Čínske technologické spoločnosti sú čoraz populárnejšie nielen v domovskej krajine, ale aj medzi Európanmi a samozrejme aj nami, Slovákmi. Povedomie o svojej značke si čínske spoločnosti budujú najmä výbornými produktami za ceny, ktoré u ostatných, už známych výrobcoch uvidíme len ťažko.

Aj sú mnohé čínske technologické spoločnosti zamerané len na čínsky, prípadne niektoré ázijské trhy a do Európy svoje výrobky oficiálne nedovážajú, stále sa nájde spôsob, ako si ich zadovážiť. Veľkú rolu v tomto hrajú predajcovia, ktorí prebrali zodpovednosť za dovoz tohto tovaru za výrobcov. Práve vďaka nim si aj na Slovensku môžeš užiť kvalitu za nízku cenu. Medzi najpopulárnejších predajcov najznámejších čínskych zariadení patrí aj Gearbest, ktorý je medzi nami síce len tri roky, no v očiach zákazníkov pôsobí ako spoľahlivý a overený internetový obchod. To isté môžeme potvrdiť aj my, keďže s Gearbestom máme množstvo pozitívnych skúseností.

Gearbest má vo svojej ponuke viac ako 200 tisíc produktov od viac ako 200 rôznych značiek, no teraz z nich vybrali päť, ktoré v posledných rokoch odvádzajú perfektnú prácu a v biznise sa im naozaj darí. Ako už možno tušíš, prvú priečku obsadilo nekompromisné Xiaomi, ktoré si za posledné roky vybudovalo priam neuveriteľné povedomie. Tu je kompletný zoznam piatich najúspešnejších značiek v e-shope Gearbest.com.

1. Xiaomi

Mesačné tržby: 15 mil. $

Hlavné kategórie: Smartfóny, spotrebná elektronika

Spoločnosť Xiaomi ti určite nemusíme predstavovať. Tento rýchlo rastúci fenomén sa z pôvodného výrobcu smartfónov vypracoval na technologického giganta v priebehu len niekoľkých rokov. V portfóliu tejto značky dnes nájdeme smart TV, tablety, notebooky, rôzne príslušenstvo k smartfónom, ale aj zariadenia pre inteligentnú domácnosť či elektrické prepravné prostriedky. Zaujímavosťou je, že spoločnosti Xiaomi robia najväčšie zisky práve lacné zariadenia inteligentnej domácnosti a nie smartfóny, ako si si možno doteraz myslel. Veľkou nevýhodou Xiaomi však je, že svoje produkty oficiálne predáva len na území Ázie. Práve vďaka Gearbestu si však ich skvelé produkty môžeme zakúpiť aj my. Gearbest zverejnil aj rebríček najpredávanejších zariadení v jednotlivých kategóriách.

Smartfóny


Xiaomi Redmi 4 Pro

Aktuálna cena: 137 €

Zľavový kupón: RedmiAS

Zobraziť v e-shope

 

Notebooky


Xiaomi Mi Notebook Air

Aktuálna cena: 439 € 12,5″ / 659 € 13,3″

Zľavový kupón: Air12L (len pre 12,5″ verziu)

Zobraziť v e-shope 12,5″ verziu

Zobraziť v e-shope 13,3″ verziu

 

Gadgety


Xiaomi Mi Band 2

Aktuálna cena: 20 €

Zobraziť v e-shope

 

Smart Home


Xiaomi robotický vysávač

Aktuálna cena: 329 €

Zľavový kupón: GB3rd

Zobraziť v e-shope

 

2. ILIFE

Mesačné tržby: 5 mil. $

Hlavná kategória: Robotické vysávače

O značke ILIFE si už možno počul a možno aj nie. ILIFE je v Číne veľmi známym výrobcom robotických vysávačov, ktoré za dobrú cenu ponúkajú skvelú kvalitu. Na trhu pôsobí už niekoľko rokov, za ktoré si značka vybudovala dobrú reputáciu. O to sa snaží aj u európskych zákazníkov a svoje výrobky predáva aj prostredníctvom známeho e-shopu Gearbest.


ILIFE V5

Aktuálna cena: 119 €

Zobraziť v e-shope

 


ILIFE V7S Pro

Aktuálna cena: 179 €

Zobraziť v e-shope

 

3. ANET

Mesačné tržby: 4 mil. $

Hlavná kategória: 3D tlačiarne

Ak sleduješ trh s 3D tlačiarňami, určite ti neunikla ani značka Anet. Anet sa zaoberá dizajnom, vývojom, výrobou a predajom 3D tlačiarní, tlačiarenského príslušenstva a vlákien pre 3D tlač. 3D tlačiarne tejto značky sú cielené do najnižšej cenovej kategórie a svoje využitie tak nájdu napríklad v školách pri výučbe 3D modelovania, ale určite aj u teba doma, ak si jeden z vášnivých kutilov.


Anet A8

Aktuálna cena: 150 €

Zobraziť v e-shope

 


Anet A6

Aktuálna cena: 174 €

Zobraziť v e-shope

 

4. Chuwi

Mesačné tržby: 3 mil. $

Hlavné kategórie: Tablety, notebooky

O Chuwi si už možno počul a sem tam si o ich zariadeniach prečítaš aj na našom webe. Chuwi je veľmi známy výrobca tabletov a notebookov postavených na najznámejších operačných systémoch Android a Windows. V portfóliu spoločnosti nájdeme cenovo dostupné tablety pod 100 €, ale aj výkonné notebooky schopné náročnejších operácií, no stále v prijateľných cenových hraniciach.


CHUWI LapBook Notebook

Aktuálna cena: 209 €

Zobraziť v e-shope

 


CHUWI Hi12

Aktuálna cena v EU sklade: 250 €

Zobraziť v e-shope

 


CHUWI Hi13

Aktuálna cena: 315 €

Zobraziť v e-shope

 

5. UMI

Mesačné tržby: 3 mil. $

Hlavná kategória: Smartfóny

Rebríček aktuálne najviac prosperujúcich čínskych značiek uzatvára spoločnosť UMi. Ak si pravidelným čitateľom nášho webu, aj o tejto značke si už niekoľkokrát počul. Ide totižto o výrobcu cenovo dostupných smartfónov, ktorými sa snaží preraziť do celého sveta. Svoje produkty aj vďaka Gearbestu predáva na najväčších svetových trhoch, medzi ktoré patrí aj Európa. Aktuálne najpopulárnejšími produktami spoločnosti sú smartfóny UMi Super a najnovšia vlajková loď UMIDIGI Z Pro.


UMi Super

Aktuálna cena: 150 €

Zľavový kupón: GBBLOGUMI

Zobraziť v e-shope

 


UMIDIGI Z Pro

Aktuálna cena: 228 €

Zobraziť v e-shope

Pošli nám TIP na článokNovinky