Športové kamery prešli od svojho vzniku veľmi dlhou cestou vývoja. Dnes už nájdeme na trhu veľký výber spoločností, ktoré ponúkajú široký sortiment produktov.

V súčasnosti sú v trende lacnejšie kamery z Číny, ktoré vo veľkej väčšine prípadov dokážu plnohodnotne zastúpiť rolu oveľa drahších značkových kamier a poskytnúť tak používateľovi kvalitné zábery. My sme sa pozreli na trojicu akčných kamier, ktoré kúpiš v EU sklade a ktoré ponúka perfektný pomer ceny a výkonu.

SJCAM SJ5000X

Cena v EU sklade: 124 €


Zdroj fotografie: Techverse

Kúpiť SJCAM SJ5000X z EU skladu za 124 €

Spoločnosť SJCAM je jedna z prvých spoločností, ktorá vstúpila na trh so športovými kamerami. Niekoľkoročné skúsenosti v tejto oblasti sa vyplácajú a spoločnosť sa teší dobrému menu i popularite. To však nie je všetko, svoje kvality dosvedčuje aj kvalitne spracovaným príslušenstvom, ktoré je dokonca aj súčasť základného balenia.


Zdroj fotografie: Techverse

Medzi obľúbené kúsky patrí akčná kamera SJCAM SJ5000X. Jej srdcom je 12 MPx snímač, ktorý si vďaka obrazovému čipu Novatek 96660 poradí aj so 4K videom pri plynulej snímkovej frekvencii 24 fps. FullHD video zvládne natáčať pri 60 fps a HD video ponúkne perfektných 120 fps. Kamera je vybavená gyroskopickou stabilizáciou, možnosťou detekcie pohybu a veľa ďalšími funkciami.

Zdroj fotografie: Techverse, SJCAMczech

Kvalitné telo sa nebojí ani vody, a to vďaka obalu s certifikáciou IP68. Náhľad videa umožňuje 2 palce veľký LCD displej. Milovníkov natáčania videí ďaleko od domova poteší podpora kariet microSD až do 128 GB, vymeniteľná 900 mAh batéria, ktorá navyše podporuje aj nabíjanie počas záznamu. Ak si potrpíš na kvalitu, kameru SJCAM SJ5000X môžeš mať z EU skladu za 128 € vrátane poštovného.

Ukážka 4K záznamu:

EleCam Explorer Elite 4K

Cena v EU sklade: 55 €


Zdroj fotografie: Fotomaniak

Kúpiť EleCam Explorer Elite 4K z EU skladu za 55 €

Spoločnosť Elephone ti snáď predstavovať nemusíme. Na niekoľko ich smartfónov sme ti v minulosti priniesli recenziu a článkov by sa tiež o nich veľa našlo. Málokto však vie, že Elephone vyrába aj športové kamery. EleCam Explorer Elite je dizajnom podobná kamera už vyššie spomínanej SJ5000X. Na prvý pohľad sa nelíšia ani po stránke špecifikácií.


Zdroj fotografie: Fotomaniak, Gearbest

Aj EleCam prichádza s 12 MPx snímačom a čipom Novatek 96660. Bez problémov si tak poradí so 4K videom pri 24 fps. Rovnako nechýba ani gyroskopická optická stabilizácia. Vymeniteľná batéria má kapacitu 1 050  mAh a výrobca uvádza výdrž 75 minút pri FHD 30 fps zázname videa. Hlavným lákadlom tejto kamery je predovšetkým cenovka, ktorá činí perfektných 58 € s kompletným príslušenstvom a rýchlym dodaním z EU skladu.

Porovnanie záznamu s GoPro Hero 4:

HawKeye Firefly Q6 4K

Cena: 48 €


Zdroj fotografie: Aliexpress

Kúpiť HawKeye Firefly Q6 4K za 47 €

Kamera HawKeye Firefly Q6 4K sa od ostatných trochu líši. Nie je určená do špeciálnych podmienok, kde môže prísť do kontaktu s vodou alebo prachom. Svoje využitie nájde predovšetkým tam, kde potrebujeme malú kameru s nízkou hmotnosťou. Tá od HawKeye dosahuje iba 40 g. 16 MPx snímač a gyroskopická stabilizácia obrazu si spolu s čipsetom Novatek 96660 hravo poradia so 4K rozlíšením pri 24 snímkach za sekundu.

Pochváliť sa môže aj dlhou výdržou batérie. Podľa výrobcu dokáže na jedno nabitie nahrať až 1,5-hodinový 4K záznam. Paradoxom však je, že obsahuje len 700 mAh batériu. Keďže je určená pre športy vo vzduchu, v balení nenájdeme prídavné nástavce, ako v prípade prvých dvoch kamier. Kamera HawKeye Firefly Q6 4K ťa pri nákupe z Číny bude stáť len 47 €.

Ukážka FullHD 60 fps záznamu:

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP