banner-vernee-apollo-lite
O spoločnosti Vernee sme toho pred polrokom veľa nevedeli. Tento výrobca sa však na smartfónový trh vyrútil ohromnou rýchlosťou a silou, čoho výsledkom je okamžitá konkurencia aj pre veľkých gigantov. Najúspešnejším zariadením v aktuálnom skromnom portfóliu je jednoznačne model Apollo Lite, ktorý kombinuje dostupnú cenu s high-end špecifikáciami.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Práve 10-jadrové Apollo Lite sa tera dostalo ako druhý smartfón od Vernee aj na slovenský trh. Prvý slovenský e-shop ho ponúka za cenu 264 €, čo nie je ani 100 eurové navýšenie oproti cene v zahraničných e-shopoch. Samozrejme, predajca si musí do koncovej ceny zarátať všetky nutné poplatky, ktoré zaplatil pri dovoze a navýšenie je vynútené aj plnohodnotnou 2 ročnou zárukou. Vernee Apollo Lite jednoznačne vyniká svojou nádhernou konštrukciou z hliníka. Rýchly skener odtlačkov prstov je umiestnený v zadnej časti.

Vernee Apollo Lite môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

vernee-apollo-lite-recenzia (17)

Prednú časť pokrýva 5,5-palcový IPS FullHD displej s elegantným 2.5D zahnutím po obvode. Táto kombinácia dodáva potrebný efekt prémiovosti. V útrobách pilne pracuje 10-jadrové monštrum menom MediaTek Helio X20, ktorý je dopĺňaný 4 GB operačnej RAM pamäte, 32 GB úložiskom s podporou microSD kariet a grafickým akcelerátorom Mali-T880 MP4. Pre všetkých nadšencov čistého Androidu je Apollo Lite ako stvorený, nakoľko prichádza s takmer nedotknutým Androidom 6.0 Marshmallow.

vernee-apollo-lite-helio-x20-cpu

Zobraziť cenu Vernee Apollo Lite na Slovensku

Výrobca však predsa len pridal užitočné funkcie navyše, ktoré zvyšujú efektívnosť pri používaní. Plnohodnotná integrácia Google služieb a preklady do všetkých medzinárodných jazykov sú samozrejmosťou. Smartfón poteší aj náročnejších fotografov, a to so svojim 16 MPx Samsung S5K3P3 snímačom. Vpredu je k dispozícii 5 MPx selfie fotoaparát. 3000 mAh batéria s technológiou rýchleho nabíjania MediaTek PumpExpress 3.0 spĺňa všetky potrebné predpoklady na bezproblémovú výdrž počas celého dňa.

vernee-apollo-lite-recenzia (7)
A na záver je tu ešte jedna čerešnička na torte. DualSIM funkcionalita sa v podmienkach našich operátorov určite zíde, no s plnou podporou všetkých LTE frekvencií je k nezaplateniu. Celkovo je teda Vernee Apollo Lite aj so „slovenskou“ cenou veľmi lákavé zariadenie, ktoré si hravo nájde základňu fanúšikov.

TIP: Recenzia | Vernee Apollo Lite: Nováčik s vynikajúcou perspektívou

vernee-apollo-lite-recenzia (20)

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
13%
Páči sa mi to
44%
Chcem to
6%
Mám to
19%
Nepáči sa mi to
13%
Neznášam to
6%
O autorovi
Dávid Igaz
Šéfredaktor a spoločník FonTech.sk, no najmä technologický nadšenec, ktorý nepohrdne akoukoľvek novinkou. Ak by si sa potreboval o niečom poradiť, neváhaj a napíš mi na [email protected]