Čínski výrobcovia smartfónov dokážu vyrábať skutočne kvalitné modely, ktorých cenovky lákajú mnohých zákazníkov, pričom sa dokážu neustále prispôsobovať novým trendom. Sem patrí aj spoločnosť UMIDIGI so svojim modelom Crystal, ktorého dizajn poteší každého majiteľa a nízka cenovka zasa jeho peňaženku. 

Takto vyzerá naživo

Trendom posledných mesiacov vo svete smartfónov sú displeje bez rámikov okolo. Týmto smerom sa ako prvé vydalo Xiaomi so svojím modelom Mi MIX, no neskôr ho začali nasledovať aj ďalší veľkí výrobcovia. K nim sa pred časom pridalo aj UMIDIGI, ktoré zákazníkom predstavilo luxusne vyzerajúci model Crystal so skvelou cenovkou. Tento kúsok si tak môže nájsť miesto u používateľov, ktorí nevyžadujú ten najvýkonnejší hardvér, no potrpia si na kvalite spracovania.

Luxusom zahalený hardvér

Pri prvom pohľade sa môže zdať, že tento smartfón patrí do kategórie prémiových modelov za poriadne mastnú sumu, no opak je pravdou. Jeho nádherné línie učarujú nejednému zákazníkovi, ktorý dostane zariadenie s hliníkovou konštrukciou a sklenenou zadnou stenou. Pod ňou sa ukrýva všetka výbava, počnúc procesorom MediaTek MTK6750T s ôsmimi jadrami a pracovnou frekvenciou 1,5 GHz. Pre ešte vyšší výkon výrobca v tomto prípade pribalil aj veľkú operačnú pamäť RAM s kapacitou 4 GB. Osobné súbory si používateľ uloží do 64 GB interného úložiska. To sa pomocou microSD karty môže rozrásť o ďalších až 256 GB. Núdza o výkon nie je ani po grafickej stránke, o ktorú sa stará akcelerátor Mali-T860 MP2.

Jeho úlohou je zobrazovať všetky detaily a grafický obsah na krásnom 5,5″ FullHD displeji od spoločnosti Sharp s pomerom strán 16:9 a zaoblenými rohmi. Vôkol neho by si zhora a bočných strán márne hľadal rámiky, pretože tie sa tam takmer vôbec nenachádzajú. Z toho dôvodu museli displeju ustúpiť aj snímače, spolu s predným fotoaparátom, ktoré sa nachádzajú na spodnej „brade“ smartfónu. Jeho rozlíšenie dosahuje slušných 5 MPx, no výsledné zábery môžu byť ešte vylepšené pomocou špeciálneho „Beauty“ módu. Duálny fotoaparát na zadnej strane pochádzajúci z dielne Samsungu je však už iná liga.

Hlavný snímač z dvojice prináša rozlíšenie 13 MPx a pre väčšiu svetelnosť snímok aj v náročnejších podmienkach mu sekunduje druhý 5 MPx fotoaparát. S touto výbavou sa už dajú vytvoriť skutočne kvalitné fotografie. Pod dvojicou snímačov fotoaparátu sa nachádza rýchly snímač odtlačkov prstov, ktorý dokonale zapadá do skleneného povrchu. Slušnú výbavu táto bezrámiková „chuťovka“ tiež prináša po stránke konektivity. Tam mu nechýba Wi-Fi, DualSIM funkcionalita či technológia Bluetooth. Omnoho zaujímavejšou je plná podpora LTE sietí, teda aj 800 MHz pásma.

Odpáli to skvelou cenou

Kúpiť UMIDIGI Crystal s 2 GB RAM za 85 €
Zľavový kupón vo FonTech Shope

Kúpiť UMIDIGI Crystal so 4 GB RAM za 110 €
Zľavový kupón vo FonTech Shope

UMIDIGI Crystal v sebe skrýva aj nový Android 7.0 Nougat. Po prvýkrát v histórii spoločnosti prichádza jej vlastná grafická nadstavba UMI OS, ktorá skrášľuje používateľské prostredie. Celý smartfón beží na slušnej 3000 mAh batérii, ktorá sa nabíja skrz nový USB-C port. Prejdime však k vlastnosti, ktorá z tohto modelu robí viac ako lákavú ponuku. Za tento prémiovo vyzerajúci kúsok totiž zaplatíš len 85 € (verzia s 2 GB RAM), a to vďaka kupónu v našom FonTech Shope. Smartfón je za túto cenu dostupný len pre prvých 5 najrýchlejších zákazníkov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú