Displeje takmer na celú prednú stranu smartfónu sú dnes v trende, tak niet divu, že čoraz viac výrobcov produkuje zo svojej dielne práve takéto zariadenia. Výnimkou nie je ani čínsky výrobca Vivo, ktorý sa snaží zaujať novými modelmi X20 a X20 Plus.

Všetko začalo Xiaomi s modelom Mi MIX, ktorý spôsobil poriadny ošiaľ. Ani nie pár mesiacov od predstavenia sa tento koncept stal štandardom a v portfóliu väčšiny výrobcov tak nájdeš zariadenie, ktoré ti ponúkne takmer bezrámikový displej.

Precízne spracovanie a „Full-screen“ displej

Smartfóny Vivo X20 a X20 Plus vychádzajú z podobného konceptu, no vo finále sú odlišné. Využívajú displej podobný Infinity displeju v Galaxy S8, ktorý má takmer nulové bočné rámiky a zúžený horný a spodný rámik. Dizajn je navrhnutý tak, aby sa telefón pohodlne držal, pričom využíva technológiu 3D oblúku. Hladká zadná strana je zas dosiahnutá ultra jemným procesom nastriekania zirkónu.

Vivo X20 prichádza so 6-palcovým Super AMOLED displejom s rozlíšením 2160 x 1080 pixelov a pomerom strán 18:9, pričom zaberá 85,3 % prednej strany. Srdcom je Snapdragon 660 spoločne so 4 GB RAM. Vnútorná pamäť má veľkosť 64 GB, no tú je možné rozšíriť o ďalších 256 GB pomocou microSD karty. Smartfón je napájaný batériou s kapacitou 3245 mAh.

Väčší z bratov, X20 Plus, ponúka 6,43″ Super AMOLED displej s rovnakým rozlíšením 2160 x 1080 pixelov. Procesor či veľkosť RAM sa však nemení, no k dispozícii je len verzia so 64 GB úložiskom. To je takisto možné rozšíriť microSD kartou do veľkosti 256 GB. Batéria má kapacitu 3905 mAh. Oba modely ponúknu dvojicu zadných snímačov v kombinácii 12 MPx + 5 MPx. Väčší senzor je však jedinečný, pretože dokáže odfotografovať snímky vo veľkosti až 24 MPx s clonou f/1.8. Vivo X20 Plus navyše obsahuje aj toľko potrebnú optickú stabilizáciu obrazu. Veľkosť pixelov fotoaparátov oboch smartfónov je 1.28 μm a nechýba ani režim portrét, vďaka ktorému je možné zachytiť efektný bokeh pozadia.

Vylepšený zážitok pri hraní hier či odomykanie tvárou

Smartfóny prichádzajú aj s novým Vivo Game Engine, ktorý výrazne vylepšuje hranie pri náročnejších tituloch. Takisto zabezpečuje, aby prichádzajúce upozornenia neovplyvnili hranie hier. Ak potrebuješ odpovedať napríklad na správy, objaví sa plávajúce okno, cez ktoré jednoducho odošleš odpoveď. Toto všetko sú funkcie vlastnej nadstavby Funtouch OS 3.0, ktorá je založená na Androide 7.1.1.

K odomknutiu zariadenia môžeš okrem snímača odtlačkov prstov na zadnej strane zariadenia použiť aj detekciu tváre, ktorá sľubuje odomknutie už za 0,1 sekundy. Vivo tvrdí, že ich softvér nazvaný Face Wake rozpoznáva až 128 rôznych bodov tváre predtým, než odomkne samotné zariadenie. Novinky prichádzajú s DualSIM funkcionalitou, Bluetooth 5.0 či HiFi audiom s čipom AK4376A a nechýba ani 3,5 mm audio jack. V balení dokonca nájdeme kvalitné Vivo XE800 slúchadlá, ktoré dokážu využiť plný potenciál audio čipu.

Ceny, ktoré až tak „čínske“ nie sú

Spoločnosť Vivo je už známa svojimi prémiovými smartfónmi za ceny, na ktoré nie sme pri čínskych smartfónoch až tak zvyknutí. Za Vivo X20 so 4 GB RAM a 64 GB úložiskom čínski záujemcovia zaplatia 2998 juanov, čo je v prepočte 380 €. Vivo X20 Plus si výrobca cení na oficiálnych 3498 juanov, čo po prepočte vychádza na 443 €. Novinky od Vivo budú dostupné v zlatej, ružovo-zlatej a matnej čiernej farbe.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom