banner-redmi-note-4
Začiatkom augusta sme mohli byť svedkami predstavenia vôbec prvého VR headsetu od spoločnosti Xiaomi. Ten je v podstate vylepšenou a hodnotnejšou verziou prelomových VR okuliarov spoločnosti Google, Google Cardbox. Pár týždňov od uvedenia tohto skvelého gadgetu na trh si ho môžeš kúpiť za neodolateľnú cenu.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Úplne prvý výrobok, ktorý spoločnosť Xiaomi zamerala špeciálne na virtuálnu realitu, je možné používať s rôznymi zariadeniami a headset teda nie je obmedzený len na smartfóny tejto čínskej spoločnosti. Náhlavná súprava dokáže poňať všetky prístroje, ktoré sa svojou uhlopriečkou displeja vtesnajú do rozmedzia od 4,7 po 5,7 palcov. Ak vaše zariadenie spĺňa túto podmienku, tak vám už nič nebráni v tom, aby ste zažili jedinečné chvíle vo virtuálnej realite. Tá prichádza v čiernej farbe s jemnou povrchovou úpravou, ktorá pripomína kožu.

xiaomi-mi-vr-play-nizsia-cena-5

Na prednej časti tohto gadgetu nájdeme oranžové logo spoločnosti a otvory na odvod tepla spolu so zipsom, ktorý prechádza po obvode súpravy. Tento zips slúži na zachytenie vášho zariadenia v stabilnej polohe tak, aby nedošlo k jeho náhodnému vykĺznutiu. Pod prednou snímateľnou časťou sa teda skrýva medzera na smartfón, ktorý môže aj po umiestnení do headsetu vytvárať fotografie vďaka dvom vyššie spomenutým otvorom.

Kúpiť Xiaomi Mi VR Play za necelých 12 €

xiaomi-mi-vr-play-nizsia-cena-2

Headset Xiaomi Mi VR Play váži necelých 209 gramov a vďaka nízkej hmotnosti drží na hlave ako uliaty. Zadná strana je ergonomicky vytvarovaná tak, aby okuliare dokonale prilnuli na vašu tvár. Jemný materiál zabezpečí príjemné nosenie a žiadneho nežiadúceho tlačenia sa tak obávať nemusíte. Dvojica šošoviek ponúkne čistý a jasný obraz, ktorý budete milovať. Okuliare sa dokážu postarať o zábavu rôzneho druhu vďaka vlastnému softvéru, ktorý ponúkne panoramatické videá a fotografie, 3D filmy, hry a iné aplikácie. Takisto vám nič nebráni v spárovaní tohto headsetu s aplikáciou Google Cardboard, ktorá pod sebou združuje množstvo skvelých titulov. Xiaomi Mi VR Play za necelých 12 € teraz kúpiš v akcii e-shopu Gearbest.com.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
18%
Chcem to
59%
Mám to
12%
Nepáči sa mi to
12%
Neznášam to
0%
O autorovi
Kristián Hrušovský
Zakladateľ portálu FonTech.sk, milovník IT, smartfónov a kvalitnej hudby. Nepohrdnem ani kvalitnou turistikou na horskom bicykli či dobrým jedlom. Kontaktovať ma môžete na [email protected]