banner-redmi-4
Tento rok to bude už sedem rokov, čo je tu s nami čínska spoločnosť Xiaomi. Za tento v technologickom svete pomerne krátky čas sa Xiaomi dokázalo vybudovať na svetovo populárnu značku, ktorej produkty priťahujú čoraz viac nových zákazníkov.

Nielen v Číne, ale aj po ostatnom svete sú zo všetkých Xiaomi smartfónov najpredávanejšie práve modely cenovo dostupnej rady Redmi. Minulý rok čínsky tech gigant prekvapil uvedením smartfónu Xiaomi Redmi Note 3, ktorý spája kovovú konštrukciu, výkonný hardvér a nízku cenu. Z najnovších štatistík známeho benchmarku AnTuTu vyplýva, že práve Xiaomi Redmi Note 3 je najobľúbenejším čínskym smartfónom na svete za rok 2016! Až 6,26 % z celkového počtu spustených testov aplikácie AnTuTu po celom svete patrí Redmi Note „trojke“. Hneď za ním sa umiestnila minuloročná vlajková loď Xiaomi Mi5 s podielom 5,02 %, pričom do konca prvej TOP „desiny“ narazíme ešte na ďalšie tri smartfóny od Xiaomi. Aj keď nie každý používateľ na svojom smartfóne spustí AnTuTu benchmark, tieto čísla len potvrdzujú obrovský rozmach smartfónov značky Xiaomi po celom svete. Po oficiálnom vstupe „čínskeho Apple“ na dva hlavné svetové trhy, americký a európsky, by sa mala konkurencia naozaj začať báť.

antutu-najoblubenejsie-smartfony-za-rok-2016
zdroj fotografie: Antutu

Kúpiť Xiaomi Redmi Note 3 za vynikajúcich 136 €
3 GB RAM a 32 GB ROM

Najväčším ťahákom Xiaomi Redmi Note 3 je nepochybne jeho fantastický pomer ceny a výkonu. V aktuálnom bleskovom výpredaji ho e-shop Gearbest.com ponúka za vynikajúcich 136 € v najvyššej verzii. Za túto cenu dostaneš smartfón s elegantným celokovovým telom, na ktorého zadnej strane sa nachádza aj snímač odtlačkov prstov. Displej dostal 5,5-palcovú uhlopriečku, na ktorej sa zobrazuje obsah vo FullHD rozlíšení. Xiaomi Redmi Note 3 poháňa MediaTek Helio X10 procesor s ôsmimi jadrami taktovanými na rovné 2 GHz. Bezproblémové prepínanie medzi množstvom spustených aplikácií zabezpečí 3 GB RAM pamäť, zatiaľ čo 32 GB vnútorná pamäť ti poslúži na uloženie kopy fotografií alebo hudby.

xiaomi-redmi-note-3-top-fon-2016-1
zdroj fotografie: Techmiao

Fotografie v dostatočnej kvalite vytvoríš zadným 13 MPx fotoaparátom so snímačom od Samsungu, ktorý má clonu f/2.2 aj HDR režim. Selfíčka odfotíš v 5 MPx rozlíšení. Jednou z najzaujímavejších častí Xiaomi Redmi Note 3 je aj jeho 4000 mAh batéria, ktorá nemá problém poskytnúť energiu aj na dva dni náročného používania. Zabudnúť nemôžeme ani na DualSIM spolu s obmedzenou podporou 4G LTE sietí. Ak by ti však chýbal LTE internet, určite siahni po medzinárodnej verzii smartfónu Xiaomi Redmi Note 3 Pro, ktorý okrem iného disponuje aj výkonnejším Snapdragon 650 procesorom. Jeho cena je necelých 165 € + prípadne poplatky na colnici.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP