Spoluzakladateľ sociálnej siete Twitter a platobnej aplikácie Square Jack Dorsey daruje miliardu dolárov (v prepočte vyše 918 miliónov eur) na boj proti pandémii nového koronavírusu. Oznámil to v sérii tweetov, s tým, že to predstavuje zhruba 28 percent jeho majetku. Na financovanie daru použije svoje akcie zo Square, pričom peniaze bude distribuovať prostredníctvom nadácie Start Small. Kam konkrétne financie poputujú, neuviedol.

Dorsey sa na Twitteri vyjadril, že po „odzbrojení“ pandémie financie poputujú na úsilie v oblasti zdravia a vzdelávania dievčat a výskum univerzálneho základného príjmu. Štyridsaťtriročný podnikateľ uviedol, že chce darovať veci, pri ktorých chce ešte za jeho života vidieť účinky. „Život je príliš krátky, tak dnes urobme všetko pre to, aby sme pomohli ľuďom,“ napísal.

Výkonný riaditeľ Twitteru a Square nie je jediný technologický miliardár, ktorý daroval finančnú pomoc na úsilie v boji proti koronavírusu. Zakladateľ Facebooku Mark Zuckerberg naň vyčlenil 30 miliónov dolárov, z ktorých časť je venovaná na úsilie vytvoriť liek.

Šéf Amazonu Jeff Bezos daroval 100 miliónov dolárov americkým potravinovým bankám a generálny riaditeľ Applu Tim Cook zase v marci oznámil, že spoločnosť daruje ťažko zasiahnutému Taliansku zdravotnícke pomôcky.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom