Recenzia | Xiaomi Mi Note 2: Zahnutý elegán z Číny ako náhrada za Note 7?
2G: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz
3G: 850 / 900 / 1900 / 2100 MHz
4G LTE: 800 / 900 / 1800 / 2100 / 2600 MHz - globálna verzia
156,2 x 77,3 x 7,6 mm, 166 g
OLED, 5,7-palcov, 1920 x 1080 pixelov, 386 ppi
Qualcomm Snapdragon 821, dve jadrá Kryo 2.35 GHz & dve jadrá Kryo 1,6 GHz, 64-bit
GPU: Adreno 530
4 / 6 GB RAM
Android 6.0.1 Marshmallow, MIUI 8 CZ/SK Developer ROM
64 / 128 GB UFS 2.0
22,56 MPx (5488 x 4112 pixelov), snímač Sony IMX318, veľkosť pixelov 1 µm, clona f/2.0, 80-stupňový záber, elektronická stabilizácia obrazu, HDR
Video: 4K@30fps, 1080p@30fps, 720p@120fps
Predný fotoaparát: 8 MPx, clona f/2.0, 76-stupňový záber, nahrávanie FullHD videa
Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, WiFi Direct, DLNA, hotspot, Bluetooth v4.2, A2DP, HID, NFC GPS s AGPS a GLONASS, USB Type-C s USB Host a OTG, Ultrazvukový snímač odtlačkov prstov od Qualcommu
4070 mAh ( Qualcomm Quick Charge 3.0 9V/2A)
Akcelerometer, batometer, proximity senzor, svetelný senzor, kompas, gyroskop, 24-bit/192kHz, Mono reproduktor, 3.5 mm audio jack, Mi Sound Enhance, Hliníkový rám, 3D zahnutie zadnej strany
+Krásny a prémiový dizajn
+Zahnutý displej
+Vysoký výkon a maximálne odladený softvér
+4070 mAh batéria
+Fotoaparát na výbornej úrovni
+Podpora 800 MHz LTE frekvencie
-Nedokonalé vlastnosti displeja (v mojom prípade)
-Vyššia cena
-Zatiaľ horšia dostupnosť globálnej verzie
Xiaomi Mi Note 2 je rozhodne plnohodnotná vlajková loď, ktorá má len veľmi málo negatív. Čínskemu gigantovi dávam palec hore za prekrásny dizajn, použitie zahnutého displeja a za úžasnú symbiózu hardvéru so softvérom. A v neposlednom rade spomeniem aj podporu 800 MHz LTE frekvencie!
Mobilné technológie sa neustále vyvíjajú a výrobcovia smartfónov nás každým rokom prekvapia nejakou inováciou. Jeden zo svetovo najväčších producentov smartfónov, juhokórejský Samsung, minulý rok prišiel s prvým smartfónom so zahnutím oboch bočných hrán displeja. Od tej doby čoraz viac spoločností predstavilo nové top modely s podobnými displejmi a najnovšie sa k nim pridalo aj čínske Xiaomi.
Xiaomi Mi Note 2 je snáď najočakavánejším čínskym smartfónom tohto roka. Xiaomi pracovalo na druhej generácii svojho phabletu z Mi Note rodiny takmer 22 mesiacov a fanúšikovia majú určite nemalé očakávania. Nám sa ako prvým na Slovensku podarilo nadupaný Xiaomi Mi Note 2 získať a prinášame vám tak opäť raz exkluzívnu recenziu na najnovší top-end smartfón tohto čínskeho velikána. Pozrite sa, ako sa „Čínskemu Apple“ podarilo naplniť túžby fanúšikov.
Balenie
Konečne niečo navyše!
Xiaomi s baleniami svojich smartfónov rado experimentuje a už nedávno predstavené modely Xiaomi Mi5S a Mi5S Plus prišli s aktualizovaným prevedením krabice, ktorá je teraz čisto biela a na svojom veku obsahuje len logo spoločnosti. Tohto nového dizajnového jazyka pre balenie sa výrobca držal aj pri Xiaomi Mi Note 2. Po odobratí hlavného veka sa na nás ihneď usmieva samotný smartfón, pod ktorým nájdeme aj jedno nečakané prekvapenie od Xiaomi.
Ochranný kryt zadnej strany určite poteší svojou prítomnosťou, no kvalitou až tak neprekvapí. Ide o kryt vyrobený z pomerne mäkkého plastu, ktorý som mal po pár dňoch používania úplne doškriabaný. Kým si však zakúpite kvalitnejší, svoj účel určite splní. Okrem smartfónu a krytu v balení nájdeme adaptér na nabíjanie a USB Type-C kábel. Samozrejmosťou je ešte spinka na otvorenie šuplíka pre SIM karty a taktiež návody s rozsypaným čajom.
Konštrukcia a dizajn
Jeden z najkrajších smartfónov od Xiaomi
Na prémiové konštrukčné spracovanie všetkých zariadení tohto čínskeho mohykána sme už zvyknutí. Výnimkou nie je ani aktuálny top model Xiaomi Mi Note 2, ktorý po vzore svojho predchodcu prichádza so sklenenou konštrukciou. Dvojicu sklených panelov s 3D zahnutím drží po kope kovové šasi vyvedené do zaobleného kovového rámu, ktorý sa bez akýchkoľvek prerušení tiahne po celom obvode konštrukcie smartfónu. Predný a zadný sklený panel sú vďaka rovnakému 3D zahnutiu nielen špičkovo symetrické, ale aj prispievajú k pohodlnému používaniu Už po prvom uchopení Mi Note 2 do dlane vašej ruky vám bude jasné, že držíte naozaj prémiový smartfón s tým najlepším vyhotovením. K perfektnému pocitu z používania Mi Note „dvojky“ prispieva aj jeho hrúbka, ktorá je len 7,6 mm. Zostávajúce rozmery činia 156.2 mm na výšku a 77.3 mm na šírku. Vzhľadom na použité materiály a rozmery smartfónu je hmotnosť 166 gramov veľmi prijateľná.
Xiaomi sa pri návrhu Mi Note 2 snažilo aplikovať vlastný dizajnový jazyk, čo sa mu z časti aj podarilo. Predná strana ich najpokrokovejšieho phabletu však dosť pripomína už „mŕtvy“ Galaxy Note 7, ktorý sa dokázal poriadne rozpáliť. Túto podobnosť má na svedomí najmä oválne hardvérové domovské tlačidlo a zahnutý displej, ktorý Xiaomi použilo vo svojom smartfóne úplne prvýkrát. Zahnutie displeja „Noutu“ v poradí Xiaomi však nie je tak výrazné, ako v prípade Note 7 alebo S7 Edge. Mi Note 2 totižto nevyužíva zahnutý displej od Samsungu, ale od LG, ktorý ponúka trocha odlišné riešenie. Pýchou prednej strany Mi Note 2 je teda zobrazovacia plocha s rozmerom 5,7-palcov, pod ktorou bolo umiestnené už spomínané hardvérové domovské tlačidlo so snímačom odtlačkov prstov. Spoločnosť mu robí dvojica kapacitných tlačidiel (späť a nedávne aplikácie) s podsvietením, ktorých poradie si môžete v nastaveniach prispôsobiť. Na strane opačnej potom nájdeme predný selfie fotoaparát, hlavný reproduktor určený pre hovory, snímač okolitého jasu a taktiež proximity senzor.
Rozloženie ovládacích prvkov na bočnom ráme je už typické pre Xiaomi smartfóny. Ľavá strana ukrýva len slot pre dvojicu nanoSIM kariet, na pravej zasa nájdeme dvojtlačidlo hlasitosti a tlačidlo napájania. Tlačidlá majú dostatočné vystúpenie a ich umiestnenie je plne vyhovujúce. USB Type-C konektor spolu s reproduktorom a primárnym mikrofónom si miesto našli na spodnej strane, zatiaľ čo 3,5 mm audio jack, IR Blaster a sekundárny mikrofón obsadzujú stranu hornú.
Hlavný aktér zahnutej zadnej strany, objektív 22,56 MPx fotoaparátu, je do štíhlej konštrukcie Mi Note 2 zapracovaný naozaj dokonale, za čo si Xiaomi v súčasnom „trende“ vystupujúcich fotoaparátov zaslúži hlbokú poklonu. Spolu s fotoaparátom prichádza aj duálny LED blesk, ktorý bol umiestnený po jeho pravici. Posledným prvkom zadnej strany je logo výrobcu, ktoré je skryté pod vrstvou tvrdeného skla.
Displej
Jeho najväčšia slabina
Novým trendom súčasných vlajkových sa pomaly, ale isto stáva displej so zahnutými bočnými hranami. Ten ako prvý priniesla spoločnosť Samsung, ktorá si displej vlastnej výroby držala dlhú dobu pod zámkom. Tento rok ich však juhokórejský gigant začal oficiálne distribuovať aj pre ostatných výrobcov smartfónov. Výroba zahnutých displejov ale nie je výsadou len Samsungu, keďže s ich výrobou začalo aj konkurenčné LG. Práve to si Xiaomi vybralo ako hlavného dodávateľa zahnutého displeja pre svoj najpokrokovejší Mi Note 2. Zobrazovač od LG je založený na OLED technológii, pričom jeho hlavnou vlastnosťou je flexibilnosť. Tá výrobcovi umožnila 3D zahnutie samotnej zobrazovacej plochy pod ochranným sklom prednej časti. Žiaľ, Xiaomi nikde neuvádza, o aké ochranné sklo ide, no dúfame, že do predaja uvedie tvrdené sklo prispôsobené zahnutiu displeja, podobne ako to spravil Samsung pri modeli S7 edge. Ako som už spomínal v časti konštrukcie, zahnutie displeja nie je tak výrazné a displej stále disponuje pomerne širokým rámikom. Xiaomi žiaľ neponúka žiadne špeciálne funkcie, ktorými by ste zahnutie mohli efektívne využívať.
Čo sa zobrazovacieho panelu týka, Mi Note 2 sa zrovna medzi špičku neradí. Od vlajkovej lode za niekoľko stoviek eur som očakával oveľa lepší zobrazovač. OLED panel v Mi Note 2 síce poskytuje farby s vyššou saturáciou ako v prípade IPS, no jeho celkové zobrazenie farieb nie je hodné displeja vlajkovej lode. Všetky farby sú ladené viac do zelena, čo vidieť najmä pri zobrazovaní bielej. Zlé sú aj pozorovacie uhly a pri väčšom naklonení displej viditeľne mení farby, najmä v miestach pri bočných zahnutiach, kde farby úplne zmodrajú. Možnosťou je však aj to, že chyba sa vyskytovala len v mojom recenzovanom kuse. Hrozná je aj minimálna hodnota jasu, pri ktorej displej prehnane svieti a použitiu aplikácie tretej strany som sa nevyhol. Je ale dosť možné, že Xiaomi tento závažný neduh odstráni ďalšími aktualizáciami.
Na druhú stranu, hodnota maximálneho jasu je špičková a s viditeľnosťou nebudete mať problém ani na priamom slnku. Rozlíšenie 1920 x 1080 pixelov je aj na 5,7“ uhlopriečku dostatočné a všetok zobrazovaný obsah si na displeji vychutnáte vo výbornej ostrosti. Ak by vám farby displeja prišli príliš studené alebo teplé, nie je problém s ich nastavením. V nastaveniach displeja je možné prispôsobiť si nielen teplotu farieb, ale aj ich kontrast.
Výkon a pamäť
Kráľ benchmarkov
Srdcom najnovších vlajkových lodí pre druhú polovicu roka 2016 sa čoraz častejšie stáva procesor Qualcomm Snapdragon 821, ktorý si aktuálne drží štatút najvýkonnejšieho mobilného čipestu. Xiaomi s výberom centrálnej procesorovej jednotky do svojho Xiaomi Mi Note 2 určite neváhalo a Snapdragon 821 integrovalo aj do svojej novinky so zahnutým displejom. Štyri 64-bitové Kryo jadrá s maximálnym taktom 2,35 GHz smartfónu zabezpečujú priam masívny výkon, ktorý bude plne dostačujúci aj v budúcich rokoch.
Nástupca populárneho Snapdragonu 820 do vienka dostal aj pretaktovaný grafický čip Adreno 530, ktorý tak poskytuje ešte vyšší grafický výkon. Kombinácia týchto hardvérových komponentov si s najnovšími hernými titulmi poradí bez problémov. Do tretice tu máme aj veľkú 6 GB operačnú RAM pamäť typu LPDDR4, ktorá zasa zabezpečuje bezchybný multitasking. Mi Note 2 som, samozrejme, otestoval aj v testoch merajúcich hrubý výkon, ktorý spomedzi súčasných vlajkových lodí nepochybne vyniká.
Xiaomi Mi Note 2 je na trhu dostupný v dvoch pamäťových verziách, pričom mnou testovaná verzia ponúkala 128 GB vnútorné úložisko. S touto kapacitou by si mali vystačiť už aj tí najnáročnejší užívatelia, keďže rozšírenie pamäte microSD kartami výrobca neumožnil. Lacnejší variant Mi Note 2 ponúka 4 GB RAM a 64 GB vnútornú pamäť, ktorá bude pre väčšinu užívateľov taktiež dostatočná. Kapacity vnútorných pamätí sú uložené v čipe UFS 2.0 so špičkovými rýchlosťami čítania aj zápisu.
Operačný systém
Pravá tvár MIUI 8
Mi Note 2 tradične ako všetky smartfóny od Xiaomi prichádza s obľúbenou grafickou nadstavbou MIUI 8. Tá je opäť vyladená až do špiku kosti a používanie je jedným slovom fantastické. Bleskové reakcie na akýkoľvek dotyk alebo otvorenie aplikácie, plynulé animácie a bezstarostný multitasking s desiatkami otvorených aplikácií dodávajú smartfónu poriadnu kus hodnoty navyše. Ani po nainštalovaní desiatok náročných aplikácií som sa nestretol s jediným pádom alebo zásekom, čo dokazuje vysokú kvalitu softvéru. Počas môjho testovania som používal ROM od komunity MIUI CZ/SK, a teda týždennú Developer verziu. MIUI už veľmi dobre poznáte z našich ostatných recenzií a pri Mi Note 2-ke sa absolútne nič nezmenilo, no predsa si ukážeme kľúčové vlastnosti.
Uzamykacia obrazovka patrí tradičnej dvojici skratiek- Fotoaparátu sprava a Telefónu zľava. Ak by sa vám toto rozloženie nepáčilo, v nastaveniach sa dá veľmi jednoducho zmeniť. Pracovná plocha už tradične zoskupuje všetky aplikácie a používateľ môže pridávať zložky, widgety, respektíve meniť efekt prechodu a rozloženie ikon. Notifikačná oblasť je miestom pre rýchle skratky dôležitých funkcií (možnosť zmeny ich pozície) a samozrejme pre notifikácie z aplikácií. Vybrať si môžete z dvoch typov zobrazenia notifikačnej oblasti.
Ultrazvukový skener odtlačkov
Xiaomi sa rozhodlo aj pri Mi Note 2 siahnuť po inovatívnom ultrazvukovom skeneri odtlačkov prstov od Qualcommu. Narozdiel od toho v Mi5S, tento funguje doslova brilantne. Stačí stotina sekundy a smartfón je odomknutý bez jediného zaváhania. Dovolím si tvrdiť, že presnosť je vysoko nad 90 percentami.
Softvérová stránka skenera je potom dopĺňaná funkciami, ako uzamknutie vybraných aplikácií alebo zapnutie Ochrany súkromia. Maximálne je možné pridať 5 odtlačkov.
Vstavané aplikácie
Neoddeliteľnou vlastnosťou nadstavby MIUI je bohatá nádielka vstavaných aplikácií, ktoré plnia dôležitú úlohu v celkovej koncepcii. Nechýba teda Počasie, intuitívny Správca súborov, Kalkulačka s možnosťou prevodu mien a rôznych iných špeciálnych vymožeností, Záznamník, Mi Remote na ovládanie domácich spotrebičov cez IR Blaster, Kompas alebo natívny emailový klient.
Správa celého smartfónu cez aplikáciu Zabezpečenie
Fanúšikovia MIUI si možno povedia, že toto je zbytočnosť rozoberať, no práve aplikácia Zabezpečenia taktiež zohráva dôležitú úlohu pri MIUI. Či už je to čistenie nepotrebných súborov / cache pamäte, kontrola spotrebovaných dát v mobilnej sieti, blokovanie nevyžiadaných čísiel, alebo šikovná správa povolení pre aplikácie, všetko to do seba krásne zapadá a máte istotu, že pred vami vám váš smartfón naozaj nič neukrýva
Výdrž batérie
4070 mAh batériu je cítiť
Filozofiu, ktorú Xiaomi využíva pri vlajkových lodiach, rozhodne nevidíme každý deň, teda minimálne čo sa batérie týka. Ak sa pozrieme na renomovaných výrobcov, tí väčšinou integrujú do svojich top modelov akumulátory s kapacitami v rozmedzí 3000 – 3500 mAh. Naopak, Xiaomi Mi Note 2 dostalo do vienka až 4070 mAh jednotku, čo je pre mnohých rozhodujúcim faktorom pri kúpe a čínsky gigant si je toho určite dobre vedomý. Takto veľkú batériu sa podarilo výrobcovi vtesnať do prekrásneho dizajnu s nízkou hrúbkou. Už určite viete, že moje používanie obnáša neustále striedanie WiFi a 4G pripojenia, počúvanie skladieb cez Spotify, 10-15 minútové videá na YouTube, neustála komunikácia cez sociálne siete a vybavovanie pracovných emailov. Výsledná výdrž činila 1 deň 10 hodín pri zapnutej obrazovke takmer 4 hodiny.
Jedná sa teda o nadpriemerný výsledok a medzi vlajkovými phabletmi, pričom netreba zabúdať na veľkosť displeja. 4070 mAh batériu sa dá opätovne dobiť cez USB Type-C konektor, a to veľmi rýchlo pomocou rýchlonabíjacej technológie Qualcomm Quick Charge 3.0. Nabitie z 15 na 90 % trvá 67 minút a dobitie na 100 % trvá potom 102 minút.
Fotoaparát
Netradičný počet megapixelov prináša kvalitu
Určite si hovoríte, prečo som použil tak zvláštny podnadpis tohto mimochodom veľmi dôležitého bodu recenzie. Xiaomi sa totiž rozhodlo použiť snímač s pomerne netradičným počtom 22,56 megapixelov. Jedná sa o high-end snímač Sony IMX318, ktorý ponúka napríklad clonu f/2.0, elektronickú stabilizáciu videa alebo veľkosť pixelov 1 µm. Kvalita výsledných fotografií je veľmi dobrá a dovolím si tvrdiť, že momentálne niet lepšieho fotosmartfónu od Xiaomi, ktorý by Mi Note 2-ku prekonával. Fotografie síce pôsobia trochu fádnejšie, no o to viac to kompenzujú vernosťou podania farieb. Nehovoriac o skvelom HDR-ku, ktoré ma nesklamalo ani raz. Špičkovú kvalitu vidno aj na makro snímkach, ktoré sú príkladne ostré s nádherným bokehom pozadia. Vo výsledku je tento fotoaparát takmer dokonalý a počas denného svetla sa zaraďuje k svetovej špičke. Čo však prináša noc? Pokračuje novinka v presvedčivých výkonoch?
Samozrejme, aj v prípade tejto vlajkovej lodi platí, že so zhoršujúcim sa svetlom klesá kvalita výsledných fotografií. Xiaomi však zapracovalo aj v tejto oblasti a už to nie sú len také obyčajné „machule“. Naopak, kvalita nočných fotografií je veľmi dobrá a šum vidieť len pri naozaj malo svetle. Štandardne sú ale fotky s výbornou ostrosťou a dostatočným vykresľovaním detailov. S výsledkami nočných fotografií Mi Note 2 som bol teda nadmieru spokojný.
HDR vs Originál
[twenty20 img1=“49969″ img2=“49970″ offset=“0.5″]
[twenty20 img1=“49971″ img2=“49972″ offset=“0.5″]
Nočné
Všetky fotografie v plnom rozlíšení nájdete na tomto odkaze
Ako ste sa mohli dočítať vyššie, nový phablet prichádza aj s elektronickou stabilizáciou videa. Tá má dopomôcť k menej roztraseným záberom najmä pri 4K videa, no veľmi jej to nejde. Samozrejme, netvrdím, že je to hrozné, no oko pozornejšieho používateľa si ihneď všimne otrasy na záberoch. 4K video podporuje tiež tradičné FullHD video pri 30 fps a slow-motion video v HD rozlíšení.
Aplikácia Fotoaparátu nepriniesla žiadne zásadné zmeny a drží sa moderných dizajnových jazykov, ktoré sú veľmi prívetivé pre praktické ovládanie. Hľadáčik na hlavnej obrazovke je dopĺňaný veľkým tlačidlom na zaznamenanie fotografie/videa, respektíve sa tu nachádza aj prepnutie na selfie kameru a otvorenie ponuky špeciálnych režimov. Práve v ponuke režimov je aj ikona na vstup do podrobnejších nastavení, kde potom nájdeme možnosť nastavenia kvality.
Konektivita
Historický moment!
Doteraz bolo všeobecne známe o smartfónoch Xiaomi, že nepodporujú naše najpoužívanejšie pásmo B20 (800 MHz) 4G mobilnej siete. S príchodom Mi Note 2-ky sa však aj táto situácia razom zmenila a čínsky gigant konečne priniesol plnohodnotnú vlajkovú loď, ktorá nesklame ani v tomto smere. Žiaľ, ja som mal síce k dispozícii tú najvyššiu verziu, no nie globálnu s kompletnou podporou LTE. Vystačiť som si tak musel len s tradičnou trojicou frekvencií (1800, 2100, 2600 MHz), ktoré ma sprevádzali počas používania. V mestách a niekoľko kilometrov od nich nie je problém chytiť 4G, no akonáhle sa dostanete na diaľnice, do menších obcí alebo niekam do hôr, nemáte inú možnosť, než sa uspokojiť s 2G alebo 3G. Aby som nezabudol, smartfón som využíval u operátora Telekom, v ktorého sieti som nemal absolútne žiadny problém s hovormi alebo mobilným internetom. Obe strany pri hovore mali maximálny komfort bez nežiadúcich problémov.
Rovnako pozitívne hodnotím aj príjem GPS signálu, ktorý si vzhľadom na najnovší Snapdragon 821 nesmie dovoliť ani najmenšie zaváhanie. Očakávajte teda fix už do sekundy, skvelú presnosť a ani o výpadkoch počas záznamu trasy nemôže byť reč. Aby som len tak netáral do vetra, nižšie nájdete screenshoty z našich tradičných aplikácií na testovanie kvalít GPS signálu, ktoré tieto tvrdenia dokazujú.
V neposlednom rade máme pri Xiaomi Mi Note 2 k dispozícii aj vlastnosti, ako Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, WiFi Direct, DLNA, Bluetooth v4.2, AGPS, GLONASS, IR Blaster, USB Type-C s USB Host a OTG, a NFC.
Multimédiá
Nič výnimočné
Vzhľadom na použitie veľkého 5,7-palcového displeja, ešte k tomu so zahnutím, je prezeranie multimédií jedna radosť, i keď vyššie spomínané problémy s displejom to trochu kazia. V každom prípade, Mi Note 2-ke jedno nemožno uprieť, a to snahu o dokonalosť aj v tomto. Nahráva tomu aj softvérová výbava podporných aplikácií, ako Video, Galéria alebo Prehrávač hudby. Musím spomenúť perfektný výstup do slúchadiel vďaka 24-bit/192kHz audiu. Navyše, dostupné je aj špeciálne vylepšenie Mi Sound Enchancer, v ktorom sa dá nastaviť presný typ Xiaomi slúchadiel a nadstavba automaticky prispôsobí všetky zvukové atribúty.
Neustále ma očarí pri používaní niektorého zo Xiaomi smartfónov príkladne spracovaná Galéria, v ktorej nenájdete ani jednu zlú vlastnosť. Všetko je na správnom mieste a vždy nájdeme to čo potrebujem. Potešil ma aj vstavaný editor videí, rozsiahli editor fotografií a tiež praktické rozdeľovanie fotografií.
Záver
Xiaomi Mi Note 2: Zahnutý elegán z Číny ako náhrada za Note 7?
Určite viete, že momentálne je na trhu v segmente phabletov jedno voľné miesto, ktoré vzniklo po úplnom odstránení Galaxy Note 7-čky od Samsungu. Mnoho čínskych výrobcov sa teda snaží získať si na svoju stranu nemalé percento používateľov a ani Xiaomi nie je výnimkou. Už len isté dizajnové črty spojené so zahnutým displejom navodzujú dojem, že juhokórejský phablet má veľmi vážneho konkurenta. Ak by mala Mi Note 2-ka aj špeciálne dotykové pero, sme nadobro vybavení. No do týchto vôd už radšej nezachádzajme.
Čo ma na tejto novinke zaujalo, je jednoznačne prekrásny dizajn, ktorý vyzerá naozaj hodnotne a reprezentatívne. Na druhej strane, do negatív zaraďujem aspoň v mojom prípade nedokonalý displej, ktorý trpel problémami. O výkonovej stránke, fotoaparáte alebo odladenosti softvéru však nemôžem povedať ani jedno krivé slovo a tieto aspekty splnili moje očakávania na jednotku s hviezdičkou. Pri Xiaomi si však nesmierme cením to, že konečne prinieslo do vlajkového smartfónu podporu najpoužívanejšej 800 MHz LTE frekvencie, žiaľ, zatiaľ len pri jedinej verzii. Druhá generácia smartfónu rady Mi Note vo svojej plnej kráse dokazuje, že za kvalitou tej najvyššej úrovne naozaj netreba zachádzať k renomovaným svetovým výrobcom a Xiaomi opäť raz predviedlo svoje majstrovstvo.
Na recenzii spolupracoval Kristán Hrušovský.
Čítajte viac z kategórie: Novinky
Ďakujeme, že čítaš Fontech. V prípade, že máš postreh alebo si našiel v článku chybu, napíš nám na redakcia@fontech.sk.
Teraz čítajú
Nová vesmírna veľmoc chce dobyť vesmír. Za zlomok ceny dokážu to, čo USA a Čína za miliardy dolárov
Príbeh filmu Čierny jastrab zostrelený znovu ožíva. Mrazivá novinka od Netflixu má prvý trailer
Historický rok v hernom priemysle. PlayStation dostane legendárne hry z Xboxu, vrátane Halo
Veľký test elektromobilov: Kráľom dojazdu v zime sa stala prekvapivá značka, Tesla riadne sklamala
Porušil legislatívu, tak ho rovno zabavili. V európskej krajine odobrali majiteľovi Teslu Cybertruck
NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP
Kontaminované produkty od susedov: Čučoriedky spôsobili sériu ochorení na hepatitídu A
Slovenský expert: Mladí Gruzínci bojujú za Európu. Vláda ich bije, no nevzdávajú sa
Gašpar pripustil možnosť vystúpenia Slovenska z EÚ a NATO
Len dva dni pred útokom na gymnáziu o páchateľovi rozhodoval súd. Odmietol ústavnú psychiatrickú liečbu
Packeta mení budúcnosť doručovania na Slovensku. Sprístupňuje Z-Boxy konkurentom
Copyright© 2025 by Startitup, s. r. o. Všetky práva vyhradené