Spoločnosť UMIDIGI sa vždy snaží priniesť nekompromisné špecifikácie za tú najnižšiu cenu. V rovnakom trende pokračuje aj pri svojej dvojici nových zariadení UMIDIGI Z1 Pro a Z1.

Pri návrhu vonkajšieho vzhľadu si dizajnéri spoločnosti UMIDIGI veľa námahy nedali a na prvý pohľad to vyzerá, akoby iba zobrali dizajn z predchádzajúceho modelu UMIDIGI Z Pro. Zatiaľ čo model Z1 má so Z Pro úplne totožné rozmery a hmotnosť, Z1 Pro prešla účinnou redukčnou diétou. Pri zachovaní rovnako kapacitnej 4 000 mAh batérie sa znížila šírka o 0,9 mm, pričom celá konštrukcia je len so 6,95 mm priam ultratenká.

zdroj fotografie: UMIDIGI

K zníženiu hrúbky sa podpísalo aj použitie FullHD AMOLED displeja prekrytého tvrdeným sklom Corning Gorilla Glass 4. AMOLED technológia sa vyznačuje vysokým kontrastom a saturáciou farieb, rovnako ako aj nulovou spotrebou pri zobrazovaní čiernej farby. Celý panel je pritom tenší ako klasické IPS panely. Model UMIDIGI Z1 prichádza s displejom od spoločnosti SHARP s IZGO technológiou a tvrdeným sklom Corning Gorilla Glass 4. Pod displejom je v domovskom tlačidle integrovaná čítačka odtlačkov prstov.

zdroj fotografie: UMIDGI

Výkon obom modelom dodáva 8 jadrový čipset Mediatek Helio P20 s jadrami Cortex-A53 taktovanými na 2,3 GHz. Tie sú vyrábané modernejším 16 nm výrobným procesom. K dispozícii je tiež masívnych 6 GB operačnej pamäte RAM a 64 GB interného úložiska. Ako grafický akcelerátor je k dispozícii ARM Mali-T880 MP2 s taktom 900 MHz.

zdroj fotografií: UMIDIGI

Na zadnej strane smartfónov je umiestnená vystupujúca sústava duálneho fotoaparátu v kombinácii dvoch Samsung snímačov s rozlíšením 13 MPx a 5 MPx. Tie podporujú PDAF fázové zaostrovanie a nahrávanie 4K videa. Predná kamera obsahuje tiež 5 MPx snímač, vedľa ktorého je umiestnená aj notifikačná RGB LED dióda. Hlavným lákadlom je už spomínaná 4 000 mAh batéria, ktorú vďaka technológii Mediatek Pump Expres Plus nabiješ z 0 na 100 % za 100 minút.

UMIDIGI Z1 Prozdroj fotografie: UMIDIGI

UMIDIGI Z1 Pro a Z1 podporujú DualSIM funkcionalitu s 2x nanoSIM kartami, pričom jednu z nich môžeš nahradiť za pamäťovú kartu s kapacitou až 256 GB. Obe karty SIM majú k dispozícii plné európske LTE pripojenie (aj 800 MHz), ale v jednom momente môžeš mať pripojenú na LTE len jednu, druhá prijíma tradične GSM, ako to funguje pri väčšine smartfónov poháňaných čipsetom Mediatek.

zdroj fotografie: UMIDIGI

UMIDIGI Z1 Pro a Z1 zvládnu bezdrôtové pripojenie Wi-Fi na frekvenciách 2,4 GHz a 5 GHz za prítomnosti štandardu 802.11 a/b/g/n. Nechýba ani podpora Bluetooth 4.1 a GPS s podporou GLONASS. Zabezpečená je poriadna dávka senzorov zahŕňajúca senzor priblíženia, svetelný senzor, accelerometer, kompas, gyroskop a  magnetický hall senzor. Milovníkov hudby poteší zachovaný 3,5 mm zvukový jack.

Oba modely majú 2 farebné verzie, vďaka čomu ich ľahko rozlíšiš. UMIDIGI Z1 Pro je k dispozícii v červenej a čiernej verzii, zatiaľ čo hrubší UMIDIGI Z1 zvýrazní svoje krivky v zlatej a šedej farbe. Nielen výbava, ale aj ceny noviniek od UMIDIGI sú veľmi zaujímavé. Model Z1 Pro môže byť tvoj v limitovanom bleskovom výpredaji za 266 €, kým Z1-ka ťa poteší ešte príjemnejšiou cenovku 204 €.

Predobjednať UMIDIGI Z1 Pro za 266 €
4000 mAh batéria v 6,95 mm tele

Predobjednať UMIDIGI Z1 za 204 €
4000 mAh batéria a 6 GB RAM

zdroj fotografie: UMIDIGI

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú