Rádiové signály prichádzajúce z ďalekého vesmíru, ktoré sa opakujú každých 16 dní, môžu byť vytvárané umelo a nie dvomi neutrónovými hviezdami, ako si vedci doteraz mysleli. S touto teóriou prišiel Harvardský astronóm Avi Loeb, informuje portál Futurism.

Pred pár dňami sme ťa informovali o tom, že Kanadskí astronómovia zachytili pravidelne sa opakujúci FRB signál z ďalekého vesmíru. Jedná sa o vôbec prvý prípad takéhoto signálu, ktorý sa opakuje v pravidelných intervaloch, čo spolu s ním prináša množstvo otázok.

Okamžite sa začalo špekulovať o tom, či tieto signály náhodou nereprezentujú správu od mimozemskej civilizácie, no 16-dňový interval je podľa vedcov veľmi dlhé okno na to, aby chcel niekto niekoho kontaktovať.

Najlogickejšie vysvetlenie preto bolo, že signál vytvárajú dve neutrónové hviezdy, ktoré okolo seba obiehajú. Astronóm Avi Loeb však vo svojej štúdii tvrdí, že tento signál môže byť pokojne vytvorený umelo inou civilizáciou. Podľa neho musíme počítať so všetkými možnými verziami a pre tú svoju tiež pridal dôkladné vysvetlenie.

Signál, ktorý sa dostáva na Zem v 16-dňových intervaloch, môže byť pozostatok signálu z energetických lúčov, ktoré by mohli mimozemské civilizácie používať na prepravu nákladu vo vesmíre. V roku 2017 totižto vo svojej štúdii rozoberal, aké množstvo energie by bolo potrebné na prepravu nákladu pomocou energetických lúčov a tak sa dopracoval k záveru, že na takýto projekt by sme museli generovať zhruba toľko energie, koľko odovzdáva Slnko našej Zemi. Naše súčasné technológie tak ani zďaleka neumožňujú vytvoriť projekt podobných rozmerov.

Pixabay

Loeb netvrdí, že táto teória je stopercentne správna, no určite stojí za zváženie popri všetkých prírodných alternatívach. Ako píše portál USAtoday, tak signál pochádza z galaxie vzdialenej zhruba 500 miliónov svetelných rokov a zatiaľ nemáme žiadne technológie, ktoré by nám umožňovali bližšie sa pozrieť na zdroj tohoto záhadného signálu.

Pošli nám TIP na článok



Teraz čítajú