Ak rozmýšľaš nad kúpou hracej konzoly, práve môže byť ten pravý čas. Chvíľu pred predstavením Xboxu One X je S-ko k dispozícií za skvelú cenu a môže byť pre teba tým pravým vstupom do sveta konzolového hrania.

1. Cena už od 225 €

Cena konzoly je momentálne historicky najnižšia, no stále ponúkne skvelý herný zážitok. Za túto cenu získaš základ v podobe samotnej konzoly, ovládača a 500 GB disku.

2. Spätná kompatibilita s hrami

Jednou z najväčších výhod je, že ak si predtým vlastnil konzolu Xbox 360 a prešiel si na novú generáciu, stále môžeš hrať hry, ktoré si si už zakúpil. Navyše ti ostanú aj všetky dosiahnuté úspechy v hre. Fantastické!

3. Možnosť hrania na PC

Pokiaľ máš nainštalovaný najnovší Windows 10, môžeš hry publikované Microsoftom pohodlne hrať aj na počítači a dokonca aj na Xboxe.

4. Nielen herná konzola

Aj keď je konzola primárne určená k hraniu hier, ponúka aj ďalšie možnosti využitia. Bez problémov ju tak môžeš používať ako prehrávač médií, dokonca podporuje aj 4K. Podporuje streamovacie služby, ako Netflix, Twitch či ESPN. Takisto si do nej môžeš nainštalovať aplikácie dostupné vo Windows Store.

5. All in one

Tento bod priamo nadväzuje k predchádzajúcemu. Vrámci príslušenstva, ktoré sa dá k Xboxu dokúpiť, je aj digitálny tuner. Ten sa ku konzole pripojí jednoducho cez USB port a na druhý koniec sa pripojí kábel od antény/satelitu. Prítomnosť HDMI zaručí najlepšiu kvalitu prenosu do tvojej televízie. Ako vidíš, veľa zariadení v domácnosti dokáže nahradiť práve Xbox One S.

6. Xbox Live Gold

Platená služba, ktorá stojí 50 € na rok môže niekomu prísť ako zbytočnosť či nadmerný komfort. Opak je však pravdou a získaš napríklad každý mesiac hry zdarma, prípadne zľavy na inak drahé tituly. Okrem toho máš možnosť hrať multiplayer, k dispozícií máš hlasový chat v hre a mnoho ďalších výhod plateného členstva.

7. Veľké možnosti prispôsobenia ovládača

Nepáči sa ti originálny vzhľad ovládača? Žiadny problém! Zakúpiť si môžeš rôzne polepy, či už na samotnú konzolu, alebo ovládač.

8. Xbox One Elite controller

Jeden z najlepších, ak nie najlepší a najkrajší ovládač. Jeho cena je síce vyššia (~150 €), no na oplátku dostaneš plne prispôsobiteľný ovládač, kde sa dajú meniť jednotlivé gombíky a páčky. Ovládač si tak vieš nastaviť presne na danú hru a hráš tak, ako ti to najviac vyhovuje.

9. Exkluzívne tituly len pre Xbox

A nakoniec netreba zabudnúť ani na exkluzívne tituly, ktoré na iných konzolách nenájdeš. Je ňou napríklad všetkým známa Forza Horizon, avšak veľmi obľúbenými titulmi sú aj hry zo série HALO či momentálny hit Cuphead. Tak čo? Presvedčil si sa, že momentálne je najlepší čas na kúpu Xboxu?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom