Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Spoločnosť OpenAI len nedávno oznámila novú umelú inteligenciu s názvom Sora, ktorá dokáže generovať neuveriteľne realistické videá len na základe jediného príkazu. Aj keď prvé pokusy o tvorbu a úpravu videa pomocou umelej inteligencie boli skôr komické, dnes už je to vážna záležitosť. Ozývajú sa dokonca hlasy, že nástroje ako Sora budú diktovať budúcnosť kinematografie.

Čo si o Sore myslia ľudia, ktorí budovali slovenský šoubiznis?

Pri prvých videách z dielne Sory sme viacerí ostali zaskočení. Pozornejšiemu oku neuniknú jemné nedokonalosti, no bežný človek ich pri „scrollovaní“ sociálnymi sieťami na gauči len ťažko zachytí. V oblasti videoprodukcie a tvorby počítačových hier je kontrast ohromujúci. S využitím AI sa dni potrebné na tvorbu záberu alebo časti hry skracujú z týždňov na hodiny. Mnohopočetné filmové štáby môžu teraz nahradť jednotlivci s výsledkami lepšími než kedykoľvek predtým.

FonTech.sk v súvislosti s touto technológiou oslovil 3 významné osobnosti slovenského šoubiznisu, ktoré majú nielen hromadu skúseností, ale aj sa v tomto odvetví každý deň pohybujú a priamo pozorujú dopady, ktoré naň umelá inteligencia má. Oslovili sme Andyho Krausa, ako skúseného scenáristu, producenta, režiséra a v neposlednom rade známeho herca, jeho divadelno-televízno-filmového hereckého kolegu a tanečníka Petra Batthyanyho a Jara Slávika, známeho producenta, skauta talentov, scenáristu a porotcu. Čo si myslia o AI a vnímajú Soru ako hrozbu pre ich prácu?

Andy Kraus

Andy Kraus

Ako vnímaš technológie AI a prichádzaš s nimi v osobnom alebo profesionálnom živote do kontaktu?

Tento článok je dostupný členom Fontech PREMIUM

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú