Čínsky trh je plný výrobcov lacných gadgetov a niekedy je problém nájsť takéto, ktorý si potrpí aj na kvalite svojich produktov. Práve kvalita a nízka cena sú vlastnosti, ktoré presne špecifikujú zariadenia týchto piatich čínskych výrobcov skvelých gadgetov.

Blitzwolf

Spoločnosť Blitzwolf vznikla začiatkom roku 2015. Ich hlavným cieľom bolo priniesť zákazníkovi nielen to, čo potrebuje, ale aj to, čo naozaj chce. Hneď na začiatku sa rozhodla riešiť problém rýchleho nabíjania, keďže microUSB konektor je všade, ale každý výrobca má vlastnú technológiu. Vznikli tak nabíjačky s technológiou Power3S, ktorá v tej dobe združovala všetky technológie do jednej. Nerozlišovala či ňou nabíjaš Apple, Samsung alebo Xiaomi zariadenie. Poznala všetky a nabila ich čo najrýchlejšie. Dnes je Blitzwolf vďaka nekompromisnej kvalite, fajn cene a jednoduchému dizajnu veľmi vyhľadávanou spoločnosťou.

Zdroj fotografie: Blitzwolf

Zobraziť produkty od Blitzwolf

Ak čítaš náš portál už dlhšie, s týmto výrobcom si sa už určite stretol. Jeho sortiment tovaru je asi najširší z tohto zoznamu výrobcov. V súčasnosti vyrába všetko od tých najmenších vecí, ako USB redukcieUSB káble, nabíjacie adaptéry, cez slúchadlá, reproduktory, SSD diskypower banky a svietidlá, až po veľké stolné lampy, ba dokonca aj robotické vysávače. Aj pri takomto širokom sortimente výrobkov nemá výrobca Blitzwolf problém zachovať si tie najvyššie štandardy kvality.

Kvalita začína už od balenia, najčastejšie sa jedná biely alebo kartónový obal, v ktorom je produkt bezpečne uschovaný. Na väčšinu produktov ponúka Blitzwolf predĺženú záruku až 18 mesiacov, o čom by mala informovať drobná kartička s informáciami na koho sa v prípade problémov obrátiť.
ReMax

Spoločnosť ReMax má za sebou výrazne dlhšiu históriu. Jej začiatky sa datujú už od roku 2008. Svojou tvorbou sa snaží zaujať predovšetkým mladých ľudí, čomu nasvedčuje aj slogan „My device, My life“. Vsádza hlavne na inovatívny dizajn produktov a prísť s netradičným riešením, ktoré je navyše aj veľmi praktické. Zaujímavosťou je aj to, že žiadne 2 modely produktov tohto výrobcu nemajú rovnaký dizajn.


Zdroj fotografie: remaxdevice.com

Zobraziť všetky produkty od ReMax

Portfólio ReMax produktov zahŕňa Bluetooth a káblové slúchadlá, USB káble a redukcie, nabíjacie adaptéry do auta, stolové lampy a príslušenstvo pre iPhone. Každý produkt je jedinečné dizajnové veľdielo, ktoré musíš proste vidieť. Pamätníkov zaujmú predovšetkým power banky s dizajnom starej diskety alebo magnetofónovej kazety. ReMax myslí aj na nežné pohlavie a power banku zamaskoval ako rúž na pery. Kreativita nechýbala ani pri USB kábloch, kde môžeme nájsť kábel, ktorý je možné použiť aj ako krajčírsky meter. ReMax ukázal, že dizajn môže byť aj užitočný pri USB káble s pravouhlou koncovkou USB a obojstranným klasickým MicroUSB 2.0. Zaujímavý postoj zaujal ReMax aj pri návrhu svojich microSD kariet, ktoré sú vložené do obalu v nadrozmernej microSD karte.

Zdroj fotografií: Remaxdevice.com, Banggood.com, Gearbest.com

Nillkin

Nillkin pôsobí na trhu od roku 2009. Výrobca svoje produkty rozdeľuje do 4 kategórií. Kategóriu ochranných prvkov tvoria obaly a tvrdené sklá na smartfóny známych značiek. Veľmi početnú kategóriu tvoria funkčné produkty, kde nájdeme širokú ponuku USB káblov a redukcií, bezdrôtové nabíjačky, klasické nabíjačky, nabíjačky do auta, Bluetooth reproduktory. Kategória „kreatívnych“ produktov je v súčasnosti už menej početná a nájdeme tu predovšetkým rôzne stojany na smartfóny. Posledná kategória „módne“ obsahuje napríklad selfie tyč, ďalšie obaly na mobily a prímače pre bezdôtové nábíjanie, ktoré urobia z každého mobilu bezdrôtovo nabíjateľný.


Zdroj fotografie: Neekin

Zobraziť všetky produkty od Nillkin

Nillkin sa môže pýšiť aj dvoma podznačkami Neekin a NKenjoy. Spoločnosť Neekin má v predaji zatiaľ kameru do auta s 2K rozlíšením a 170° zorným poľom. NKenjoy sa zameriava na výrobu dizajnových Bluetooth reproduktorov do domácností.


Zdroj fotografie: NKenjoy
MGCOOL

Táto spoločnosť je najmladšia z dnešného zoznamu. Vznikla len nedávno, v roku 2016, ako podznačka spoločnosti Elephone. Za ten čas stihla predstaviť pomerne veľké množstvo športových kamier. Najlacnešia z nich, Explorer 4K, s podporou 4K videa pri 15 fps a kompletným príslušenstvom by mala stáť iba 34 €, čím sa ich produkty radia medzi tie lacnejšie. V predaji môžeme tiež nájsť športový náramok MGCOOL Band 2, ktorý spolu so 0,66 palcovým displejom a 7 dňovou výdržou sa snaží konkurovať známemu Xiaomi Mi Band 2. V blízkej dobe plánujú začať predávať aj vlastné slúchadlá, power banky a nabíjačky.

Zobraziť všetky produkty od MGCOOL


Zdroj fotografie: MGCool.com

BroadLink

Spoločnosť BroadLink bola založená v roku 2013 a dnes v nej pracuje okolo 200 zamestnancov. Je to jeden z popredných lídrov v oblasti inteligentnej domácnosti postavenej na WiFi technológii. Z produktov, ktoré sú zamerané pre bežných ľudí, vyrábajú napríklad inteligentné zásuvky, ktoré je možné ovládať cez internet. Výbornou dizajnovou a technickou inováciou do domácnosti je vypínač svetiel, ktorý zvládne ovládať paralelne až 3 obvody. Komunikuje na frekvencii 433 MHz so svojou základňou, ktorá musí byť v domácnosti pre spojenie s WiFi. Základňa dokáže tiež vysielať infračervené žiarenie, rovnako ako aj váš diaľkový ovládač od TV.


Zdroj fotografie: BroadLink

Zobraziť všetky produkty od BroadLink

BroadLink vyrába aj veľké množstvo senzorov pre inteligentnú domácnosť, ktoré po pripojení na WiFi dokážu komunikovať s inými zariadeniami v sieti. Všetko zastrešuje špeciálna mobilná aplikácia, ktorá pomocou IFTTT (ak sa niečo stane, urob toto) systému umožňuje spolu s inými spotrebičmi nastaviť napríklad stabilnú reguláciu teploty, svetla alebo vlhkosti v miestnosti.


Zdroj fotografie: BroadLink

Poznal si týchto výrobcov z Číny? Poznáš nejakých iných, ktorí ťa v poslednej dobe zaujali a nespomenuli sme ich? Povedz nám o nich v komentároch.

Pošli nám TIP na článokNovinky