Fanúšikovia čínskeho Xiaomi dnes zažívajú predčasné Vianoce, pretože si pre nich spoločnosť pripravila nádielku nových zariadení. Popri špičkovom bezrámikovom smartfóne Mi MIX 2 svetlo sveta uzrel prepracovaný Xiaomi Mi Notebook Pro s mnohými prémiovými vlastnosťami.

Ešte lepší

Zariadenia z dielne Xiaomi sa už od počiatku vyznačujú perfektným dielenským spracovaním, skvelým výkonom a jedinečnou cenou. Vďaka kombinácii týchto aspektov si tak spoločnosť dokázala získať široký zástup fanúšikov. Tí sú dnes svedkami predstavenia mnohých noviniek. Popri špičke vo svete smartfónov na svet prišiel aj nový Xiaomi Mi Notebook Pro s prémiovou magnéziovou konštrukciou.

Ako prvý v sebe obsahuje procesor Intel Core i7 8. generácie so štyrmi jadrami s maximálnym taktom 4.0 GHz. Tento nový kus kremíka sa vyznačuje až o 40 % väčším výkonom ako predchádzajúca generácia.

So štandardným 15,6″ displejom a tenkým telom z magnézia dosahuje hmotnosť len 1,95 kg, pričom jeho rozmery činia 360.7 x 243.6 x 15.9 mm. Áno, čítaš správne, pretože hrúbka tohto nového stroja je menej ako 1,6 cm! Minimalistický dizajn zdieľa korene s predchádzajúcou generáciou Xiaomi notebookov, no skrýva ešte väčší potenciál. Výrobca doň umiestnil aj snímač odtlačkov prstov, ktorý je zabudovaný priamo v touchpade. Môžeš sa tak rozlúčiť s dlhými heslami.

Výkon mu rozhodne nechýba

Počas náročného využívania bude celý hardvér taktiež dobre chladený a cez špeciálne, symetrické otvory bude môcť unikať až o 40 % viac vzduchu. Takéto chladenie príde vhod najmä kvôli výkonnému hardvéru. Všetko začína procesorom Intel Core i7 so 4 jadrami a maximálnou pracovnou frekvenciou 4.0 GHz. Pre kvalitné spracovanie grafiky sa stará karta NVIDIA GeForce MX150.

O ukladanie osobných, ale aj systémových dát sa stará rýchle 256 GB SSD úložisko, ktoré si môže používateľ dodatočne zväčšiť. Tu to však ani zďaleka nekončí, pretože Xiaomi Mi Notebook Pro ponúkne tiež 60 Wh batériu, ktorá sa s rýchlym nabíjaním na 50 % kapacity nabije už za 35 minút.

Perfektný Wi-Fi signál zachytia 2 jedinečné antény a o kvalitný zvuk sa zasa starajú reproduktory Harman Infinity s technológiou Dolby Atmos pre dokonalý audio zážitok. Narozdiel od svojho najväčšieho konkurenta, nový Xiaomi Mi Notebook Pro prichádza s ešte viacerými portami. Na bočných stranách tak nájdeme 2 x USB Type-C port, slot pre pamäťové karty, HDMI port v plnej veľkosti, 2 x USB 3.0 a samozrejme 3,5 mm audio jack.

Perfektná cenovka

Skvelý výkon a prémiový dizajn dodávajú novému notebooku od Xiaomi slušnú dávku luxusu, no čo také zariadenie stojí? U tohto čínskeho výrobcu sme zmierený s príjemnými cenami. Jednu takú nám prináša aj s novým Xiaomi Mi Notebook Pro. V najvyššej konfigurácii s procesorom Intel Core i7 a 16 GB RAM čínsky zákazník zaplatí neuveriteľných 6999 juanov, čo je na naše približne 895 €! Model s rovnakým procesorom a 8 GB RAM pamäťou vyjde v Číne na 6399 juanov (819 €), pričom najnižší model s Intel Core i5 procesorom a 8 GB RAM bude stáť 5599 juanov, teda 716 €. Všetkými svojimi vlastnosťami a prvenstvom s novým procesorom Intel 8. generácie si nový notebook od čínskeho Xiaomi zaslúži poriadnu dávku pozornosti.

zdroj fotografie: Xiaomi

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú