banner-mi-mix
Na rok 2016 sa pamätáme akoby to bolo včera. Minulý rok pre smartfónový priemysel znamenal veľa a my už sa nevieme dočkať, čo prinesie tento rok. Okrem klasických vlajkových lodí sme sa v 2K16 dočkali aj smartfónov so špeciálnym, revolučným dizajnom, ktorý sme predtým nevídali. 

Narážame na Xiaomi Mi MIX a jeho potenciálneho konkurenta, Honor Magic. Ani jeden z dvojice nezaprie svoje čínske korene a Číňania opäť svetu ukázali, ktorá krajina patrí medzi technologicky najvyspelejšie, a to nielen v smartfónovom priemysle. Ako Mi MIX, tak aj Magic predstavujú budúcnosť dizajnu smartfónov, ktoré na trh ešte len prídu. V súčasnosti ide o akési koncepty alebo komerčne predávané prototypy zariadení so špeciálnym dizajnom, ktoré sa zatiaľ vyrábajú v obmedzených počtoch. Najväčším problémom pri výrobe týchto revolučných smartfónov sú práve prémiové materiály, ktoré boli použité pre ich vyhotovenie.

xiaomi-mi-mix-vs-honor-magic-15
zdroj fotografie: Mobile.IT168

Kúpiť Xiaomi Mi MIX s takmer 200-eurovou zľavou!
Kupón: ROSTYMIX

Konštrukcia Xiaomi Mi MIX je kompletne pokrytá keramickým sklom, vrátane bočných rámov a zadnej strany. Ako jediný prichádza s obrovským displejom, ktorý pokrýva až 91,3 % prednej plochy. Aj preto musel výrobca odstrániť hlavný reproduktor pre telefonovanie, ktorý bol nahradený novou, doteraz nevídanou technológiou. Na druhej strane stojí Honor Magic, pri ktorom výrobca stavil na 3D zahnutie predného aj zadného skla. Zakrivenie sa ale nenachádza len na ľavej a pravej strane, ale aj na hornej a spodnej, čo sme až doteraz nemali možnosť vidieť v žiadnom inom smartfóne.

xiaomi-mi-mix-vs-honor-magic-3
zdroj fotografie: Mobile.IT168

Ak by sme mali porovnať hardvérovú stránku, Mi MIX a Honor Magic sú ako dva odlišné svety. Prvý s aktuálne najlepšou dostupnou výbavou, ktorá zahŕňa Snapdragon 821, 6 GB RAM či masívne 256 GB úložisko, druhý zasa so špecifikáciami minulej generácie. Jednoznačne sa ale jedná o tie najzaujímavejšie smartfóny, ktoré sme mali možnosť v minulom roku vidieť. S blížiacim sa veľtrhom elektroniky však budeme o týchto dvoch smartfónoch ešte určite počuť, keďže Xiaomi aj Honor ohlásili svoj príchod na jeden z najväčších svetových veľtrhov s elektronikou.

xiaomi-mi-mix-vs-honor-magic-7
zdroj fotografií: Mobile.IT168

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP