Ak náš web pravidelne sleduješ, určite si si všimol, že sa veľmi zaujímame aj o čínske gadgety, ktoré toho dokážu omnoho viac, než sa na prvý pohľad môže zdať. Ako sa ale správajú v realite?

Rozhodli sme sa, že tri z najhorúcejších gadgetov si vyskúšame na vlastnej koži a naše poznatky z testovania ti prinesieme vo videu. Do redakcie sme si teda zaobstarali inteligentné tenisky od Xiaomi, akčnú 4K kameru a smart hodinky Huami Amazfit Watch. Všetky tieto gadgety vyzerajú na prvý pohľad prekvapivo luxusne, no ich ceny sú až podozrivo nízke. Aká je teda ich reálna kvalita?

Xiaomi sa opäť vyznamenalo

Z trojice nami testovaných gadgetov majú dva spojitosť so spoločnosťou Xiaomi. Tenisky totiž vyrába Mijia, výrobca rôznych inteligentných gadgetov do domácnosti i na von. Inteligentné tenisky nás pritom veľmi prekvapili. Za cenu iba niečo cez 30 € ponúkajú nevídanú kvalitu konštrukcie a materiálov, perfektné pohodlie pri nosení a bonusom sú inteligentné funkcie, ktoré má na starosti čip od Huami s dlhou výdržou batérie.

xiaomi tenisky
Zobraziť celú galériu (2)
Patrik Tarics / FonTech

Kúpiť inteligentné tenisky od Xiaomi za 33 €

Ďalším gadgetom sú smart hodinky Huami Amazfit Watch, na ktorých sa taktiež podieľa Xiaomi. V prípade tohto renomovaného čínskeho výrobcu sa vo väčšine prípadov nič iné ako kvalita očakávať ani nedá. Hodinky pritom nie sú výnimkou. Dajú sa zohnať pod 70 € a ich kvalita je viac než prekvapivá. Luxusná a odolná keramická konštrukcia, takmer dokonalo okrúhly displej a funkcie, aké žiadnym pravým smart hodinkám nesmú chýbať.

huami amazfit watch
Zobraziť celú galériu (2)
Screenshot / FonTech YouTube

Kúpiť Huami Amazfit Watch

Ultra-lacná kamera je samostatnou kapitolou

Z trojice gadgetov nám neulichotil iba jeden, a to lacná 4K kamera od výrobcu Tekcam. 4K rozlíšenie, fúra príslušenstva a cena 23 €? Po prečítaní týchto špecifikácií nás napadlo, že by kameru bolo dobré preveriť. Bohužiaľ, naše očakávania sa naplnili a kvalita nahrávaných videí je naozaj podpriemerná. Kameru ti teda odporúčame iba v tom prípade, pokiaľ máš veľmi obmedzený rozpočet a nemáš od kvality prehnané očakávania.

4k kamera
Zobraziť celú galériu (2)
Screenshot / FonTech YouTube

Kúpiť 4K akčnú kameru za 23 €

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom