Čínske Xiaomi sa okrem výroby skvelých smartfónov zaoberá aj produkciou rôznych gadgetov, zariadení do domácností či elektrických kolobežiek a dokonca aj bicyklov. Práve posledný spomínaný produkt toho dokáže skutočne veľa a je perfektným spôsobom lacnej dopravy, pričom teraz svoju budúcemu majiteľovi priváža aj skvelú zľavu na jeho kúpu. 

Xiaomi aktuálne vo svete technológií nepatrí len medzi jedných z najväčších výrobcov smartfónov, ale aj k spoločnostiam, ktoré majú najširší výber produktov vo svojom portfóliu. Práve tam taktiež môžeme nájsť elektrický bicykel QiCYCLE, ktorého výrobu si na svoje plecia zobrala dcérska spoločnosť Mijia.

Dojazd až 45 km vďaka masívnej batérii

Tento bicykel je zrejme najdokonalejším spôsobom prepravy vo veľkých mestách, kde na jedno nabitie zvládne prejsť až 45 km. Jeho batéria dosahuje kapacitu 58 000 mAh. Vďaka tomu dokáže elektromotoru o výkone 250 W dodať dostatok energie v každej chvíli. Spojenie silného krútiaceho momentu a pohonu ľudskou silou vo výsledku dokáže prekonať aj strmý kopec, a to úplne bez veľkej námahy používateľa.

zdroj fotografie: Xiaomi

Na výber je tiež niekoľko jazdných režimov, s ktorými môže byť bicykel QiCYCLE využívaný ako jeho bežný ekvivalent bez elektromotora. Ďalšie možnosti však už poskytujú jeho zapojenie do jazdy aj ekologickým spôsobom, kedy je využívaný len na 60 %. V prípade potreby je ale možné využiť jeho výkon na samé maximum, kedy zvládne tiež rýchlu či náročnú jazdu. Elektrický motor dokáže „vytlačiť“ maximálku 20 km/h.

Nechýba ani „palubný počítač“

Všetky podrobné informácie má používateľ k dispozícii na palubnom počítači s 1,8″ TFT displejom a rozlíšením 160 x 128 pixelov, ktorý je pripevnený na riadidlách. S jeho pomocou je možné voliť jazdný režim, ale tiež sledovať cyklistické údaje či históriu zaznamenaných informácií. Samozrejmosťou je možnosť prepojenia hlavnej jednotky bicykla so smartfónom. Údaje sa ti vďaka Bluetooth 4.0 LE konektivite a aplikácii prenesú aj na displej tvojho smartfónu. Na pridelenie príslušného výkonu z elektromotora slúži regulátor, ktorý prijíma dáta zo snímača krútiaceho momentu. Ten totiž zaznamenáva, aká veľká ľudská sila je prenášaná na pedále.


zdroj fotografie: Xiaomi

Z výsledných výpočtov tak regulátor motora dokáže perfektne rozdeliť potrebný výkon nielen na zadné, ale aj na predné koleso. Kvalitný trojrýchlostný prevod zadného kolesa pochádza od známej firmy Shimano. Nechýbajú ani účinné bubnové brzdy, ktoré sú súčasťou 16-palcových kolies. Samozrejmosťou sú aj zosilené ráfiky.

Kompaktná skladacia konštrukcia

Pokiaľ by však majiteľa jazda omrzela, môže svoj Xiaomi bicykel jednoducho zložiť a odložiť vďaka kompaktným rozmerom aj do kufra auta. Hmotnosť tohto moderného ekologického dopravného prostriedku sa vďaka hliníkovej konštrukcii zastavila len na 14,5 kg. Aby však mal používateľ prístup k dátam zo svojho elektrického bicykla kedykoľvek, môže si ho pridať medzi svoje zariadenia v aplikácii Mi Home, ktorá údaje dokáže automaticky zálohovať do cloudovej služby.


zdroj fotografií: Xiaomi

Kúpiť Xiaomi QiCYCLE za 657 €
Kupón: QIEF50

Xiaomi Mijia QiCYCLE je skvelým spôsobom, ako sa nielen vo veľkomeste jednoducho a rýchlo prepraviť z jedného miesta na druhé, no teraz je dostupný za ešte nižšiu cenu. Jeho pôvodná cenovka sa pohybovala na úrovni 702 €, ale s použitím nášho kupónu QIEF50 klesne na prijateľnejších 657 €. Navyše sa po objednaní nemusíš obávať dodatočných poplatkov, pretože e-shop TomTop.com za teba DPH a clo vybaví aj zaplatí.

Kupón môžeš uplatniť nasledovne.

zdroj fotografie: Screenshot

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom