Optiku s rýchlosťou 1 Gbit/s čoskoro zaradí do ponuky ďalší slovenský operátor. Tentokrát sa jedná o menšieho poskytovateľa, ktorý pôsobí prevažne na strednom Slovensku.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Na jazyku máme operátora DSi Data, ktorý služby pre domácnosti poskytuje pod značkou Flexi. Informácie pre Živé.sk prezradil spolumajiteľ spoločnosti Rastislav Dravecký. Zatiaľ však presne nevieme, v ktorých konkrétnych mestách bude gigabitová optika spustená. Dravecký uviedol, že medzi prvými lokalitami budú mestá s najväčšou konkurenciou, teda napríklad Žilina a Prievidza. Poskytovateľ pôsobí aj v severných mestách, ako je Námestovo, Trstená či Dolný Kubín. Najmä prvé dve mestá sa môžu tešiť na nekompromisný 1 Gb/s internet už v najbližších mesiacoch.

optika
zdroj fotografie: Pixabay

nenechaj si ujsť
Veľký prehľad paušálov našich operátorov s mobilným internetom. Ktorý je pre teba najvýhodnejší?

Ceny za takúto rýchlosť taktiež zatiaľ nepoznáme. Nakoľko chce DSi Data konkurovať ostatným poskytovateľom, bude ich musieť nastaviť podobne alebo nižšie. Pre lepšiu predstavu sa pozrime na ponuky konkurentov. Napríklad taký Antik ponúka balík s 1 Gbit/s internetom, televíziou a pevnou linkou za 17,92 €. Bratislavský Isper zas ponúka čisto len 1 Gb/s internet za 19,99 €. Gigabitová optika je na Slovensku stále málo známy pojem, keďže z väčších operátorov ju neponúka ani jeden. No a akú rýchlosť internetu dosahuješ doma ty? Pochváľ sa v komentároch.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
11%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
67%
Mám to
11%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
11%
O autorovi
Peter Puhovich
Študent so zameraním na grafický dizajn, fanúšik smartfónov, ale aj iných IT zariadení. O technológie som sa začal zaujímať vďaka svojmu prvému Android tabletu a po čase ma zaujali aj čínske zariadenia. Ak budete mať akékoľvek otázky, môžete ma kontaktovať e-mailom alebo na sociálnych sieťach.