Gearbest je nezastaviteľný. V súčasnosti neprejde deň, kedy tento populárny e-shop neprekvapí nejakou akciou. Len nedávno sme tu mali dva populárne Xiaomi smartfóny v najlepších cenách doteraz, no nezabudlo sa ani na perfektný Xiaomi notebook, ktorý sa oplatí čoraz viac.

Čoraz častejšie sme svedkami akcií a zliav, vďaka ktorým sú ceny najlepších čínskych zariadení pre nás nižšie, ako tie oficiálne v Číne. Stále nechápeme, ako to Gearbest robí, no o to lepšie pre nás. Lacnejšie ako Číňania teraz kúpime Xiaomi Mi Notebook Air s 13,3″ displejom, ale aj v menšej, 12,5-palcovej verzii.

xiaomi notebookzdroj fotografie: Pcpop

Kúpiť Xiaomi Mi Notebook Air 12 za 446 €

Pri porovnaní oficiálnych čínskych cien a aktuálnych cien pre nás narážame na prekvapivé zistenia. Xiaomi Mi Notebook Air 12,5″ si môžeš aj ty zakúpiť za perfektných 446 €, zatiaľ čo Číňan zaplatí za tento notebook 3499 juanov, teda až 475 €. Rozdiel v cene badáme aj pri väčšej, 13,3-palcovej verzii Xiaomi notebooku. E-shop ho pre nás ponúka za 677 € (vďaka 60 % zľave), no oficiálna čínska cena je pritom 679 € (4999 juanov). Ide síce o minimálny rozdiel, no stále sme vo výhode my.

Kúpiť Xiaomi Mi Notebook Air 13 za 677 €

xiaomi notebookzdroj fotografie: Pcpop
13,3″ verzia Xiaomi Mi Notebook Air ponúka slušný Intel Core i5-6200U procesor s taktom až 2,7 GHz, ktorému dopomáha 8 GB DDR4 RAM pamäť, 256 GB SSD disk s možnosťou rozšírenia ďalším diskom a grafická karta NVIDIA GeForce 940MX s 1 GB pamäťou. Notebook sa môže pochváliť nádherným FullHD IPS displejom s perfektnými pozorovacími uhlami a sýtymi farbami.

xiaomi notebookzdroj fotografie: Pcpop

Všetko hardvér je zabalený do tenkej a ľahkej konštrukcie, ktorá svojím dizajnom mierne pripomína konkurenčné notebooky z Ameriky. Pre dokonalý hudobný zážitok je k dispozícii Dolby Digital Premium Audio a duálne AKG reproduktory. Všetky tieto konštrukčné vlastnosti dostala aj menšia verzia, ktorá obsahuje 12,5-palcový displej. Okrem toho má v sebe aj o niečo slabší procesor, konkrétne Intel Core m3-6Y30 s taktom 2,2 GHz. RAM má v tomto prípade kapacitu 4 GB, vnútorné SSD úložisko zasa 128 GB.


zdroj fotografie: Pcpop

Viac sa o prvom Xiaomi notebooku dočítaš v našej podrobnej recenzii. Perfektnou správou je, že okrem nízkej ceny dáš za dopravu kuriérom necelých 6 €. K cene však treba prirátať DPH vo výške 89 €, respektíve 135 €, keďže tvoj balík bude určite stáť na colnici. Taktiež by si mal vedieť, že Xiaomi notebook je dodávaný len s čínskou verziou Windowsu, a tak je reinštalácia nutný základ.

Novinky