banner-zuk-z2-fixed
Napriek faktu, že je spoločnosť Vernee úplným nováčikom v smartfónovom priemysle, sa tomuto výrobcovi vcelku darí zaujať. Svedčia o tom vskutku solídne predaje, za ktoré sa spoločnosť rozhodne hanbiť nemusí. Zrejme najúspešnejší smartfón z radov tejto spoločnosti, Vernee Apollo Lite, nedávno zavítal do našej redakcie a tak sme sa pomaly, ale isto pustili do jeho testovania.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Pred plným vyťažením jeho procesora nás však zaujímajú vaše otázky, na ktoré sa vám pokúsime odpovedať dole v komentároch, prípadne v plnohodnotnej písanej recenzii. Počas testovania sa spoločne zameriame na to, či toto zariadenie od mladučkej čínskej spoločnosti dokáže držať krok so smartfónmi od gigantov Xiaomi, Meizu či LeEco. Už teraz je však celkom jasné, že minimálne papierové predpoklady zariadeniu Vernee Apollo Lite nahrávajú do karát.

vernee-apollo-lite-testujeme-3

5,5″ FullHD displej od spoločnosti Sharp je obalený do prémiovej hliníkovej konštrukcie. V útrobách tohto zariadenia sa skrýva až 10-jadrový procesor od spoločnosti Mediatek. Konkrétne ide o Helio X20, ktorý pracuje na frekvencii 2,3 GHz. Tomuto čipsetu dopomáha 4 GB pamäť RAM a 32 GB eMMC 5.1 interné úložisko. Priaznivci veľkého úložného priestoru však nezostanú o nič ukrátený, keďže smartfón podporuje pamäťové karty do 128 GB.

vernee-apollo-lite-testujeme-2

Batéria s kapacitou 3180 mAh podporuje rýchle nabíjanie Pump Express 3.0. Nad týmto akumulátorom je umiestnená hlavná kamera, ktorá dosahuje rozlíšenie 16 MPx a vyrába ju spoločnosť Samsung. Na protiľahlej strane nájdeme 5 MPx selfie fotoaparát. DualSIM funkcionalita je už pomaly samozrejmosťou a našťastie sa nezabudlo ani na plnú podporu európskych LTE sietí. Takmer čistý Android 6.0 Marshmallow spolupracuje aj so skenerom odtlačkov a konektorom USB typu-C. Za poskytnutie tohto lákavého zariadenia vďačíme e-shopu Everbuying.net, kde je Vernee Apollo Lite dostupný za 190 € s použitím zľavového kupóna VApolloL.

Kúpiť Vernee Apollo Lite za 190 €

vernee-apollo-lite-testujeme-1

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
18%
Páči sa mi to
53%
Chcem to
18%
Mám to
12%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Patrik Tarics
Pre technológie dýcham! Okrem toho ma však zaujímajú aj dobré filmy, seriály, hudba a šport každého druhu. Ak chceš so mnou prehodiť pár slov, môžeš ma kontaktovať na mail [email protected]