Lacné čínske smarfóny už dlhú dobu nie sú len nekvalitným kusom techniky, ktorý sa neustále kazí. O ich kvalitách nás čoraz častejšie presviedča aj Xiaomi, ktorého ponuku dostupných modelov aktuálne rozšírila ďalšia novinka. Xiaomi Redmi 5A je nástupcom svojho populárneho predchodcu, ktorý prináša moderný vzhľad za rovnako príjemnú cenovku. 

Najlacnejšie kúsky z Redmi línie smartfónov od Xiaomi si obľubu získali najmä u nenáročných používateľov, ktorí za smiešny peniaz hľadajú slušnú kvalitu. Mnohí zákazníci priam šaleli po modeli Redmi 4A, ktorý v mnohých smeroch spĺňal ich požiadavky. Jeho éra však príchodom nového nasledovníka ustupuje do úzadia. Xiaomi Redmi 5A nadväzuje na šľapaje svojho predka. Výrobca omladil jeho dizajnovú stránku, ktorá teraz zapadá do nového štýlu Xiaomi smartfónov.

Pokračovanie najlacnejšej legendy

Svojím konštrukčným spracovaním z kvalitných plastov táto novinka nemusí pripomínať, že ide o zástupcu najnižšieho cenového segmentu smartfónov. Symetrické tvary a ľahké materiály sa podpísali pod výslednú hmotnosť len 137 gramov.

Útroby nového Xiaomi Redmi 5A skrývajú procesor Qualcomm Snapdragon 425, ktorý so svojimi 4 jadrami o frekvencii 1,4 GHz pohodlne zvládne každodenné úlohy. Nenároční používatelia ocenia aj operačnú pamäť RAM s kapacitou 2 GB a 16 GB interného úložiska, ktoré je možné prostredníctvom microSD karty rozšíriť o ďalších 128 GB.

Nenechaj si ujsť
Vieme, kedy a kde bude otvorená prvá oficiálna Xiaomi predajňa na Slovensku

Xiaomi nezanevrelo ani na fotografickú stránku modelu Redmi 5A a vybavilo ho hlavným fotoaparátom s 13 MPx rozlíšením. Ojedinelou vlastnosťou je PDAF zaostrovanie, ktoré v tejto cenovej kategórii len tak nestretneme.

Slušná výbava za pár „šupov“

Predný fotoaparát pre vytváranie selfie fotiek prichádza s rozlíšením 5 MPx. Všetky snímky či natočené videá si používateľ môže zhliadnuť na šetrnom 5″ HD displeji, ktorý si z 3000 mAh akumulátora veľa energie neukrojí. Šetrne s ním bude zaobchádzať aj operačný systém Android s najnovšou nadstavbou MIUI 9.

V čase, kedy ceny smartfónov rastú, Xiaomi dokázalo priniesť model, ktorý zaujme svojím slušným spracovaním, ale aj fantastickou cenou. Xiaomi Redmi 5A sa do predpredaja dostane už dnes, 16.10. o 18:00 za cenu 599 juanov, čo je v prepočte necelých 80 € (1990 kč). Samozrejme, ide o oficiálne zahájenie predaja v domovskej Číne. Do skladov e-shopov a kamenných obchodov v Číne zavíta už 20. októbra. Zákazníci si budú môcť pri nákupe vybrať hneď z niekoľkých farebných verzii, a to Champagne Gold, Cherry Powder a Platinum Silver.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom