Už dlhé týždne počúvame z rôznych zdrojov o prípravách na druhom revolučnom modeli od Xiaomi. Dnešným dňom čakanie naň končí, keďže bol pred malou chvíľou predstavený. Doménou Xiaomi Mi MIX 2 sú špičkové technológie, vysoký výkon a ten najdokonalejší dizajn spomedzi všetkých smartfónov.

Xiaomi spôsobilo na jeseň minulého roka senzáciu v podobe modelu Mi MIX, ktorý sa okamžite dostal do centra pozornosti všetkých milovníkov smartfónov. Jeho jedinečný dizajn v spojení s poriadnou porciou výkonu spustil vlnu nového trendu, ktorého sa chopili aj ďalší výrobcovia. S odstupom času si však čínske Xiaomi pre nás začalo pripravovať ešte lepšieho a dokonalejšieho nástupcu. Zabudni na hrubé rámiky vôkol displeja či nedostatok výpočtovej sily.

Xiaomi Mi MIX 2 prichádza s vyšperkovanou zostavou technológií, ktorými zoberie „vietor z plachiet“ aj tým najväčším konkurentom. Novinka z ďalekej Číny prichádza s ešte excelentnejším dizajnom, ktorý výrobcovi znova navrhol známy Francúz Phillipe Starck. Po svojom minuloročnom počine však siahol po ešte odvážnejšom dizajne, ktorým si druhý MIX znova získava nemalú pozornosť.

Unikátny dizajn skrýva špičkové technológie

Dokonalosť v každom smere potvrdzuje aj prítomnosť nového 5,99“ displeja s rozlíšením 2160 x 1080 a pomerom strán 18:9. Ani napriek veľkej uhlopriečke nebol výrobca nútený konštrukciu smartfónu zväčšovať, a tak znova pohodlne sadne do rúk používateľa. Mi MIX 2 je v porovnaní s predošlou generáciou rozmerovo ešte menší, najmä kvôli menšiemu displeju, ale aj vďaka ešte tenším rámikom.

Masívny displej sa tak zmestil do konštrukcie s rozmermi, ktoré zodpovedajú bežným 5,5″ smartfónom. Celá zadná strana je v prípade všetkých klasických verzií vyrobená z keramického skla, pričom Mi MIX 2 Special Edition je ako taká čerešnička na torte vyrobená v prekrásnom bielom / čiernom unibody celokeramickom prevedení s jemne zahnutými krajmi. Je momentálne na trhu krajší smartfón?

Ultimátnym zážitkom je tiež sledovanie obsahu na takomto jedinečnom displeji. Plocha zobrazovacieho panela si podmanila takmer celú prednú stenu. Z toho dôvodu bol vytlačený snímač odtlačkov prstov a do tenkého pásika pod displejom sa ledva vošiel predný fotoaparát. Práve táto malá „briadka“ pod displejom je jediným výraznejším rámikom.

Perfekcionizmus Xiaomi Mi MIX 2 cítiť v každom smere, no tentokrát spoločnosť nestavila kartu na duálny fotoaparát v zadnej časti. Jeho miesto zaberá iba jediný objektív Sony IMX386 s 12 MPx snímačom a veľkosťou pixelov 1.25 μm, pod ktorým sa nachádza snímač odtlačkov prstov. Fotoaparát má taktiež 4-osovú stabilizáciu obrazu! Na luxuse pridáva aj jeho špičkovo spracovaná konštrukcia z prémiových materiálov. Celkové rozmery činia 151,8 x 75,5 x 7,7 mm pri hmotnosti 185 g.

Po novom však nájdeme na Mi MIX 2 klasický hovorý reproduktor vo vrchnej časti, respektíve spodný rámik opäť obsiahne selfie fotoaparát a ďalšie potrebné senzory. Proximity senzor je riešený ako pri prvej generácii, a teda pomocou ultrazvukového senzora.

Prémiový smartfón, prémiový výkon

Úchvatné veci sa dejú pod povrchom, kde sa nachádza momentálne najlepší procesor pre smartfóny, Snapdragon 835 a jeho 8 jadier. Inovatívny 10 nm výrobný proces a pracovná frekvencia 2,45 GHz sú zárukou vysokého výkonu a 3400 mAh batéria zas dodá slušnú výdrž. K nemu prispieva svojimi schopnosťami aj obrovská operačná pamäť RAM. Jej kapacita činí 6 GB, pričom vnútorná pamäť tri kapacity – 64, 128 a 256 GB. Svoju úlohu pri grafickom obsahu bravúrne zasa zvláda čip Adreno 540. Čo viac nám toto majstrovské dielo v podobe Xiaomi Mi MIX 2 môže ponúknuť?

Papierové špecifikácie sú len predjedlom toho, čo môže reálne budúci majiteľ zažiť. Počas používania sa nebude musieť báť ani nedostatku energie. Operačný systém skrášľuje posledná verzia bleskovej nadstavby MIUI 9.

Tento jedinečný prémiový smartfón sa k zákazníkovi dostane v luxusnom balení so zlatými prvkami. Xiaomi tak pri návrhu myslelo skutočne na všetko. Naozaj parádnou novinkou je tiež podpora 43 svetových LTE sietí, čo znamená, že Mi MIX 2 je v tomto smere najlepšie vybaveným Xiaomi smartfónom doteraz. Paráda!

Perfektne nasadená cena

Zrejme najzáhadnejšou vlastnosťou modelu Mi MIX 2 bola jeho cenovka. Tá je doteraz najvyššou, akú sme kedy pri Xiaomi smartfóne videli, no v porovnaní s konkurenciou ide stále o lákavé číslo. „Základnú“ verziu so 64 GB pamäťou bola ocenená na 3299 juanov, čo je v prepočte 422 €. Tí najnáročnejší zákazníci si model so 128 GB úložiskom kúpia za 3599 juanov (460 €), zatiaľ čo najvyššia 256 GB verzia vyjde na 3999 juanov (511 €).

Samozrejme, ide o čínske cenovky a ceny pre nás, Európanov, budú opäť vyššie. Aj keď je táto hodnota poriadne vysoká, novému Samsung Galaxy Note 8 či pripravovanému iPhonu 8 nesiaha ani po päty. Tak čo hovoríš na revolučný smartfón od Xiaomi?

Špeciálna verzia ako čerenička na torte!

Xiaomi všetkých prekvapilo aj uvedením špeciálnej verzie, ktorá prinesie procesor Snapdragon 835, 8 GB RAM a 128 GB úložisko, pričom bude dostupný v čiernom a bielom prevedení za 4699 juanov / 600 €. Celkové rozmery v tomto prípade činia 150,5 x 74,6 x 7,7 mm s hmotnosťou 187 g.

Článok postupne aktualizujeme o nové informácie

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom