Islandská hudobníčka a skladateľka Hildur Gudnadóttir zverejnila video, v ktorom robot hrá jej skladbu na violončele. Novinku napísala pre výstavu dánsko-islandského umelca Ólafura Elíassona vo švajčiarskom Kunsthaus Zürich, ktoré pre koronavírus muselo zatvoriť svoje brány.

Gudnadóttir sa následne rozhodla, že chce aj napriek tomu predstaviť verejnosti „úžasného robota“ a preto sa podelila o spomínané video. V ňom je možné vidieť robotickú ruku, ako hrá slákom na violončele.

I recently wrote a composition to accompany Olafur Eliasson’s Symbiotic Seeing at the Kunsthaus Zurich. Here is the incredible Cello Playing Robot playing it live at the exhibition. It’s on until the 22nd of March if you are in Zürich.———Cello playing robot as part of Olafur Eliasson: Symbiotic seeing, Kunsthaus Zürich, 2020, Sound in collaboration with Hildur GudnadottirVideo: Patricia Bondesson / Studio Olafur EliassonCourtesy of the artist; neugerriemschneider, Berlin; Tanya Bonakdar Gallery, New York / Los Angeles © 2020 Olafur Eliasson

Gepostet von Hildur Gudnadóttir am Donnerstag, 12. März 2020

Tridsaťsedemročná skladateľka je známa napríklad aj vďaka hudbe pre film Joker (2019), za čo si vyslúžila Oscara v kategórii Pôvodná filmová hudba.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom