Lenovo Yogu 9 sme u nás v redakcii už testovali a recenziu na konvertibilnú verziu si môžeš pozrieť TU. Tentokrát sme sa však pozreli na jeho súrodenca Yoga Slim 9 z iného uhla pohľadu. Ide prakticky o identické zariadenie s rozdielom v konštrukcii, ktorá je pevná. 360-stupňové otáčanie displeja tu teda nenájdeš.

Rovnako sa v malej miere zmenila aj špecifikácia, ktorá ale vo pri finálnej práci veľa rozdielov neponúkne. Pod kapotou Lenovo Yoga Slim 9 sme tentokrát našli:

  • Procesor Intel Core i7-1165G7
  • Integrovanú grafickú kartu Intel Iris Xe
  • 16 GB pamäte RAM
  • 14-palcový dotykový displej s rozlíšením 1920 x 1080 pixelov
  • 64 Wh batériu
  • Trojicu USB-C konektorov (dva štandardu Thunderbolt 4)

Už na prvý pohľad, dizajn, konštrukcia a vnútornosti naznačujú, že ide o profesionála. Preto sme sa vo videách pozreli na dve roviny – zariadenie pre kreatívcov verzus multimediálne stredisko. Ako celé testovanie dopadlo?

Ako profesionálny pomocník (kreatívec)

V tejto kapitole sme sa venovali pätici programov, ktoré dokážu nielen potrápiť výkonnostnú stránku hardvéru, ale aj otestovať spôsoby interakcie so zariadením. Sledovali sme, ako sa na Yoge pracuje s najpoužívanejšími softvérmi vo svojich kategóriách.

Či už išlo o editáciu videa, alebo len jednoduchšiu kancelársku prácu, hardvér v kombinácií s nádherným dotykovým FullHD displejom, pohodlím klávesnice a prémiovým šasi kooperovali medzi sebou famózne.

Schválne sme prepínali medzi náročnejšími úlohami skúšajúcimi použitý procesor, ale aj jednoduchšími situáciami, kde s pokojným svedomím môžeme potvrdiť, že multitasking je bezprostrednou doménou takéhoto notebooku.

Najnovšia generáciu Intelu procesora sa postará, že profesionáli sa na Yogu 9 Slim môžu spoľahnúť aj z dlhodobého hľadiska.

DaVinci Resolve

Lightroom

OneNote

draw.io

WordPress

Pre každodenné používanie (multimediálny nadšenec)

Yoga najnovšej generácie si nájde využitie aj v študentskom batohu alebo u prestížneho manažéra. Ide o ľahkého, tenkého a dynamického spoločníka, ktorý sa hodí aj na cestovanie, kde dokáže ponúknuť nadštandardný výkon.

Či už ide o jednoduché kancelárske úlohy, alebo dokonca aj oddych, Lenovo exceluje. S prižmúrenými očami si na ňom zahráš dokonca aj novšie hry, kde však ku kompromisu v podobe zníženia detailov, často aj na najnižšiu úroveň, treba pristúpiť takmer vždy.

Hry a filmy pritom na obrazovke vyzerajú nádherne, kedy rozhodne chválime voľbu „len“ na batériu šetrnejšieho 1080p panelu. Navyše, 16 GB RAM je na takto orientované zariadenie primeraným kompromisom nadčasovosti a výkonu, čo oceníš ako pri prehliadaní internetu skrz Chrome, ale aj spracovávaní objemných dokumentov.

Čerešničkou na torte je posúvač na boku základne, ktorý dokáže elektronicky odpojiť webkameru. Ide o excelentný bezpečnostný prvok, ktorý je podstatne elegantnejší ako plastová krytka.

Battlefield V

Netflix

Prehliadanie internetu a YouTube v 4K

Google dokumenty

Webkamera

Zhodnotenie

Lenovo Yoga Slim 9 je v prvom rade vynikajúcim všestranným zariadením za cenu zhruba 1500 € v závislosti od konfigurácie. Ponúka nádherne telo a dostatočný výkon ako na kreatívne úlohy, tak aj každodennú spotrebiteľskú činnosť.

Pochváliť musíme aj rýchle SSD, či prítomnosť až dvoch Thunderbolt 4 portov, ktoré opäť pomyselne posúvajú notebook do profesionálnejšie segmentu.

Nejde ale o pracovnú stanicu, čo treba mať na mysli ako pri komplexnejšej editácií fotografií a videí, tak aj hraní. Keď sa ale na metráž notebooku pozrieme, od Yogy to ani nečakáme a už spravidla rátame s tým, že línia Yoga sa tak ani nikdy netvárila.

Pošli nám TIP na článok



Teraz čítajú