Samsung Galaxy S8 je momentálne najčastejšie skloňovaným smartfónom medzi technologickými portálmi. Niet sa čomu čudovať, veď „nekonečný“ displej, skvelá výbava a ďalšie užitočné funkcie mu predurčujú skvelú budúcnosť. Nájdu sa však aj také funkcie, ktoré Samsung až tak nepropaguje, no mnoho používateľov v nich nájde využitie. Toto je osem z nich.

1. Rýchle bezdrôtové nabíjanie

Prvou funkciou, o ktorej sa hovorí pomenej, je RÝCHLE bezdrôtové nabíjanie. Samotné bezdrôtové nabíjanie používa Sasmung už dlho, ale pri najnovšej vlajkovej lodi ho zrýchlilo. Kým väčšina bezdrôtových nabíjačiek používa prúd 1.5 A, novinka od Samsungu dokáže nabíjať S8-čku až 2.4 A prúdom. Nabíjanie síce stále nie je také rýchle ako napríklad cez kábel s technológiou Quick Charge, no aspoň je o niečo použiteľnejšie.

Samsung Galaxy S8 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

samsung galaxy s8zdroj fotografie: Samsung

2. Prispôsobiteľné softvérové tlačidlá

Samsung sa kapacitných tlačidiel pod displejom zbavil naozaj štýlovo. Vybrať si môžeš nielen farbu pozadia, ale aj ich poradie (nedávne-domov-späť alebo späť-domov-nedávne). Nastaviť je možné aj to, koľko tlaku je potrebné vyvinúť pre zareagovanie virtuálneho domovského tlačidla.

galaxy s8
zdroj fotografie: Androidcentral

nenechaj si ujsť
Koľko toho znesie inovatívny displej Samsungu Galaxy S8? Napovie ti toto video

3. Vždy dostupné domovské tlačidlo

Domovské tlačidlo na S8-čke je dostupné vždy. Dokonca aj vtedy, keď displej nesvieti. Stačí silnejšie stlačiť miesto, kde sa tlačidlo ukrýva, a displej sa rozsvieti.

galaxy s8
zdroj fotografie: Twitter/Joshua Bauder

4. Menej rozmazané fotky

Samsung vyvinul nový algoritmus pre spracovávanie fotografií. Fotoaparát vytvorí namiesto jednej fotografie vždy tri a vyberie tú najlepšiu. Ostatné potom použije na redukciu rozmazania. Tento proces však prebehne veľmi rýchlo a ty si ho ani nestihneš všimnúť.

galaxy s8zdroj fotografie: Samsung

5. Aplikácia fotoaparátu ovládateľná jednou rukou

Namiesto pridania samostatného režimu pre ovládanie jednou rukou výrobca prišiel s oveľa intuitívnejším riešením. Aplikácia fotoaparátu sa dá jednoducho ovládať jednou rukou už v základe. Posúvaním prstov môžeš prepínať medzi režimom fotografovania, predným/zadným fotoaparátom či dokonca približovať.

galaxy s8zdroj fotografie: Samsung

6. Dlhšia životnosť batérie

Pokroky v technológiách umožnili Samsungu výrazne predĺžiť životnosť batérie v najnovšej vlajkovej lodi. Minuloročná S7-čka bola schopná počas typického roka udržať 80 % kapacity. Batéria v novom Samsungu Galaxy S8 však za jeden rok nestratí takmer nič, teda udrží si až 95 % kapacity. Životnosť batérie ale závisí aj od toho, ako často svoj smartfón vybíjaš a nabíjaš.

galaxy s8zdroj fotografie: Samsung

7. Gigabitový LTE model

Galaxy S8 je úplne prvým smartfónom s gigabitvým LTE modemom. V praxi túto technológiu zatiaľ veľmi nevyužiješ, no Samsung si tým získava malé plus.

galaxy s8
zdroj fotografie: PC Advisor

8. Displej s vysokou saturáciou

O „nekonečnom displeji“ s pomerom strán 18:9 sa toho popísalo už veľa. Málokto však vie, že displej ponúka aj sýtejšie farby. „Deep Red“ OLED panel sa postaral o farebnú škálu 113 % DCI-P3 a 142 % sRGB farebných štandardov. Prvý menovaný je predvolený pre filmy a druhý sa používa na monitoroch, tlačiarňach a na internete. Vďaka ďalším vylepšeniam si používatelia čoskoro budú môcť vychutnať HDR obsah z Amazonu či Netflixu.

galaxy s8
zdroj fotografie: PCOnline

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom