Tento rok je z pohľadu kinematografie veľmi plodný. Našlo sa samozrejme aj zopár prepadákov, no na druhej strane je tu veľa titulov, ktoré si zaslúžia tvoju pozornosť.  Kvalitné kúsky sa zrodili aj na Slovensku, pričom niektoré z nich zažívajú úspech dokonca v zahraničí.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

To

dráma / horor

Filmová adaptácia knihy od Stephana Kinga bola jedna z najviac očakávaných počinov. Snímka celosvetovo už zarobila niekoľko miliónov a právom sa radí medzi najlepšie. Skupinka detí musí čeliť svojmu najväčšiemu strachu proti zlému klaunovi menom Pennywise, ktorého história siaha ďaleko do minulosti. Aj keď sa nejedná o klasický horor, dej je skvelo spracovaný a rozhodne stojí za pozretie.

top filmy 2017

Kingsman: Zlatý kruh

dobrodružný / komédia

Pokračovanie úspešnej časti Kingsman: Tajná služba rozhodne nezaostáva za prvým dielom a ty sa môžeš tešiť na novú dávku akcie a zábavy. Kingsmani teraz čelia novej výzve potom, čo bola zničená ich centrála a všetci obyvatelia sveta sa stali rukojemníkmi.

top filmy 2017

Strážcovia Galaxie 2

dobrodružný / Sci – Fi

Ďalší film, ktorý sa pokúšal nadviazať na úspešnú prvú časť, sú aj Strážcovia Galaxie. V druhej časti hlavný hrdina objaví svojho biologického otca, ktorého nikdy nepoznal. No nie všetko je tak ružové ako sa na prvý pohľad zdá. Strážcovia sa musia spojiť so svojimi nepriateľmi, aby dokázali odvrátiť pohromu, ktorá by zničila celý vesmír.

top filmy 2017

Dunkirk

dráma / historický

Vojnový film Christophera Nolana natočený podľa skutočnej udalosti. Film opisuje operáciu Dynamo, ktorá bola hromadná evakuácia približne 400 000 obkľúčených spojeneckých vojakov z pláží a prístavu francúzskeho mesta Dunkerque. Prebehla medzi 27. májom a 3. júnom roku 1940.

top filmy 2017

Autá 3

animovaný / rodinný

Séria, ktorá je tu s nami už viac ako 10 rokov a stále sa teší obľube najmenších, no aj tých, ktorí na tom vyrastali. Tretia časť (zrejme posledná) nás privedie k Bleskovi McQueenovi, ktorého z pretekárskeho okruhu odstrčili nové a modernejšie autá.

top filmy 2017

Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta

dobrodružný / fantasy

V tejto časti sa Jack Sparrow ocitá tvárou tvár proti bande pirátskych duchov pod vedením kapitána Salazara. Ich jediným cieľom je zabiť každého piráta, no hlavne Jacka. Zas a znova sa tak bude musieť snažiť, aby prežil. Film stavia na osvedčenú klasiku, na ktorú sme zvyknutí a ponúkne všetko to, kvôli čomu ich milujeme.

top filmy 2017

Spider-Man: Návrat domov

Fantasy

Mladý Peter Parker sa čoraz viac začína zbližovať so svojou novou identitou superhrdinu. Vracia sa domov k svojej tete May, kde je pod dohľadom svojho nového učiteľa Tonyho Starka. Peter by sa ale radšej vrátil k normálnemu životu, čo však komplikuje vedomie, že Spider-Man dokáže vykonávať veľké skutky.

Logan: Wolverine

akčný / Sci – Fi

Wolverine je späť! Aj keď jeho schopnosti už nie sú také ako kedysi a navyše je na všetko sám. Všetko sa zmení, keď sa objaví Laura s rovnakými schopnosťami ako má on. V pätách má však skupinu ľudí, ktorí sa jej snažia zmocniť. Prichádza tak čas, aby v sebe Wolverine našiel zvyšky síl.

top filmy 2017

John Wick 2

akčný / triler

Skvelý a nestarnúci Keanu Reeves sa vráti ako zabijak, aby pomohol svojmu bývalému spolupracovníkovi prevziať kontrolu nad združením nájomných vrahov. Prísaha, ktorú dal, ho zavedie do historického Ríma, kde o akciu rozhodne nebude núdza.

top filmy 2017

Únos

dráma

Jeden z najlepších filmov slovenskej kinematografie, ktorý si pozrelo rekordný počet ľudí. Dielo poskytuje náhľad na nekalé praktiky v zákulisí mafie a politiky na Slovensku. Dej sa zameriava na únos prezidentovho syna do zahraničia, ktorý mala na svedomí organizovaná skupina. Film je natočený podľa skutočných udalostí.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
70%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
30%
O autorovi
Martin Lajčák
Volám sa Maťo a momentálne som študentom vysokej školy. Medzi moje záľuby patria nové technológie, športovanie a nepohrdnem ani dobrou knihou. Môžeš ma sledovať aj na Instagrame - @matolajcak