Hlavne mladí ľudia hľadia pri výbere smartfónu na dizajn, spoľahlivosť a cenu. Tieto vlastnosti sa ale nedarí všetkým výrobcom perfektne skombinovať a zvyčajne sa vzhľad (hlavne hrúbka) prejaví na výdrži batérie alebo cene.

To ale nie je prípad výrobcu Vernee, ktorý predstavil model s jednoduchým názvom M5. Jeho cieľová skupina sú pritom podľa výrobcu mladí ľudia.

Štýlový dizajn a kompaktný displej

Telo smartfónu je celé vyrobené z kovu, ktorý je dostupný v elegantnom čiernom a sviežom modrom prevedení. Výrobca kládol dôraz aj na pohodlie pri používaní, takže hrúbka činí iba 6.9 milimetrov a hmotnosť 144 gramov. Prednej strane dodáva šmrnc sklo s prémiovým 2.5D zahnutím po bokoch. K pohodliu prispieva aj relatívne kompaktný 5.2-palcový IPS displej s rozlíšením 1280 x 720 pixelov.

Plynulosť na prvom mieste

Pod vkusnou konštrukciou sa skrýva osemjadrový procesor MediaTek MT6750 s maximálnou frekvenciou 1.5 GHz. S multitaskingom mu pomáha slušná 4 GB RAMka a pre súbory je dostupné 32 GB/64 GB úložisko. Celú výbavu zastrešuje Android 7.0 Nougat, ktorý Vernee doplnilo o svoj systém VOS. Ten sa od čistého Androidu príliš nelíši a kladie dôraz na plynulosť a stabilitu. Napriek veľmi tenkej konštrukcii sa do zariadenia vošla úctyhodná 3300 mAh batéria, ktorá má potenciál pri úspornom procesore zabezpečiť aj niekoľkodňovú výdrž.

Fotoaparáty a konektivita

V prípade fotoaparátov sa tentokrát žiadne zázraky nekonajú a na zadnej strane je dostupný základný 13 MPx snímač s rýchlym zaostrovaním. Selfie fotografie zas sníma predný 8 MPx fotoaparát. Vo výbave nechýba ani snímač odtlačkov prstov v prednom domovskom tlačidle, DualSIM, microUSB port a plné LTE.

Predobjednať Vernee M5 za 109 €
Dodanie bez DPH

Smartfón je už dostupný v predobjednávke e-shopu GearBest za cenu, ktorá príliš neodľahčí nikoho peňaženku. Do 29. septembra sa bude Vernee M5 predávať za príjemných 109 €, pričom doprava EU Express, ktorá prebieha bez platby DPH vychádza iba na 8 €. Zákazník teda iba za 117 € získa štýlový smartfón s dobrou ergonómiou, svižným systémom a dlhou výdržou.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom