Recenzia | Xiaomi Mi6 je ďalší fenomenálny smartfón od Xiaomi! Má len jeden vážny nedostatok
GSM: 850/900/1800/1900
WCDMA: 850/900/1900/2100
4G LTE: 1800/2100/2600 (na ceste aj verzia s 800 MHz LTE)
145.2 x 70.5 x 7.5 mm, 168 gramov (keramická verzia až 182 gramov), odolnosť voči ošpliechaniu
5,15-palcová kapacitná obrazovka, IPS technológia, 1920 x 1080 pixelov (FullHD), 428 ppi, technológia pre ochranu zraku, maximálna svietivosť 600 nitov
Qualcomm Snapdragon 835
Osem jadier Kryo 280, 4 x 2.45 GHz & 4 x 1.9 GHz
GPU: Adreno 540 710 MHz
6GB LPDDR4x, 1866 MHz
Android 7.1.1 Nougat, nadstavba MIUI 8
64 GB / 128 GB, čip UFS 2.1
V prípade 128 GB verzie je pre používateľa dostupných 110 GB
Duálny 12 MPx, PDAF zaostrovanie, duálny dvojtónový LED blesk
Primárny snímač: clona f/1.8, veľkosť pixelov 1.25μm, 27 mm
Sekundárny snímač: Teleobjektív, clona f/2.6, veľkosť pixelov 1.0 μm, 52 mm
Video: 4K pri 30 fps, 1080p pri 30 fps, Slow-motion 720p pri 120 fps
Predný fotoaparát: 8 MPx, FullHD video, režimy skrášlenia
Wi-Fi: 802.11a/b/g/n/ac, dual-band 2.4/5 GHz, 2x2 MIMO, Wi-Fi Direct, WiFi Display, hotspot
Bluetooth 5.0, NFRC, GPS, AGPS, Glonass, USB Type-C, DualSIM, IR Blaster
3350 mAh, rýchle nabíjanie Qualcomm Quick Charge 3.0 (18 W)
Proximity senzor, akcelerometer, gyroskop, kompas, snímač odtlačkov prstov, notifikačná LED dióda, podsvietené kapacitné tlačidlá, redukcia z USB Type-C na 3,5 mm audio jack
+ Odolná a prémiová konštrukcia
+ Displej, ktorý nepoškodzuje zrak
+ TOP výkon
+ Rýchly systém
+ Skvelá výdrž batérie
+ Stereo reproduktory
- Absencia 800 MHz LTE
- Pre niekoho absencia 3,5 mm jacku
- Nepresné GPS
- Horšia kvalita fotografií v zlých svetelných podmienkach
Po približne trojtýždňovom testovaní môžem prehlásiť, že Xiaomi Mi6 je aktuálne najlepšia vlajková loď s cenou do 400 €. Robustná, aj keď sklenená konštrukcia, masívny výkon, perfektný systém aj výdrž batérie posúvajú Mi6-ku bližšie k čínskemu smartfónovému trónu.
Od každého nového Xiaomi smartfónu očakávajú fanúšikovia naozaj veľa. Najmä vtedy, ak ide o najnovšiu vlajkovú loď, ktorá má výrobcu reprezentovať po celý rok. Rovnaké očakávania a nároky boli kladené aj na Xiaomi Mi6, ktorého predstavenie zachovalo vo fanúšikoch zmiešané pocity. Na jednej strane nadupaný hardvér, nový fotoaparát či prémiová konštrukcia, na druhej strane absencia jacku a opäť aj plnej LTE podpory.
Ja som však neváhal ani minútu a hneď ako to bolo možné som si najnovšiu Mi6-ku zakúpil. Po viac ako dvoch týždňoch testovania poznám výsledok, o ktorý sa s tebou podelím v nasledujúcich riadkoch.
Xiaomi Mi6 za najnižšiu cenu na trhu
Žiadne ďalšie poplatky pri doprave
Mi6-ka pribrala o 40 gramov
Aj keď to tak zvonku možno nevyzerá, prvou zásadnou zmenou novej generácie vlajkovej lodi od Xiaomi je práve konštrukčná stránka. Ak si predtým vlastnil alebo aspoň držal minuloročnú Mi5-ku, rozdiel pocítiš už po prvom uchopení Mi6. Tá totižto pribrala o 40 gramov, čo je v ponímaní smartfónov naozaj veľký nárast hmotnosti. Celkovo tak Xiaomi Mi6 váži 168 gramov, v prípade klasickej sklenenej verzie. Keramické prevedenie má až 182 gramov. Nárast hmotnosti má však svoj dobrý dôvod. Ak si videl tento bend test, tak už určite tušíš, aký to je.
Xiaomi Mi5 na prvý pohľad možno vyzerá odolne, no skutočnosť je úplne iná. Všetky komponenty v kope drží len jeden hliníkový rám, ktorý jednoducho neposkytuje dostatočnú odolnosť. Vyššie priložený bend test si zrejme pozreli aj konštruktéri v Xiaomi, ktorí chybu našťastie napravili. Nová Mi6-ka je tak priam robustný smartfón, ktorý už tak ľahko nezohneš. Ako dôkaz tu mám opäť bend test. Xiaomi sa našťastie poučilo zo svojich chýb a novú vlajkovú loď vybavilo omnoho odolnejším kovovým šasi, ako aj sklenenou „kapotážou“. Kvalitnejšie spracovanie pocítiš aj pri práci so smartfónom, ktorý v ruke pôsobí robustným a zároveň aj prémiovým dojmom.
Po stránke dizajnu Mi6-ka neprináša nič revolučné. Ide o klasický dizajn z dielne Xiaomi. Spredu akoby z oka vypadol staršiemu Mi5S-ku, po ktorom najnovšia vlajková loď zdedila aj domovské tlačidlo. To už nie je hardvérové ako pri Mi5, keďže ide len o zapustenú senzorovú plochu. Tá funguje ako kapacitné domovské tlačidlo a zároveň aj ako rýchly a presný snímač odtlačkov prstov. So stredovým tlačidlom susedí dvojica podsvietených kapacitných tlačidiel späť a multitasking, ktorých poradie možno v nastaveniach meniť.
Čo sa vzhľadu zadnej strany týka, podobný sme mohli vidieť pri staršej Mi5-ke. Xiaomi Mi6 však dostalo upgrade v podobe dvoch fotoaparátov. Zadná strana je opäť pokrytá sklom, ktoré už nie je tak klzké ako pri minuloročnej verzii. Aj tak ale odporúčam na telefón ihneď nasadiť gumený kryt, ktorý je, prekvapivo, súčasťou balenia. Ani tento rok nechýbajú zaoblenia, ktoré čínsky gigant používa veľmi rád. Oblé sú ako samotné hrany hliníkového rámu, tak aj bočné časti zadnej strany. Vďaka tomu padne smartfón do dlane ako uliaty a práca s ním je ozajstným zážitkom.
Na dobrej ergonómii sa podpísali aj pomerne kompaktné rozmery 145.17 x 70.49 x 7.45 mm. V tele Xiaomi Mi6 sa, bohužiaľ, nenašlo miesto pre 3,5 mm audio jack, ktorý mizne z čoraz väčšieho počtu smartfónov. Xiaomi sa to používateľom snaží vynahradiť čiastočnou odolnosťou voči vode, respektíve voči ošpliechaniu. Mi6-ka totižto nie je úplne vode odolná a ponárať ju do vody rozhodne neodporúčam. Pri ponorení môže do telefónu vniknúť voda cez USB Type-C konektor, keďže tento neobsahuje žiadne tesnenie.
Obyčajný displej, ktorý je neobyčajný
Po prvom rozsvietení 5,15-palcového displeja nepocítiš žiadnu eufóriu, keďže navonok ide o klasický IPS displej s FullHD rozlíšením, reálnym zobrazením farieb aj výbornými pozorovacími uhlami. Pochváliť musím excelentné vyváženie maximálneho jasu a minimálneho jasu. Displej Mi6-ky vo svojom maxime dosahuje svietivosť až 600 nitov, vďaka čomu je viditeľnosť aj na priamom letnom slnku dokonalá. Naopak, minimálna hodnota jasu 1 nit pri používaní smartfónu v noci „nevypaľuje“ oči a používateľ nie je nútený k inštalácii aplikácií tretích strán, ktoré by jas ešte znížili. Za toto musím Xiaomi fakt pochváliť.
Xiaomi pri výrobe displeja do Mi6-ky myslelo aj na zdravie svojich používateľov. Displej je tak vybavený špeciálnou technológiou, ktorá už aj popri bežnom používaní, bez nutnosti aktivácie akéhokoľvek režimu, redukuje modré žiarenie. Ako iste vieš, toto je škodlivé pre oči a poškodzuje tvoj zrak. To všetko sa deje „v zákulisí“, bez toho, aby si používateľ všimol akúkoľvek zmenu farieb na displeji. Čínsky gigant je jeden z prvých výrobcov, ktorý do displeja smartfónu implementoval takúto technológiu. K dispozícii je potom aj známy Režim Čítania, ktorý modré svetlo zredukuje ešte intenzívnejšie. V tomto prípade však už dochádza aj k zmene odtieňa farieb.
Ten najlepší hardvér
Ako to už pri vlajkových lodiach od Xiaomi býva zvykom, aj Mi6-ka prichádza s tou najlepšou hardvérovou výbavou, ktorá je v súčasnosti na smartfónovom trhu dostupná. Noví majitelia sa tak môžu tešiť na poriadnu dávku výkonu, ktorú poskytuje doposiaľ najvýkonnejší Qualcomm Snapdragon 835 procesor. V jeho vnútri je ukrytých osem nových Kryo 280 jadier, ktoré sú vyrobené najmodernejším 10 nm výrobným procesom.
Práve moderný výrobný proces sa podpísal pod celkový výkon, ale aj oveľa lepšiu výdrž batérie. Maximálny takt procesora je 2,45 GHz. Spolu s novým procesorom prichádza aj nový grafický akcelerátor Adredno 540, ktorý je v porovnaní s predchodcom až o 25% výkonnejší. Pri takomto hardvéri je tak absolútne zbytočné obávať sa, či telefón niečo zvládne alebo nie. Mi6-ka doslova šrotuje všetko, čo jej dáš vykonať. Bleskový multitasking a prepínanie medzi aplikáciami zasa zabezpečuje až 6 GB RAM pamäť, pričom Xiaomi použilo najnovší a najrýchlejší čip – LPDDR4X. Zhrniem to celé v jednoduchosti. Xiaomi Mi6 je šialene rýchly smartfón! Potvrdzujú to nielen reálne schopnosti, ale aj výsledky hrubého výkonu, ktoré však treba brať s chladnou hlavou.
Xiaomi Mi6 je perfektne vybavený aj po stránke úložného priestoru. Základná verzia ponúka dostatočných 64 GB, no k dispozícii je aj vyššia, 128 GB verzia, ktorú som mal možnosť testovať ja. V oboch verziách bol použitý aktuálne najrýchlejší pamäťový čip, UFS 2.1, ktorý v benchmarku dosahuje hodnoty 775 MB/s pre čítanie a 207 MB/s pre zápis. Reálnu rýchlosť tohto čipu pocítiš pri prenášaní objemných súborov v pamäti telefónu. Rozšírenie pamäte pomocou microSD karty možné nie je. Samozrejmosťou je však podpora OTG funkcionality, vďaka čomu si k telefónu môžeš pripojiť externé perifériá.
MIUI vo svojej najlepšej kondícii
Nadstavbu MIUI dnes pozná už snáď každý skúsenejší používateľ. Ide o vôbec prvý produkt spoločnosti Xiaomi, s ktorým vstúpila na smartfónový trh. Xiaomi na svojej vlastnej podobe Androidu pracuje nepretržite už 7 rokov, čo prináša svoje ovocie. Každý Xiaomi smartfón je vďaka špičkovej optimalizácii veľmi rýchly, a to dokonca aj tie najlacnejšie kúsky. Čo teda môže vzniknúť spojením Snapdragon 835 procesora, rýchlej 6 GB RAM pamäte a optimalizácie, akú ponúka práve MIUI nadstavba? Neuveriteľný používateľský zážitok.
Ako som už spomínal, MIUI je rýchle aj na najlacnejšom Xiaomi Redmi 4A, ktoré stojí len okolo 90 €. V prípade najnovšej vlajkovej lodi je však tento systém priam šialene rýchly. Po každom jednom kliknutí je akákoľvek operácia vykonaná bleskovo, bez zaváhaní či zásekov. Rýchly je aj multitasking, teda prepínanie medzi spustenými aplikáciami. Dokonalý hardvér a prepracovaný softvér tak robia zo Xiaomi Mi6 jeden z rýchlejších Androidov na aktuálnom trhu.
Po vybalení z krabice bola v Mi6-ke nainštalovaná globálna stabilná verzia MIUI nadstavby, ktorá obsahuje všetky jazyky, vrátane slovenčiny a češtiny. Mne osobne však najviac vyhovuje ROM od Miuios.cz komunity, ktorú som do telefónu ihneď nainštaloval. Siahol som po týždennej verzii, ktorá vychádza každý piatok. Aj keď ide o kvázi vývojársku verziu, systém šlape bez akýchkoľvek pádov aplikácií.
Samotné používateľské rozhranie zrejme už netreba detailne predstavovať. Android bol oblečený do úplne odlišného dizajnu, vďaka ktorému je MIUI jedinečné. Jedinečné je však aj vďaka tonám funkcií a aplikácií, ktoré v sebe skrýva. Nejde pritom o žiadny prebytočný balast, ale o reálne využiteľné funkcie. Systém si tak vieš prispôsobiť do absolútneho detailu, tak, aby vyhovoval všetkým tvojim potrebám.
V MIUI si tak môžeš prispôsobiť domácu obrazovku, rozloženie ikon na nej, vytvárať zložky, zvoliť si vhodné zobrazenie prepínačov v notifikačnej lište, povoliť alebo zakázať zobrazovanie notifikácií každej jednej nainštalovanej aplikácii, ale aj zmeniť dizajn ikon či niektorých iných častí systému vďaka témam. Medzi užitočné funkcie radím aj možnosť klonovať aplikácie, ktoré potom fungujú nezávisle na sebe, možnosť uzamknúť aplikácie heslom či možnosť vytvoriť akýsi Druhý profil, čo je v podstate oddelená domovská obrazovka, kde sa zobrazia len vopred vybrané aplikácie a nastavenia.
Jednou z najväčších výhod nadstavby MIUI je možnosť kompletnej správy povolení aplikácií zo strany používateľa. Každej nainštalovanej aplikácii tak môžeš povoliť alebo zakázať, k akým funkciám tvojho smartfónu bude môcť pristupovať. Komplexná správa povolení je implementovaná v aplikácii Optimalizácia, kde môžeš okrem iného spravovať aj spotrebu dát a batérie, vyčistiť nepotrebné súbory z pamäte, ale aj spustiť vstavaný antivírus.
Spomedzi ďalších systémových aplikácií vyniká prepracovaný správca súborov s možnosťou vytvorenia FTP serveru, aplikácia MiRemote určená pre ovládanie domácich spotrebičov skrz IR Blaster, kompas, nahrávač zvuku či nahrávač obrazovky smartfónu (zatiaľ len v týždennej verzii).
Snímač odtlačkov prstov
Ako každá správna novodobá vlajková loď, aj Mi6-ka obsahuje snímač odtlačkov prstov. Ten je umiestnený na prednej strane, pod skleneným povrchom zapusteného kapacitného tlačidla. Počas celého testovania som sa nestretol s problémom nerozoznania odtlačku môjho prsta a presnosť snímača je naozaj perfektná. To isté platí o rýchlosti odomykania. Telefón je po priložený prsta odomknutý ihneď. S mokrým prstom si snímač poradiť dobre nevie.
Vo výdrži prekvapuje
Vzhľadom na veľkosť displeja a hrúbku konštrukcie dostalo Xiaomi Mi6 skvelú batériu. Jej kapacita je až 3350 mAh, čo je na smartfón s displejom okolo 5-palcov a hrúbkou 7,45 mm veľmi slušné číslo. Navyše, keď do toho zarátame poriadne úsporný procesor a optimalizáciu systému MIUI na vysokej úrovni, vyjsť by mala skvelá výdrž batérie. A tak to aj je. Mi6-ka vo výdrži batérie na jedno nabitie priam prekvapuje.
Môj test výdrže prebiehal bežným používaním smartfónu, kedy som spravil niekoľko hovorov, väčšinu času komunikoval prostredníctvom Wi-Fi cez Messenger, Whatsapp, Skype a e-mail, pozrel si nejaké video na YouTube, spustil pár benchmarkov či zaznamenával trasu prostredníctvom GPS a aplikácie Endomondo. Výsledná výdrž 2 dni aj 13 hodín pri zapnutej obrazovke po dobu neuveriteľných 8 hodín! V druhom teste som používal aj mobilné dáta v kombinácii s Wi-Fi. Výsledok – 1 deň a 23 hodín pri displeji zapnutom takmer 7 hodín. Perfektnú výdrž batérie dokazuje aj známy benchmark PC Mark, kde Mi6-ka dosiahla úctyhodných 13 hodín.
Xiaomi Mi6 tak nemá problém na jedno nabitie potiahnuť dva náročnejšie dni. Pozitívom tiež je rýchle nabíjanie, v tomto prípade Qualcomm Quick Charge 3.0. Nabíjanie prebieha pri hodnotách 5V / 3A, 9V / 2A, 12V / 1.5A, pričom pribalený adaptér má výkon 18 W. Z 15 na 90 % sa batéria Mi6-ky dobije za slušný čas – 50 minút.
Doposiaľ najlepší fotomobil od Xiaomi
Ak sleduješ dianie okolo spoločnosti Xiaomi a máš už nejaké skúsenosti so smartfónmi tejto značky, určite mi dáš za pravdu, že fotoaparát nie je práve ich silnou stránkou. To platí ako pre tie lacnejšie modely, tak aj pre tie najdrahšie. Fotoaparáty v Xiaomi smartfónoch už dlhšiu dobu zaostávajú za konkurenciou, no Mi6 prichádza so snahou napraviť si svoje renomé. Ani Xiaomi nechce zaostávať a pri tohtoročnej vlajkovej lodi takisto stavilo na duálny fotoaparát.
Ten je tvorený dvojicou 12 MPx snímačov – hlavným s veľkosťou pixelov 1.25μm, clonou f/1.8, ohniskovou vzdialenosťou 27 mm a 4-osovou optickou stabilizáciou. Tento má na starosti vytváranie klasických fotografií aj videí. Sekundárny snímač je v podstate teleobjektív, ktorého pixely sú veľké 1.0 μm, má clonu f/2.6 a ohniskovú vzdialenosť 52 mm. Keďže ide o teleobjektív, jeho primárnou funkciou je 2-násobný optický zoom, teda zoom bez straty kvality. Dokáže však vytvárať aj efektný bokeh, t.j. rozostrenie pozadia v prípade portrétov. Snímače sú vybavené aj rýchlym fázovým zaostrovaním a v zlých svetelných podmienkach im je nápomocný duálny dvojtónový LED blesk.
Ako si však tieto slušne vybavené snímače vedú v realite? Hneď na začiatok môžem povedať, že fotoaparát v Mi6-ke je doposiaľ to najlepšie od Xiaomi. Ak by som ho mal ale porovnať s aktuálnymi TOP fotomobilmi ako HTC U11, Samsung Galaxy S8 či Google Pixel, taký istý by som si nebol. Denné fotografie sú kvalitou na vysokej úrovni, nechýbajú im detaily ani krásne farbené podanie. Bezchybné sú aj makro fotografie, pričom vďaka 2-násobnému optickému zoomu dokáže Mi6-ka vytvárať ešte detailnejšie makro.
Pri fotografovaní s optickým zoomom som sa však občas stretol s rozmazanými fotografiami. Fotenie takýchto záberov si tak vyžaduje „pevnejšiu“ ruku. Tú si nezabudni zobrať ani k nočným fotkám. V tejto oblasti má Xiaomi ešte čo doháňať. S ubúdajúcim svetlom sa na fotografiách v čoraz väčšej miere začne objavovať šum a neostrosti. Po priblížení fotografie tiež možno spozorovať len minimum detailov, keďže softvér fotoaparátu v Mi6 sa snaží odstrániť čo najviac šumu, čím vzniká efekt podobný machuli.
Originál vs HDR
[twenty20 img1=“80081″ img2=“80080″ offset=“0.5″]
Originál vs 2-násobný optický zoom
[twenty20 img1=“80084″ img2=“80085″ offset=“0.5″]
Originál vs režim Portér (rozostrenie pozadia)
[twenty20 img1=“80083″ img2=“80082″ offset=“0.5″]
Originál vs HDR + fotka v režime Portrét
Originál vs 2-násobný optický zoom v noci + klasické fotky v noci
Celú galériu testovacích fotografií vytvorených Xiaomi Mi6 nájdeš na tejto stránke.
Čo však na fotoaparáte Mi6-ky musím pochváliť, je video. To dokáže nahrávať jemnom v 4K rozlíšení pri štandardných 30 fps. Video disponuje kvalitným obrazom, nechýba mu dobrá ostrosť ani živé farby. Kontinuálne ostrenie funguje perfektne a rýchlo. Pri natáčaní sa prejavuje aj 4-osová optická stabilizácia, ktorej sa úspešne darí redukovať otrasy. Nižšie nájdeš aj ukážku slow-motion videa v HD rozlíšení pri 120 fps, ktorého kvalita je priemerná. Ničím špeciálnym nevyniká ani predný selfie fotoaparát s rozlíšením 8 MPx a FullHD videom.
Aplikácia fotoaparátu v MIUI nadstavbe je už mnohým určite dobre známa. Vyniká prepracovanosťou, množstvom funkcií či režimov. Osobne ma najviac zaujal režim Portrét, ktorý využíva jednu z dvoch hlavných funkcií duálneho fotoaparátu – vytvára perfektný bokeh pozadia. Najlepšie je to vidieť na fotografiách, ktoré sú umiestnené vyššie. Samozrejmosťou je aj manuálny režim, v ktorom si môžeš manuálne nastaviť ISO, zaostrenie, vyváženie bielej či čas uzávierky.
Perfektné Wi-Fi a stereo repro namiesto 3,5 mm audio jacku
Xiaomi pri svojej najaktuálnejšej vlajkovej lodi spravilo pomerne veľké zmeny aj v konektivite a multimediálnych funkciách. Prvou je nový Wi-Fi modem spolu s anténou, ktorá má teraz až dvojnásobný dosah. A nie je to len papierová informácia. So Xiaomi Mi6 som mal signál na Wi-Fi aj na miestach, kde bol ZUK Z2 Pro už dávno odpojený. Ak by ťa zaujímali aj konkrétne špecifikácie, Wi-Fi anténa v Mi6-ke je štandardu 802.11a/b/g/n/ac, podporuje WiFi Display aj WiFi Direct. V Xiaomi Mi6 sa dostalo aj na NFC a najnovší Bluetooth 5.0, ktorý podporuje prehrávanie zvuku do dvoch zdrojov naraz.
Keď už hovorím o konektivite, spomeniem aj GPS. Popravde, z GPS-ka v Mi6 som ostal sklamaný. Aj keď fix polohy prebehne vždy do 2-3 sekúnd, presnosť antén je na tom už horšie. Dokazuje to test presnosti GPS v aplikácii My Tracks, kedy telefón nehybne na jednom mieste po dobu viac ako 20 minút zaznamenával polohu. „Prešiel“ pritom virtuálnych až 176 metrov, čo dokazuje nepresnosť GPS-ka a akési skákanie polohy. Nepresnosti vykazuje aj záznam trasy cez aplikáciu Endomondo, kde badať nepresné kopírovanie cesty. Dúfam, že Xiaomi dokáže GPS vyladiť v ďalších aktualizáciách.
Ako každý smartfón od Xiaomi, aj Mi6-ka bola vybavená DualSIM slotom pre nano SIM karty. Bohužiaľ, Mi6-ka aktuálne patrí aj medzi tie Xiaomi smartfóny, ktoré nemajú plnú podporu LTE sietí. LTE sieť fungujúcu na 800 MHz frekvencii tak nebudeš mať v dosahu. Osobne som si pri ZUK Z2 Pro na LTE internet veľmi zvykol a smartfón bez plnej podpory európskych sietí by som si už nekúpil. Práve toto mňa osobne od kúpy Xiaomi Mi6 odradilo a pre mňa je to najväčší (dočasný) nedostatok tohto inak špičkového stroja. Prečo píšem dočasný? Xiaomi si to chce totižto u nás vyžehliť. Len pár dní dozadu sme ťa informovali o príchode oficiálnej globálnej verzie smartfónu Xiaomi Mi6, ktorá prinesie aj plnú podporu LTE sietí. Xiaomi nás konečne pochopilo!
„Inovácie“ nastali aj v multimediálnej stránke smartfónu. Ako už iste vieš, Mi6-ka nasadla na vlak, ktorý zo smartfónov postupne odváža 3,5 mm audio jack konektory. Ak budeš chcieť cez Xiaomi Mi6 počúvať hudbu, máš tri možnosti – použiť pribalenú redukciu na 3,5 mm jack, ktorú ale väčšinou zabudneš doma, nosiť so sebou Bluetooth slúchadlá alebo si dokúpiť originálne USB Type-C slúchadlá, ktoré ti poskytnú zážitok z bezstratovej kvality zvuku. Xiaomi na druhej strane prekvapilo aj milo, integrovanými stereo reproduktormi – jeden je umiestnený v mriežke spolu s reproduktorom pre hovory, druhý veľa USB Type-C konektoru. Maximálna hlasitosť je výborná, celková kvalita zvuku skôr priemerná.
Xiaomi Mi6 je ďalší fenomenálny smartfón od Xiaomi
Po takmer troch týždňoch testovania Xiaomi Mi6 môžem s pokojným svedomím prehlásiť, že ide o ďalší veľmi podarený smartfón z dielne tohto čínskeho giganta. Mi6-ka spája ten najlepší dostupný hardvér s tým najlepším vlastným softvérom. Vzniká tak dokonalá symbióza medzi najdôležitejšími časťami každého smartfónu.
Xiaomi Mi6 za najnižšiu cenu na trhu
Žiadne ďalšie poplatky pri doprave
Prémiová konštrukcia, displej, ktorý používateľovi šetrí zrak, masívny výkon, bleskový systém či prekvapivá výdrž batérie. Na druhej strane stoja negatíva v podobe (dočasnej) absencie 800 MHz LTE pásma, GPS s horšou presnosťou, horšej kvality fotografií v slabých svetelných podmienkach a pre niekoho aj absencia 3,5 mm audio jacku. Vzhľadom na cenu, ktorá sa v čase písania recenzie pohybovala okolo 370 €, však ide o jednu z najlepších vlajkových lodí, ktoré kúpiš do 400 €. Už len počkať na globálnu verziu a Mi6-ka bude moja!
Čítajte viac z kategórie: Recenzie
Ďakujeme, že čítaš Fontech. V prípade, že máš postreh alebo si našiel v článku chybu, napíš nám na redakcia@fontech.sk.
Teraz čítajú
Za menej peňazí už lepšie auto nekúpiš. Tento nový hybrid je dokonalý pre Slovákov (TEST)
RECENZIA: Z legendárneho „Géčka” spravili elektromobil. V teréne je famózny, na cestách ho zabila spotreba
Našli sme najlepšiu elektrickú dodávku. Na jedno nabitie prejde stovky kilometrov
Je ako Tarzan na steroidoch. Novinka zo sveta Spider-Mana je plná brutality, ale má problém (RECENZIA)
RECENZIA Padla nám z neho sánka. Volkswagen postavil dokonalú elektrickú náhradu za Passat
Copyright© 2025 by Startitup, s. r. o. Všetky práva vyhradené