S nástupom Xiaomi Redmi 3 sa spoločnosti podarilo prevalcovať svojich konkurentov a nastoliť nový trend v low-end triede. Oproti predchádzajúcej generácii priniesla Redmi 3-ka množstvo zmien a právom nesie označenie najlepšieho smartfónu v najnižšej cenovej kategórii. Dominantou bol výkonný procesor Snapdragon 616, kompletne prerobená konštrukcia, ktorá je z kovu a predovšetkým masívna 4100 mAh batéria, ktorou bolo všetko zavŕšené až k dokonalosti. Xiaomi sa však neuspokojilo a koncom minulého mesiaca prinieslo vylepšený model, ktorý už tradične nesie označenie “Pro”. Zmena sa mierne dotkla konštrukcie, operačnej pamäte RAM a interného úložiska. So svojím Xiaomi Redmi 3 Pro teda výrobca opäť ušiel svojim konkurentom, ktorí sa len veľmi ťažko budú doťahovať na túto kvalitatívnu úroveň.
Sleduj FónyzČíny.sk aj na Facebooku, Google+ a Instagrame!
V našej recenzii sa pozrieme na všetky podstatné vlastnosti a porovnáme ho so základnou verziou. Za poskytnutie zariadenia na recenziu ďakujeme e-shopu iBuygou.com, v ktorom si môžete tento smartfón zakúpiť aj s dvojročnou zárukou a servisom v Európe. Na konci sa taktiež dozvieme odpoveď na otázku, či sa oplatí priplatiť si niekoľko desiatok eur za vylepšenú verziu.
Porovnať ceny >>
Kľúčové špecifikácie Xiaomi Redmi 3 Pro:
- Všeobecné:
- GSM (2G): 900 / 1800 / 1900 MHz
- WCDMA (3G): 850 / 900 / 1900 / 2100 MHz
- LTE (4G): pásma B1 (2100 MHz), B3 (1800 MHz), B7 (2600 MHz)
- Rozmery a váha: 139.3 x 69.6 x 8.5 mm, 143 g
- Displej: 5″, kapacitná IPS LCD obrazovka s rozlíšením 1280 x 720 pixelov, Multitouch, 294 ppi
- Čipset: Qualcomm Snapdragon 616 (64-bit)
- CPU: Osem jadier Cortex-A53 1,5 GHz
- GPU: Adreno 405
- RAM: 3 GB
- OS: Android 5.1.1 (Lollipop), MIUI 7.2 (testovaná verzia 7.2.7.0)
- Pamäť: 32 GB (pre používateľa dostupných 27,01 GB), slot pre microSD do 128 GB
- Fotoaparát: 13 MPx snímač, clona f/2.0, fázové zaostrovanie PDAF, LED blesk, HDR, detekcia tváre
- Predný fotoaparát: 5 MPx snímač, clona f/2.2
- Video kamera: 1080p@30 fps
- Konektivita: Wi-Fi 802.11 b/g/n, DLNA, hotspot, Bluetooth 4.0, microUSB, USB Host, GPS s AGPS a GLONASS, štandardný 3.5mm audio jack, IR Blaster pre ovládanie domácich spotrebičov, VoLTE, DualSIM (microSIM & nanoSIM, dual stand-by)
- Batéria: 4100 mAh
- Ostatné: minimalizácia aplikácií, multitasking, akcelerometer, farebná informačná dióda, kompas, gyroskop, proximity senzor, magnetický senzor, Mi Sound Enhancer
Xiaomi Redmi 3 Pro najvýhodnejšie zakúpite v e-shope iBuygou.com!
Zľavový kupón FonyzcinyRM3P
Balenie
Malé rozmery, chudobný obsah
Pri balení smartfónov Xiaomi nie je veľa o čom písať a výrobca sa drží nutného minima. Konečne však upustil od škaredého kartónu a nové smartfóny prinášajú krajšie, farebné balenie s obrázkom smartfónu na prednej strane a špecifikáciami vzadu. Nový trend je teda nezmenený ani pri Redmi 3 Pro a opäť tu máme malú krabičku, v ktorej nájdeme základné veci na “prežitie”.
Menovite sa jedná o nabíjací adaptér s pribalenou európskou koncovkou, microUSB kábel, spinku na otvorenie slotu pre SIM karty a manuály v čínštine. Určite odporúčame pozrieť si naše exkluzívne unboxing a preview video. Veríme, že v budúcnosti naše kvality zlepšíme a videá budeme prinášať oveľa častejšie.
Nezabudnite odoberať aj náš Youtube kanál
Konštrukcia a dizajn
Zbohom pre diamanty, vítame snímač odtlačkov
Už pri Redmi 3-ke bol dizajn a spracovanie hodné oveľa drahších konkurentov. Nový smer, akým sa Xiaomi vybralo, sa musí určite páčiť každému. Prekrásne celokovové prevedenie s puncom luxusu z vlajkových lodí je pre záujemcov o nízkorozpočtový smartfón niečím výnimočným. O pukaní, vŕzganí alebo nedoliehaní jednotlivých častí tu nemôže byť reč. Všetky predely zapasujú na stotiny milimetrov presne. Recenzovaný kus mal v mojom prípade veľmi atraktívne zlaté prevedenie, ktoré dodáva ešte väčší rozmer precíznej strojárskej práci. Neskúsené oko používateľa si pri prvom pohľade nevšimne žiadny rozdiel v porovnaní so základným modelom a zmeny sa udiali až na zadnej strane, ktorá je teraz “ochudobnená” o diamantovú textúru, no pribudol špičkový snímač odtlačkov prstov.
Foto porovnanie Redmi 3 vs Redmi 3 Pro:
Ako som už spomínal, predná strana nepriniesla žiadne zmeny a Xiaomi sa drží tradície. Rozmery 139.3 x 69.6 x 8.5 mm a hmotnosť 143 g sú veľmi prijateľné a prispeli k pohodlnému ovládaniu. Na spodku nájdeme trojicu nepodsvietených senzorových tlačidiel a mierny problém s používaním môže nastať v noci, no po istom čase si každý používateľ zvykne na rozloženie jednotlivých tlačidiel. Pod stredovým tlačidlom Domov sa nachádza aj viacfarebná notifikačná LED dióda. Vrch prednej časti je domovom reproduktoru pre telefonovanie, predného 5 MPx selfie fotoaparátu a senzoru okolitého jasu.
Boky smartfónu sú elegantne zaoblené a smartfón sa drží v ruke veľmi dobre. Brúsený kov je však náchylný na vyšmyknutie a pri používaní si treba dávať obzvlášť pozor. Na pravom boku nájdeme ovládacie tlačidlo pre regulácie hlasitosti a skvelo umiestnené vypínacie tlačidlo. Dôkazom precízne odvedenej práce je aj fakt, že pri stlačení sa tlačidlá absolútne nehýbu a sú pevne na svojom mieste. V ľavej časti je len osamotený hybridný slot pre dve SIM karty, alebo pre jednu SIM kartu a jednu pamäťovú microSD kartu. V spodnej časti smartfónu nájdeme microUSB konektor a mikrofón pre hovory. Vrch zakončuje 3.5 mm audio jack, IR Blaster a druhý mikrofón pre hovory.
Zadná strana prešla značnou obmenou. Diamantové prevedenie nahradil klasický a čisto brusený kov, ktorý pri chytení do ruky evokuje naozaj luxusný pocit. Túto časť obohatil aj skener odtlačkov, ktorý je naozaj rýchly. 13 MPx hlavný fotoaparát s LED bleskom je v ľavej hornej časti a logo Xiaomi spolu so širokým reproduktorom si svoje miesto našli na spodku.
Displej
Špičkové HD-čko
Už pri Redmi 3 bol displej s HD rozlíšením hodný tých najvyšších kritérií. Pri novej verzii teda Xiaomi moc nerozmýšľalo a do Redmi 3 Pro osadilo rovnaký panel, ktorý je typu IPS a prichádza s HD rozlíšením na 5-palcovej uhlopriečke. Pohľad na displej je vynikajúci a spĺňa všetky štandardy, ktoré môže od neho používateľ očakávať. Pripravte sa teda na reálne farby, výbornú maximálnu hodnotu jasu, ktorá je zároveň predzvesťou bezproblémového používania na priamom slnku. V noci sa zíde naozaj minimálna hodnota jasu, ktorá opäť prispieva k vytvoreniu, čo najlepších podmienok pre používateľa. O rámikoch okolo displeja sa už narozprávalo habadej. Ďalšie filozofovanie nad touto nie práve najdôležitejšou vlastnosťou je úplne zbytočné. Samozrejme, rámiky vidno, no nie je to nič hrozné a zhodnotenie tejto situácie nechám až na samotných používateľov. Určite však túto skutočnosť neberiem ako veľmi veľké negatívum.
Lekárske štúdie dokázali, že používanie smartfónu v nočných hodinách dokáže časom poškodiť očnú sietnicu. V tomto prípade sa odporúča vypnúť na displeji zobrazovanie modrej farby a práve na tento účel slúži Čítací režim, ktorý túto problematiku rieši za vás. K dispozícii je aj manuálna korekcia farieb displeja a Automatický kontrast, ktorý prispôsobí farby displeja okolitému svetlu.
Výkon a pamäť
Zdokonalený multitasking
Snapdragon 616 s ôsmimi jadrami typu Cortex-A53 (4×1,5 GHz, 4×1,2 GHz), 2 GB RAM a Adreno 405 boli hlavnými ťahúňmi modelu Redmi 3. Xiaomi sa však rozhodlo, že do tejto koncepcie mierne zasiahne a už tak dokonalú symbiózu ešte viac vylepší. Pribudol teda rovný 1 gigabajt operačnej pamäte RAM, ktorú naozaj cítiť, hlavne pri náročnejšom multitaskingu, ktorý je teraz absolútne bezproblémový. Prepínanie medzi aplikáciami je jedna radosť a počas testovania som nezaznamenal ani jeden pád aplikácie alebo reštart, čo značí, že po stránke odladenosti prostredia sa Xiaomi naozaj “pochlapilo”. Animácie a otváranie aplikácií sú taktiež bleskové. Pri tradičných testoch hrubého pracovného výkonu si veľa zmien nevšimneme a dokazujú to aj výsledky našich nameraných hodnôt. S Xiaomi Redmi 3 Pro si teda poradíte aj s náročnejšou 3D hrou, no pripraviť sa treba na mierne zníženie kvality textúr. Pri používaní som nezaznamenal ani náznak prehrievania a všetko bolo v normálnych hodnotách. Výsledky a porovnanie s konkurenciou vo forme prehľadného grafu si môžete pozrieť nižšie.
Ďalšou novinkou je aj väčšie, 32 GB interné úložisko, ktoré je možné obohatiť o ďalšie gigabajty, vďaka podpore microSD kariet s celkovou kapacitou až 128 GB. Po prvom spustení je dispozícii približne 27 GB čo, samozrejme, nie je málo, no tí náročnejší používatelia môžu cítiť nedostatok miesta. Aj toto vylepšenie veľmi vítam, nakoľko mnoho používateľov jednoducho potrebuje DualSIM a zároveň aj relatívne veľkú vnútornú pamäť telefónu. Za mňa určite udeľujem Xiaomi veľký palec hore!
Operačný systém
Konečne prichádza žiaduca optimalizácia
Grafická nadstavba MIUI a Xiaomi smartfóny sú späté “svätým“ putom a táto kombinácia vždy vyčaruje úsmev na tvári používateľov. Jednou z horších vlastností Redmi 3-ky bola menej vydarená optimalizácia, ktorá spôsobovala záseky či nechcené pády aplikácií. Pri Redmi 3 Pro sa konečne podarilo odstrániť tieto problémy a plnohodnotné používania je radosťou. Na nič nečakáte, animácie sú bleskové a rovnako skvelo si počína aj multitasking, vďaka zväčšenej RAM-ke. Tieto skvelé výsledky dosahuje smartfón so spomínanou nadstavbou MIUI 7.2, ktorá beží na staršom Androide 5.1 Lollipop. O aktualizácie sa netreba báť a skvelým príkladom je situácia, kedy po vybalení smartfónu na mňa čakala masívna 700 MB aktualizácia. Príchod smartfónu so zamknutým bootloaderom sa ,bohužiaľ, stal neoddeliteľnou súčasťou noviniek od čínskeho giganta.
Nainštalovanú teda máme klasickú čínsku Stable ROM, do ktorej je nutné doinštalovať Google služby. Proces je naozaj jednoduchý a v niekoľkých vetách si ho aj priblížime. Prvým krokom je navštívenie vstavaného Xiaomi App Store, v ktorom si vyhľadáme “Google Play”. Zobrazí sa nám ikonka aplikácie s logom Google a nainštalujeme ju do smartfónu. Po otvorení na nás vybehne halda čínskych znakov, ktoré však treba ignorovať a stlačením veľkého tlačidla na spodku spustíme inštaláciu najnutnejších Google aplikácií. Mnoho fanúšikov sa taktiež pýtalo, či nie je náhodou ROM z modelu Redmi 3 kompatibilná aj s novou verziou. Táto informácia je však nepravdivá a určite neodporúčame experimentovať s touto metódou! Nepochybujem, že v blízkej budúcnosti (rádovo niekoľko týždňov), sa dočkáme kompletne preloženého systému od komunity miuios.cz.
Uzamykacia obrazovka ponúka prístup k rýchlej skratke fotoaparátu a prináša možnosť prezerania prijatých notifikácií. Vstupom na domovskú obrazovku máme možnosť pridávať zložky, meniť efekt prechodu a taktiež pridávať widgety. V notifikáciách máme tradičné rozdelenie na dve majoritné oblasti, samotné notifikácie a rýchle prepínače dôležitých systémových funkcií.
V MIUI 7.2 máme veľmi veľa možností prispôsobenia celého systému k obrazu svojmu. Používateľ má prístup k nastaveniu veľkosti fontov, režim jednej ruky zaručuje pohodlné ovládanie aj jednou rukou a “Lite mód” je predovšetkým vhodný pre menej zdatných užívateľov, ktorí očakávajú od smartfónu len tie najzákladnejšie úkony.
Nesmiem zabudnúť ani na širokú paletu vstavaných aplikácií, ktoré určite nepôsobia zbytočným dojmom a každá z nich zohráva veľmi dôležitú úlohu. Spomenúť môžem Kompas, FM rádio, Záznamník zvuku a v neposlednom rade aj špičkovú aplikáciu Správca súborov, ktorá taktiež ponúka možnosť vytvorenia FTP servera na prenos súborov. Prostredie je veľmi intuitívne veľmi ľahko sa naň zvyká. Môžem povedať, že všetky vstavané aplikácie sa vyznačujú touto skvelou vlastnosťou rýchlej adaptácie k používateľovi.
O aplikácii Zabezpečenie ste už určite počuli a Xiaomi sa v nej naozaj našlo. Je to jedna z najlepšie spracovaných služieb pre komplexnú správu celého zariadenia. Používateľ má prístup k množstvu funkcií. Ako najzaujímavejšie sa javí spravovanie povolení pre vaše aplikácie a hodiť sa môže aj čistič nepotrebných súborov, respektíve cache pamäte. Blokovanie nežiadúcich čísiel je pomyselnou čerešničkou na torte.
V ďalšom bode si niečo povieme o IR Blasteri, ktorý slúži na ovládanie domácich spotrebičov a svoje miesto si našiel navrchu smartfónu. Skvelo spracovaná aplikácia dokáže veľmi rýchlo spárovať váš smartfón s televízorom a rôznou inou domácou technikou. Bohužiaľ, opäť tu máme mierne sklamanie v podobe chýbajúcej podpory svetových výrobcov satelitných prímačov a spárovať sa dajú len čínski poskytovatelia. Integrácia tém je výborným doplnkom a z online obchodu je možné doinštalovať tisíce rôznorodých typov, ktoré doplnia 5 základných vstavaných tém.
Výdrž batérie
Opäť vynikajúce čísla
4100 mAh batéria pri modeli Redmi 3 sa stala synonymom pre tento smartfón. Trojdňová výdrž pri náročnejšom používaní nebol problém a mnoho fanúšikov siahlo po tomto zariadení práve kvôli naozaj dlhej výdrži na jedno nabitie. V okúzľujúcej rodinnej tradícii pokračuje aj Xiaomi Redmi 3 Pro, ktorý opäť vykazuje výborné výsledky. Moje používania zahŕňalo občasné telefonovanie, neustále pripojenie k internetu cez WiFi alebo 4G mobilné dáta, vybavovanie emailov, prezeranie webových stránok, počúvanie online skladieb cez aplikáciu Spotify a príležitostné fotografovanie. Kombinácia týchto úkonov vyústili do celkovej výdrže viac ako 2 dní pri zapnutej obrazovke na úrovni 7 hodín. Naozaj impozantný výsledok. Pri druhom teste som smartfónu “naložil” to najnáročnejšie používanie. K vyššie spomínaným úkonom som pridal pozeranie videí na Youtube, neustále pripojenie k náramku MiBand cez Bluetooth a hranie náročnejšej 3D hry. Výdrž činila 1 deň 15 hodín pri zapnutej obrazovke 5 hodín a 35 minút.
MIUI 7.2 taktiež ponúka šetriaci režim, ktorý môže posunúť celkovú výdrž do ešte lepších hodnôt. Benchmark aplikácie na meranie výdrže, menovite GeekBench Battery Test a PC Mark dokázali všetky predchádzajúce tvrdenia a výsledky sú jedným slovom úžasné. Nabitie 4100 mAh batérie z 15 % na 100 % trvá 2 hodiny a 23 minút pri výstupe 5V/2A.
Fotoaparát
Skvelé farby a ostrosť sú základom úspechu
Zadná strana Xiaomi Redmi 3 Pro integruje nemenný 13 MPx snímač s fázovým zaostrovaním PDAF, clonou f/2.0 či kvalitným HDR režimom. Predná selfie kamera zvláda natáčať FullHD video a ponúka 5 MPx rozlíšenie. Kvalita fotografií je vzhľadom na low-end opäť výborná a Xiaomi odviedlo kus kvalitnej roboty. Fotografie síce občas postrádajú sýtejšie farby a vyzerajú fádne, no tento deficit sa dá jednoducho dohnať zapnutím HDR režimu, ktorý funguje perfektne. Po zapnutí nie sú snímky zbytočne prepálené a majú skvelé vyvážanie farieb. Výsledná kvalita je teda veľmi dobrá a Redmi 3 Pro môžem zaradiť do absolútnej špičky vo svojom segmente.
HDR vs Originál
Makro
Nočné
Rozsiahlu fotogalériu v plnom rozlíšení nájdete na tomto odkaze
Video ničím výnimočným nezaujme a pripravené je klasické video vo FullHD rozlíšení so snímkovou frekvenciou 30 fps. Ak sa rozhodnete pre šetrenie úložiska, k dispozícii je aj HD video. Od schopností videa toho veľa očakávať nemôžeme a všetko zapadá do hrubého priemeru. Video bude doplnené v priebehu zajtrajška. K veľmi dobrému fotoaparátu sa hodí výborná aplikácia a tieto kritériá spĺňa tá od Xiaomi na jednotku. Prostredie je efektne rozdelené. Jedinú výhradu mám k strohejšiemu manuálnemu režimu, ktorý ponúka len možnosť nastavenia vyváženie bielej a zmenu hodnoty ISO. Fotografovia ocenia aj režimy ako, Panoráma, Portrét, Krajina alebo Šport.
Multimédiá
Filmy vo vysokom rozlíšení, žiaden problém
Redmi 3 Pro síce opäť prichádza “len” s HD displejom, no nič to nemení na fakte, že smartfón dokáže výborne poslúžiť aj ako stredisko multimediálnej zábavy. Pre tieto účely je prispôsobený prehrávač videa, ktorý zvládne najpoužívanejšie formáty videí. Zvýšenie hrubého výkonu ešte viac prispieva k dokonalejšiemu zážitku pri prezeraní obľúbených filmov či videí. Prehrávanie vo FullHD rozlíšení nie je teda žiadnym problémom aj pri vyššej snímkovej frekvencii.
Zvukovú stránku zastrešuje osamotený reproduktor na zadnej strane, ktorý sa tiahne takmer po celej šírke zadnej strany. Miernou nevýhodou je, že pri položený na zadnú časť (najpoužívanejšie riešenie pri položení na rovný povrch), je zvuk úplne skreslený. Kvalita reprodukcie hudby cez hlavný reproduktor je iba priemerná a poteší jedine vysoká maximálna hlasitosť, pri ktorej je však už hudba veľmi degradovaná. Výstup do slúchadiel je už o niečom inom a tu vidno, že sa Xiaomi veľmi snažilo. Musím oceniť vynikajúce basy, výšky a koniec koncov aj celkovú výslednú kvalitu. Testovanie prebiehalo na slúchadlách Xiaomi Pistons Iron. Samozrejmosťou je aj vylepšenie zvuku Mi Sound Enhancer a vstavaný ekvalizér.
Galéria pôsobí veľmi dobrý dojmom a elegantné užívateľské prostredie prispieva k vynikajúcemu pocitu pri prezeraní vytvorených fotografií. Rozdelenie je podľa dátumu vytvorenia, pri ktorom vidíme všetky fotografie alebo podľa zložiek, v ktorých sa jednotlivé fotografie nachádzajú. K dispozícii máme aj editor, v ktorom sa dá do sýtosti „vyšantiť“ a vdýchnuť fotografiám nový nádych.
Konektivita
Nič nové na nás nečaká
Oblasť je konektivity je tá, v ktorej sme sa nedočkali žiadnych zmien. V útrobách smartfónu na nás teda čaká jednopásmové (2,4 GHz) Wi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi Direct, Hotspot, Bluetooth 4.1, napájací microUSB 2.0 konektor, ktorý ponúka aj možnosť pripojenia periférií cez OTG a IR Blaster pre ovládanie domácich spotrebičov. Ten sme si podrobnejšie predstavili o niekoľko riadkov vyššie.
Nesmieme zabúdať na to, že novinka je ,samozrejme, plnohodnotný DualSIM smartfón. Známy problém so 4G frekvenciami je zbytočné rozoberať a dôležitejšie je to, že smartfón je dual stand-by. Znamená to, že pri telefonovaní je aktívna len jedna SIM karta. Platí to aj v prípade, že máte v telefóne 2 SIM karty, z ktorých jedna je výhradne určená na sprostredkovávanie mobilného internetu. V prípade, že budete telefonovať na SIM karte 1, tá, v ktorej je internet vám jednoducho nepôjde a obnoví sa až po ukončení hovoru. Osobne som v smartfóne využíval SIM kartu od operátora Telekom a všetko fungovalo bez jediného zaváhania. V mestách a aj niekoľko kilometrov od nich nebudete mať žiadny problém s chytením 4G internetu. LTE od Telekomu som odmeral v Nových Zámkoch a rýchlosť je špičková. Počas hovorov som taktiež nepostrehol problémy a 100 %-nú kvalitu potvrdila aj druhá strana.
Xiaomi Redmi 3 Pro taktiež prichádza s plnohodnotnou GPS výbavou, počnúc AGPS až po GLONASS. Fix je dostupný približne za 3-4 sekundy. Nižšie na screenshotoch si môžete pozrieť aj podrobné testy GPS-ka a pravdupovediac u mňa nastalo mierne sklamanie hlavne s presnosťou.
Záver
Xiaomi Redmi 3 Pro: Kráľ low-endov dostáva upgrade
Jednotýždňové používanie Xiaomi Redmi 3 Pro som si veľmi pochvaľoval, a aj keď používam ako denný smartfón vlajkovú loď OnePlus 2, nepociťoval som až taký deficit rozdielu dvoch výkonnostných tried. Xiaomi sa opäť podarilo takmer dokonale využiť potenciál smartfónu a až na zopár chybičiek, je to super telefón. Veľmi ma potešila konštrukcia, ktorá je konečne aj so snímačom odtlačkov prstov, displej považujem za najlepší HD displej, aký som kedy videl a rýchlosť nadstavby MIUI je špičková. Nesmiem zabudnúť spomenúť ani 4100 mAh batériu, ktorá svoju úlohu zvláda výborne a pri striedmejšom používaní sa dá bez problémov dostať aj na 4 až 5 dní výdrže.
Do kategórie nevýhod, ktorých je naozaj veľmi málo, zaraďujem absenciu 800 MHz LTE pásma, pomerne vysokú cenu a ako menšie negatívum by sme mohli hodnotiť aj hybridný SIM slot. Vcelku je však Redmi 3 Pro výborným zariadením, ktoré môže potešiť aj náročnejších užívateľov. Ak cena o niekoľko týždňov trochu klesne, bude sa o jednať o skvelú kúpu, ktorú určite nikto neoľutuje.
V súčasnosti si môžete kúpiť Xiaomi Redmi 3 Pro za cenu 155 €, v ktorej je zarátaná aj plnohodnotná 2 ročná záruka a opravy v európskych servisoch. S kúponom FonyzcinyRM3P si môžete uplatniť zľavu až 22 €!
Kúpiť Xiaomi Redmi 3 Pro za 155 € (Zľavový kupón FonyzcinyRM3P)
+Plusy | -Mínusy |
+Spracovanie konštrukcie | -Absencia 800 MHz LTE frekvencie |
+Rýchly snímač odtlačkov prstov | -Menej presné GPS |
+Nádherný HD displej | -Pre niekoho hybridný SIM slot |
+Odladená nadstavba MIUI | |
+Dlhá výdrž na jedno nabitie |
Čítajte viac z kategórie: Novinky
Ďakujeme, že čítaš Fontech. V prípade, že máš postreh alebo si našiel v článku chybu, napíš nám na redakcia@fontech.sk.
Teraz čítajú
Elektromobil alebo hybrid? Tento typ vozidla je pre Slovákov najvýhodnejší
Ľudstvo môže ťažiť z kolonizácie Marsu aj na Zemi. Najšialenejší plán v histórii prinesie viacero zmien
Koniec sveta v priamom prenose. Táto planéta sa rozpadá pre našimi očami rekordnou rýchlosťou
Luxusný Maybach má nového rivala. Nečakaná „automobilka“ ukázala obrovskú beštiu s 1000 koňmi
NASA sa púšťa do novej éry. Satelit Pandora preskúma mimozemské svety, ako nikto pred ním
NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP
Trumpov „agresívny štart“: Vyše 100 exekutívnych nariadení a radikálne zmeny. Na čo všetko sa americký prezident chystá? (ANALÝZA)
SLEDUJEME ONLINE Trump v príhovore: „Budeme mať len 2 pohlavia. Začína zlatý vek Ameriky“
Slovenskí vodiči nepoznajú dôležité pravidlo 50=50. V týchto situáciách je kľúčom k bezpečnosti (PREHĽAD)
Prípad Bajmak: Najväčší politický proces v dejinách moderného Ruska, ktorý obletel svet
SHMÚ vydáva výstrahy v slovenských krajoch. Varuje pred cestným nebezpečenstvom (PREDPOVEĎ)
Copyright© 2025 by Startitup, s. r. o. Všetky práva vyhradené