné fotografie, ktoré nesklamú vaše očakávania. Nástup noci a horších svetelných podmienok je pri smartfónoch s nižším cenovým zameraním istou „smrťou”. Výnimku netvorí ani Xiaomi Mi Max a tieto fotografie disponujú značným množstvom šumu, ktorý kazí výslednú fotografiu. S týmto sa, bohužiaľ, nič nedá robiť a tento nedostatok je daňou použitia menej kvalitných senzorov.
HDR vs Originál
Makro
Nočné fotografie
Galériu fotografií v plnom rozlíšení nájdete tu
Veľkou výhodou nového Mi Maxu je možnosť nahrávania špičkového 4K videa, ktoré postupne dopĺňa klasické FullHD video pri 30 fps a nakoniec aj slow-motion video v HD rozlíšení. Video taktiež patrí do hrubého priemeru a v najvyššom 4K rozlíšení mierne absentuje optická stabilizácia obrazu, no vzhľadom na zameranie je toto očakávanie veľmi alibistické.
Aplikácia Fotoaparátu je skvelo spracovaná a žiadnych nových prvkov sme sa nedočkali, je teda úplne rovnaká ako na ostatných Xiaomi smartfónoch. Na hlavnej obrazovke je rýchly prístup k fotoaparátu a skratka prepnutia do režimu videa. Posunutím doprava vidíme rôzne režimy ako Panoráma, Manuálny režim, Rybie oko alebo špeciálny Nočný režim.
Multimédiá
Rodený talent
Dokonalý filmový zážitok je možný iba v tom prípade, ak je dané zariadenie schopné využiť svoj plný potenciál. Xiaomi Mi Max to robí so všetkou parádou a aktivita v oblasti multimédií je lahôdkou. Prezeranie filmov na veľkom, 6.4-palcovom FullHD displeji je perfektné a k výbornému zážitku pomáha hlasný hlavný reproduktor, ktorý má navyše takmer dokonalé podanie basovej zložky. Rovnako dobre hodnotím aj výstup cez 3.5 mm audio jack, ktorý v spojení s kvalitnejšími slúchadlami dokážu vtiahnuť používateľa priamo do deja. Počúvanie hudby cez slúchadlá je teda perfektné, s vyváženou maximálnou hlasitosťou, dostatočnou basovou zložkou a čistotou zvuku. Nastavenia taktiež ponúkajú vylepšenie Dirac HD Sound, ktoré automaticky prispôsobí jednotlivé zvukové aspekty ku zvoleným Xiaomi slúchadlám. Kvalitu som testoval na slúchadlách Xiaomi Pistons Iron. Nesmie chýbať ani vstavaný ekvalizér.
Prehrávač videí, ktorý sa nachádza v nadstavbe MIUI, je spracovaný dokonale. Podporuje všetky možné video formáty a prostredie je veľmi dobre rozdelené. S ovládaním pri prezeraní filmov teda nebudete mať žiadny problém.
Multimédiá zakončíme aplikáciou Galérie, ktorá v sebe skrýva nejednu užitočnú funkciu. Na prvej ploche sú zoradené všetky vytvorené fotografie. Posunom doprava vidíme všetky zložky v smartfóne, v ktorých sa nachádza video alebo fotografia. Upravovanie fotiek tiež nie je problém a základný vstavaný editor ponúka dostatočné množstvo funkcií. Orezávanie, pridávanie efektov, písanie textu do obrázka sú len časť z ponuky editora.
Konektivita
Nič nové sa neudialo
Oblasť konektivity smartfónom Xiaomi bola vždy špičková, teda ak nerátame chýbajúcu 800 MHz LTE frekvenciu. Okrem toho je tu všetko, čo potrebuje aj ten najnáročnejší používateľ. Samozrejmosťou je DualSIM, ktorý využíva hybridný slot pre jednu nanoSIM kartu a jednu microSIM / microSD kartu. Smartfón som využíval s kartou od Telekomu a mierne som bol zaskočený kvalitou hovoru. Druhá strana sa kvalitu nesťažovala, no v mojom prípade bol mikrofón pomerne tichí a v hlučnejšom prostredí vznikal problém pri hovore. Signál nevypadával a 4G pripojenie v meste a aj niekoľko kilometrov od neho fungovalo na jednotku. Na screenshote nižšie nájdete test 4G v Nových Zámkoch.
Zvyšná výbava zahŕňa dual-band Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac spolu s Wi-Fi Direct, najnovšie Bluetooth 4.2, starší napájací konektor microUSB, USB OTG a samozrejme GPS s AGPS a GLONASS. Zafixovanie stabilného GPS pripojenia bolo za 4 sekundy s presnosťou 3 metrov. Ostatné GPS testy nájdete nižšie a vysoký štandard si držal smartfón aj naďalej. Kvalita príjmu GPS signálu na procesoroch Snapdragon bola opäť potvrdená a aj tie najnáročnejšie aktivity v prírode budú presne do detailov zaznamenané.
Záver
Xiaomi Mi Max: Monštrum pre extrémistov
Pre koho je teda nový Xiaomi Mi Max? Určite sa zhodneme, že rozmery tohto smartfónu ocenia len tí, ktorí už mali nejaké skúsenosti s takto veľkým zariadením. Jeho vlastnosti sú na špičkovej úrovni a pomaly dokonca atakuje aj segment vlajkových lodí. S používaním som mal najprv problémy, no časom sa dá na rozmery zvyknúť a nerobia až taký problém. Bežný používateľ smartfónov by sa však mal od Mi Maxu držať čo najďalej a zaobstarať si oveľa menšiu alternatívu. Za klady určite považujem konštrukciu s puncom luxusu, nádherný FullHD displej, nadpriemerný výkon vzhľadom na segmentové zameranie a vcelku ma potešil aj 16 MPx fotoaparát.
Do negatív určite zaradím opäť širšie rámiky okolo displeja, absentujúcu LTE podporu 800 MHz frekvencie a náchylnejší zadný hliníkový kryt, ktorý je síce z prémiového hliníku, no je pomerne mäkký. Počas necelých dvoch týždňov používania som si na „Maxko“ celkom zvykol a po opätovnom prechode na môj osobný smartfón OnePlus 2 som bol mierne šokovaný, aký je malý :).
Gigantický a hlavne skvelo cenovo nastavený Xiaomi Mi Max si môžete kúpiť v e-shope iBuygou.com za cenu od 240 €.
Kúpiť Xiaomi Mi Max v iBuygou.com
+Plusy | -Mínusy |
+Luxusná konštrukcia | -Absentujúce 800 MHz LTE |
+Nádherný FullHD displej | -Zadný hliník náchylnejší na poškriabanie |
+Výkon vzhľadom na strednú triedu | |
+Výdrž batérie | |
+Odladená nadstavba MIUI 7 | |
+Multimediálne schopnosti |
Ďakujeme, že čítaš Fontech. V prípade, že máš postreh alebo si našiel v článku chybu, napíš nám na redakcia@fontech.sk.
Teraz čítajú
Je pripravený prísť do Európy. Kia chystá elektromobil, ktorý si bude môcť dovoliť každý
Obrovská erupcia príde už v tomto storočí. Experti varujú pred katastrofou, je vraj nevyhnutná
Vedci hlásia unikátny objav. V najbizarnejšom systéme našej galaxie našli ďalšiu planétu
Ak klikneš, riskuješ veľký problém. Sociálne siete zaplavil prefíkaný podvod, hackeri zneužívajú Netflix
Prežila najhorúcejšiu skúšku. Sonda, ktorá prepísala dejiny, nadviazala kontakt so Zemou
NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP
Jedna z najväčších záhad Stonehenge je po 5 000 rokoch „vyriešená“. Vedci tvrdia, že prišli na jeho účel
Lietajúci Santa Claus a strom želaní: Bola som na vianočných trhoch, ktoré lákajú turistov z celého sveta
Škoda za 1 000 000 eur: Požiar v prevádzke známeho reťazca spôsobil závratné škody. Polícia začala trestné stíhanie
Ježiško si tento rok musí utiahnuť opasok. Vieme, koľko minú Slováci na darčeky, oproti Čechom sú skromnejší
- 24 hod
- 48 hod
- 7 dní
-
- Nasadili vrták s extrémnym výkonom. Čína buduje najväčší tunel sveta, razí ho rekordnou rýchlosťou
- Čína stráca v EÚ pôdu pod nohami. Clá na elektromobily začínajú účinkovať, výrobcovia majú problém
- USA odhalili tajný projekt za miliardy. Tu je všetko, čo vieme o ich stíhačke budúcnosti
- Experti prehovorili: Toto sú najlepšie zimné pneumatiky na trhu (REBRÍČEK)
- V roku 2024 sme otestovali desiatky elektromobilov. Toto je našich TOP 5 modelov, ktoré musíš zvážiť
-
- Nasadili vrták s extrémnym výkonom. Čína buduje najväčší tunel sveta, razí ho rekordnou rýchlosťou
- V roku 2024 sme otestovali desiatky elektromobilov. Toto je našich TOP 5 modelov, ktoré musíš zvážiť
- Stojí menej ako 14-tisíc eur a zvládne akýkoľvek terén. Tento elektrický pickup prekonáva nemožné
- Čína stráca v EÚ pôdu pod nohami. Clá na elektromobily začínajú účinkovať, výrobcovia majú problém
- Hry zadarmo každý deň. Známa služba spustila veľký výpredaj, herné pecky kúpiš za zlomok ceny
-
- Pre profesionálov aj hobby športovcov: Našli sme 8 najlepších smart hodiniek na trhu
- V roku 2024 sme otestovali desiatky elektromobilov. Toto je našich TOP 5 modelov, ktoré musíš zvážiť
- Nasadili vrták s extrémnym výkonom. Čína buduje najväčší tunel sveta, razí ho rekordnou rýchlosťou
- Stojí menej ako 14-tisíc eur a zvládne akýkoľvek terén. Tento elektrický pickup prekonáva nemožné
- Starne a trpí nepríjemnou chorobou. Vedci odhalili znepokojivé správanie umelej inteligencie
Svieti nepretržite už viac ako 120 rokov. Toto je tajomstvo trvácnosti legendárnej žiarovky
Chcú za každú cenu zmierniť dopad sankcií. Rusi začali platiť bitcoinom
Zmenší si mozog, aby prežil a ušetril energiu. Európsky živočích prekvapil vedcov jedinečnou schopnosťou
Veľký úspech slovenských filmárov. Nová rozprávka ovládla počas Vianoc sledovanosť u susedov
Pohonné hmoty na Slovensku zdraželi. Najpoužívanejší benzín stojí najviac za posledných 16 mesiacov
NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP
Jedna z najväčších záhad Stonehenge je po 5 000 rokoch „vyriešená“. Vedci tvrdia, že prišli na jeho účel
Lietajúci Santa Claus a strom želaní: Bola som na vianočných trhoch, ktoré lákajú turistov z celého sveta
Škoda za 1 000 000 eur: Požiar v prevádzke známeho reťazca spôsobil závratné škody. Polícia začala trestné stíhanie
Ježiško si tento rok musí utiahnuť opasok. Vieme, koľko minú Slováci na darčeky, oproti Čechom sú skromnejší
Copyright© 2024 by Startitup, s. r. o. Všetky práva vyhradené