Prvý Xiaomi smartfón s vlastný procesorom je tu. Aj keď prvými číslami z benchmarkov veľmi neohúri, Xiaomi Mi5c si získa tvoje srdce prémiovým dizajnom naozaj tenkej konštrukcie.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Xiaomi Mi5c zdieľa veľa dizajnových čŕt s jeho starším bratom Mi5. Sklo ale bolo vymenené za kov, napriek ktorému je smartfón stále veľmi tenký a ľahký. Predná strana pôsobí veľmi jednoducho, k čomu pomohlo aj odstránenie loga výrobcu. Oku lahodí aj dizajn zadnej strany, ktorú prerušujú iba predely pre antény.

Xiaomi Mi5S 3GB/64GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

xiaomi mi5c
zdroj fotografie: Techmiao

Zobraziť cenu Xiaomi Mi5c pre nás

Okrem dizajnu láka Xiaomi Mi5c aj na procesor z vlastnej dielne, ktorý výrobca nazval Surge S1. Ten nás ale ničím neprekvapil, nakoľko disponuje obyčajnými ôsmimi jadrami Cortex-A53 s maximálnym taktom 2.2 GHz. Pod kapotou je ďalej 3 GB RAM a a nerozšíriteľné 64 GB úložisko. Prednú stranu obsadzuje 5.15-palcový FullHD displej s tenkými rámikmi. Jedná sa teda o smartfón vyššej strednej triedy, ktorý je zameraný najmä na dizajnových fajnšmekrov. Vďaka sérii reálnych fotografií si môžeš vychutnať dizajn novinky ešte viac.
xiaomi mi5c
zdroj fotografie: Techmiao

Menšou nevýhodou je snáď len 2860 mAh batéria. Čínski zákazníci si budú môcť nové Xiaomi zakúpiť za približne 206 €. Mi5c sa už objavil aj v ponuke prvého e-shopu, ktorý uvádza cenu 283 €.

nenechaj si ujsť
Xiaomi Mi5c oficiálne: Historicky prvý smartfón s procesorom od Xiaomi

zdroj fotografií: Techmiao

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
40%
Páči sa mi to
30%
Chcem to
15%
Mám to
10%
Nepáči sa mi to
5%
Neznášam to
0%
O autorovi
Peter Puhovich
Študent so zameraním na grafický dizajn, fanúšik smartfónov, ale aj iných IT zariadení. O technológie som sa začal zaujímať vďaka svojmu prvému Android tabletu a po čase ma zaujali aj čínske zariadenia. Ak budete mať akékoľvek otázky, môžete ma kontaktovať e-mailom alebo na sociálnych sieťach.