Recenzia | Xiaomi Mi MIX 2 je majstrovským kúskom od Xiaomi, ktorému chýba tak málo k úplnej dokonalosti
GSM(2G): 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 & SIM 2
WCDMA (3G): 800 / 850 / 900 / 1700(AWS) / 1800 / 1900 / 2100
LTE (4G): 1(2100), 2(1900), 3(1800), 4(1700/2100), 5(850), 7(2600), 8(900), 12(700), 13(700), 17(700), 18(800), 19(800), 20(800), 25(1900), 26(850), 27(800), 28(700), 29(700), 30(2300), 34(2000), 38(2600), 39(1900), 40(2300), 41(2500)
151.8 x 75.5 x 7.7 mm, 185 g
5,99-placový IPS LCD, rozlíšenie FullHD+ (1080 x 2160), pomer strán 18:9, 403 ppi, ochranné sklo Gorilla Glass 4, displej tvorí 80,8 % prednej strany
Snapdragon 835
8-jadrový (4 x 2.45 GHz Kryo a 4 x 1.9 GHz Kryo)
Adreno 540
6 GB RAM, dostupná aj verzia s 8 GB RAM
Android 7.1 (Nougat) s nadstavbou MIUI 9
64/128/256 GB
12 MPx Sony IMX386, clona f/2.0, PDAF zaostrovanie, 4-osová optická stabilizácia, režim HDR, manuálny režim, slow-motion
Video: 4K pri 30fps, 1FullHD pri 30fps, HD pri 120fps
Predný: 5 MPx, clona f/2.0, video 1080p
Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, WiFi Direct, hotspot
Bluetooth 5.0, GPS (A-GPS, GLONASS, BDS), NFC, USB Type-C
Li-Ion 3400 mAh, nevyberateľná, podpora rýchleho nabíjania 9V/2A (Quick Charge 3.0)
podpora DualSIM, snímač odtlačkov prstov, prítomnosť redukcie 3,5 mm audio jack na USB typu C v balení, dodávaný s ochranným krytom, keramická konštrukcia a zlatý doplnok okolo zadného fotoaparátu
+ Nádherný dizajn s bezrámikovým displejom, keramikou a zlatom
+ Obrovský výkon
+ Svižné a bohaté MIUI 9
+ Plné 4G LTE a celkovo konektivita
+ Cena
- Zle umiestnený predný fotoaparát a mikrofón
- Slabý výkon zadného fotoaparátu v horších podmienkach
- Niektorým používateľom môže chýbať 3,5 mm audio jack
Xiaomi Mi MIX 2 hrdo kráča v šľapajách svojho predchodcu, ktorý pred rokom šokoval svet. Obrovským ťahákom je opäť displej s minimálnymi rámikmi, ale aj konštrukcia z keramiky a so zlatými doplnkami. Pokrivkáva len výkon fotoaparátov a to najmä v horších podmienkach. Všetko však napráva enormný výkon a v porovnaní s konkurenciou aj skvelá cena. Xiaomi Mi MIX 2 sa jednoznačne zaraďuje k najlepším zariadeniam roka.
25. október 2016. Xiaomi práve šokovalo technologický svet so svojím smartfónom Mi MIX. Sotva v tento deň niekto čakal odhalenie unikátneho bezrámikového zariadenia, no práve toho sme sa dočkali. Mi MIX je však už skôr záležitosťou minulosti a o slovo sa hlási jeho nástupca, Mi MIX 2. S čím prichádza do boja?
Cieľ Xiaomi Mi MIX 2 je jasný – vyťažiť z úspechu a ošiaľu, ktorý spôsobil jeho predchodca. Veci sa však v technológiách menia veľmi rýchlo a otázkou je, či to vôbec pôjde. Xiaomi pred rokom doslova revolucionizovalo dizajn telefónov. Výrobca sa výraznou mierou pričinil k tomu, že smartfóny po dlhom období, v ktorom panovala akási dizajnová nuda, konečne dostali tú správnu vzpruhu v podobe minimálnych rámikov.
No a práve s tým sa musí Mi MIX 2 zároveň popasovať. Konkurencia sa spamätala zo šoku spred roka a dnes k nám prúdi jedno zaujímavejšie zariadenie za druhým. Xiaomi by tak dnes na úspech rozhodne nestačila len pekná konštrukcia. Mi MIX 2 však pridáva na správnych miestach. Teda, to aspoň platí o prémiových špecifikáciách na papieri. Ako si smartfón počína v skutočnosti som zisťoval počas niekoľkých dní testovania. Podarilo sa teda Xiaomi opäť všetkým vypáliť rybník? Poďme sa pozrieť hneď tam, kde to všetko pred rokom začalo.
Kúpiť Xiaomi Mi MIX 2 za najnižšiu cenu na trhu!
Len vo FonTech Shope
Konštrukcia z rúk majstrov
Niet lepšieho začiatku recenzie, ako keď prvý krát chytíš dané zariadenie do ruky a vieš, že držíš smartfón, na ktorom si dali dizajnéri a konštruktéri mimoriadne záležať. Presne taký je úvodný pocit z Mi MIX 2. Ťažko sa mu mohlo podariť preraziť s rovnakým „wau efektom“ ako originálu, avšak smartfón si ponechal akúsi tajomnú energiu, ktorá ho odlišuje od všetkých ostatných zariadení na trhu.
Luxusná keramika vzadu
Je zložité presne určiť, čím to je. Možno unikátnou konštrukciou zadnej strany z keramického skla, ktorú ladne dopĺňa zlaté lemovanie okolo fotoaparátu a elegantný nápis, hrdo hlásajúci: „MIX DESIGNED BY XIAOMI“. Konštruktéri navyše opravili mierne nedostatky z originálu, zariadenie je užšie a má oblejšie hrany, vďaka čomu sa skvele ovláda a drží v rukách.
Pomáha k tomu aj kovový rámik na hranách, ktorý vyvažuje šmykľavejšiu keramiku vzadu. K dispozícii je však aj špeciálna edícia Mi MIX 2 s celokeramickou konštrukciou, ktorej výroba údajne trvá až sedem dní. Neviem síce ako sa v takomto prevedení zariadení drží, no klasická verzia je na tom skvele. Až na tie nelichotivé stopy od odtlačkov, ktoré sa objavia prakticky hneď po prvom dotyku.
Vpredu kraľuje obrazovka
Lenže okrem zadnej strany, k celej mágii zariadenia rozhodne prispieva aj tá predná. Tú opanoval 6-palcový displej, ktorý tvorí viac ako 80 % plochy. V kombinácii s minimálnymi rámikmi je hneď jasné, že dočinenia máme s jedným z najkrajších smartfónov sveta. Bez debaty.
Aj vpredu došlo k zmenám, ktoré vzišli z poučenia pri prvom modeli Mi MIX. Problémový piezoelektrický reproduktor totiž nahradil ten klasický. Svoje miesto si pritom našiel v ultratenkom rámiku na hornej hrane. A môžem smelo vyhlásiť, že problémy sú preč. Všetko tentoraz funguje skvele.
Minimálne rámiky nájdeme aj po bokoch smartfónu, pričom väčší sa nachádza len na spodnej hrane. Ten Xiaomi použilo na umiestnenie notifikačnej LED diódy, senzorov a aj fotoaparátu. Žiaľ, umiestnenie posledného spomínaného prvku je čiernou škvrnou celej konštrukcie. Tá sa však prejaví až po zapnutí systému, takže si zatiaľ nekazme radosť. Mi MIX 2 je totiž dizajnovým a konštrukčným skvostom, ktorý doslova učaruje každému, kto sa ho dotkne. Vytvorili ho skutoční majstri vo svojom obore.
Displej naplno využíva moderný trend
Na vlne smartfónov s minimálnymi rámikmi sa počas uplynulého roka úspešne zviezol aj nový pomer strán displejov. Rozdelenie 18:9 dnes už využívajú v podstate všetci veľkí výrobcovia, a to najmä pri svojich vlajkových modeloch. Málokto vie, že tento trend tiež vo veľkom vďačí za svoje presadenie práve originálnemu Mi MIX. Ten v čase predstavenia prišiel s nekonvenčným pomerom 17:9, no a tým, ako sa neskôr ukázalo, vydláždil cestu novému smeru.
Na ten už nasadol aj Mi MIX 2, ktorý využíva práve displej s rozdelením 18:9. Ja osobne hodnotím tento trend rozhodne ako jeden z najpozitívnejších za posledné roky. Aj na vlajkovej lodi Xiaomi pôsobí obrazovka moderne a naplno využíva to, akým spôsobom naše smartfóny po väčšinu času využívame. V režime na výšku tak vďaka novým displejom získavame lepší prehľad a viac informácií. Všetko pritom pri zachovaní kompaktných rozmerov.
Pri sledovaní videa však väčšinou zariadenie otáčame. Ako teda pôsobí pomer 18:9 na Mi MIX 2 vtedy? Popravde veľmi neviem, ktorý zo superlatívov skôr použiť. Systém MIUI totiž na MIX 2 umožňuje video roztiahnuť na celú plochu displeja a v takomto režime je sledovanie filmov či iného videoobsahu pôžitkom. Samozrejme, roztiahnutím trochu dochádza k orezaniu okrajov jednotlivých snímok, a to kvôli formátu natáčania videí, no pozitíva ďaleko prekračujú toto malé negatívum. Zaoblenie rohov displeja skvelý zážitok ešte viac umocňuje.
FullHD+, ale bez OLEDu
O pôžitkárskom sledovaní videa hovorím aj v súvislosti s ďalšími kľúčovými vlastnosťami displeja. Obrazovka má u Mi MIX 2 veľkosť 6-palcov, takže sa zmenšila o 0,4 palca v porovnaní s pôvodným modelom. Ako som však už spomínal, vďaka tomu má druhá generácia zariadenia prívetivejšie rozmery.
Rozlíšenie displeja ponúka hodnotu FullHD+. Tu by sa možno dalo kritizovať a hovoriť o nastaviteľnom QuadHD režime, no je to však dvojsečná zbraň, ktorá by ovplyvnila napríklad aj cenu a výdrž batérie. Ostaňme pritom, že rozlíšenie aj v súčasnom režime vytvára rozhodne skvelý zážitok.
Xiaomi využilo pro svojom najnovšom bezrámikovom modeli LCD panel. Farby sú pekné, dostupné sú aj základné nastavenia, a celkovo mám z displeja dobrý pocit, avšak dnes sa veľa hovorí o výhodách OLED panelov. Aj v súvislosti s tým tak potichu premýšľam, či by použitie inej technológie výroby celkový zážitok zlepšilo. A mám pocit, že áno. Aj preto som displeju Mi MIX 2 nemohol udeliť plný bodový zisk v hodnotení. Inak je však obrazovka rozhodne jednou z predností zariadenia. A čo je ešte lepšie – zďaleka nie poslednou.
Výkonnostná špička
Už originálny model MIX prišiel s dosť našlapanými špecifikáciami, no jeho nasledovník práve v tejto oblasti ešte viac pridal a ponúka vskutku prémiové vybavenie. V podstate to bola nutnosť, pretože čisto dizajnovo (aj keď je v tomto smere skvelý) by smartfón záujem neutiahol.
Všetkému tak vládne procesor Snapdragon 835, čiže najlepší čipset pre tohtoročné Androidy. V klasickej verzii smartfón ponúka 6 GB RAM, pri tej špeciálnej, celokeramickej, má táto hodnota ešte o 2 GB viac. Aj nižšia konfigurácia však výbavou poráža drvivú väčšinu zariadení na trhu. Dokazujú to aj čísla z benchmarkov.
Prevyšuje aj veľké mená
V oblasti výkonu je Mi MIX 2 jednoznačne svetovou špičkou, a to sa už bavíme o priamej konkurencii, ako Samsung Galaxy Note 8 či Huawei Mate 10 Pro. Xiaomi dosahuje so svojím smartfónom skvelé čísla v syntetických testoch, no udivuje aj v reále. Žiadny zásek či zavretie nedávno otvorenej aplikácie v multitaskingu. Smartfón nemá v podstate s ničím problém, a to je skvelé. No zároveň aj menší problém.
Výkon Mi MIX 2 je totiž tak vysoký, že som mal pocit, akoby sa všetka tá prémiová výbava trochu nudila. Chcelo by to niečo, čo ponúkne pre tie nadupané súčiastky adekvátne využitie. Samsung používa pri svojich vlajkových lodiach dokovaciu stanicu Dex, ktorá ho prakticky premení na desktop, Apple má zas v nových iPhonoch rozšírenú realitu.
Aj Xiaomi a ostatní výrobcovia musia priniesť vo svojich vlajkových modeloch pridanú hodnotu, a to už v najbližšom roku. To, či sa mi otvorí aplikácia o sekundu rýchlejšie alebo si v pamäti odložím o 5 aplikácií naviac, sú v skutočnosti kritéria, ktorých hodnota sa dnes už preceňuje. Tieto ukazovatele už naozaj nepotrebujeme nevyhnutne zlepšovať, avšak pokiaľ mám k dispozícii jeden z najvýkonnejších smartfónov sveta, tak by to chcelo využiť aj niečím špeciálnym.
Odladené, rýchle, bohaté a skvelé MIUI 9
V oblasti softvéru patrilo Xiaomi vždy k najlepším na svete. Je obdivuhodné, ako sa čínskemu výrobcovi darí so svojou nadstavbou MIUI, ktorú navyše podporuje aj široká komunita vývojárov. Celý úspech pritom nie je vôbec náhoda. Aj MIUI vo verzii 9 a v kombinácii s Androidom 7.1 Nougat ponúka na Mi MIX 2 skvelé možnosti, rýchlosť aj použiteľnosť.
Špecialitou je výber aplikácií. MIUI napríklad umožňuje v systéme vytvoriť druhý profil, ktorý je zabezpečený heslom. Ide prakticky o úplne samostatnú časť, ktorá je oddelená od hlavného profilu. Môžeš si tu nainštalovať rozdielnu zmesku aplikácií či ukladať fotografie a videá, ktoré si chceš ochrániť. K dispozícii je však aj samostatná aplikácia pre zamknutie obsahu. No a MIUI skvele rieši aj použitie dvoch profilov. Napríklad pri WhatsAppe či Facebooku sa môžeš vďaka tomu prihlásiť do dvoch účtov naraz a využívať ich bez potreby neustále meniť jednotlivé kontá.
Spomenúť ešte musím možnosť rozdelenia obrazovky. Táto funkcia je súčasťou Androidu Nougat, avšak stále ju niektorí výrobcovia do svojich nadstavieb neimplementovali. MIUI 9 už túto možnosť ponúka a tak napríklad môžeš sledovať video na YouTube a súčasne prehliadať web v prehliadači. Kombinácií je však veľa a rozdelenie obrazovky je veľmi užitočná funkcia.
Okrem toho je súčasťou vynoveného systému od Xiaomi aj inteligentný asistent. Prístup k nemu je jednoduchý pomocou potiahnutia obrazovky vpravo. Nájdeš to možnosť vyhľadávania a celú škálu informácií, od udalostí z kalendára, poznámok, počasia až po online správy.
Po iných stránkach je to prakticky klasické MIUI s prehľadnými nastaveniami, peknými animáciami a dobrou prispôsobiteľnosťou. Nechýba obchod s veľkým množstvom tém, ktoré dokážu výrazne zmeniť vzhľad systému. V súvislosti s operačným systémom mám len jednu drobnosť. Mne v MIUI jednoducho chýba menu všetkých nainštalovaných aplikácií. Tie sa ukladajú len na domovské obrazovky a ich hľadanie či zoraďovanie je niekedy trošku otravné. Vo verzii 9 sa však už aspoň dá presúvať viac aplikácií naraz.
A to je ďalšia veľká sila Xiaomi. Pri smartfónoch tejto značky sa totiž môžeme tešiť z dlhej softvérovej podpory, takže máš istotu, že sa systém bude naďalej zlepšovať. Celkovo tak má Mi MIX 2 v MIUI obrovskú podporu, ktorá prihráva dôležité body do záverečného hodnotenia smartfónu.
Batéria našťastie prekvapila
Keď som skúmal špecifikácie Mi MIX 2 ešte pred začiatkom recenzie, trochu som sa obával výkonu batérie. Bude stačiť kapacita 3400 mAh pre 6-palcový displej a výkonný hardvér? Našťastie sa však žiadna tragédia nekoná. Mi MIX 2 ťa celkom komfortne prevedie počas celého dňa a možno ti zostane aj 20 – 30 % na nasledujúce doobedie. Pri náročnejšom používaní počas dňa pôjdeš zrejme na doraz, no stále by to malo stačiť. Nie je to síce žiaden zázrak, ale rovnakú výdrž poskytuje väčšina konkurencie. S každovečerným nabíjaním jednoducho treba počítať.
Súčasťou MIUI je aj šetriaci režim, ktorý dokáže ušetriť baterku pri nízkej úrovni nabitia. K dispozícii je aj možnosť automatického spustenia pri určitej hodnoty vybitia. A keď už treba počítať s tým každodenným nabíjaním, tak k dispozícii je aspoň podpora Quick Charge 3.0. Telefón sa dostane z 15 na 90 % za približne 85 minút – slušná rýchlosť.
Fotografické trápenie
Dalo by sa hovoriť ako o Achillovej päte celého Xiaomi. Žiaľ, fotografické kvality smartfónov tejto značky zaostávajú za hlavnými konkurentami. A napraviť to nedokáže ani Mi MIX 2.
Rozhodne nie selfie smartfón
Hlavný problém predného fotoaparátu je pritom jasný ešte pred zachytením prvej snímky. Ide o umiestnenie. Xiaomi zabudovalo predný snímač do dolného rámika na pravú stranu, teda presne tam kde väčšina používateľov smartfón drží. Fotografovanie je tak pri tradičnom úchope prakticky nemožné, jedine, že by sa podarilo presadiť nový trend selfie fotiek, z ktorých by 2/3 záberu tvorila dlaň. Už sme vo svete technológií videli rôzne bizarnosti, ale toto sa asi neujme.
Takže jedinou možnosťou je smartfón otočiť, na čo pri prvom použití predného fotoaparátu upozorní aj samotný systém a vyhotovené snímky následne automaticky uloží v správnej polohe. No to sme sa so Xiaomi ale príliš nepochopili. Opakované otáčanie zariadenia rozhodne nie je funkcia, ktorú chce vo výbave prémiového smartfónu vidieť používateľ a obzvlášť nie, keď len potrebuje rýchlo použiť predný fotoaparát.
Je mi jasné, že Xiaomi muselo kvôli dizajnu zvoliť umiestnenie v dolnej lište, ale prečo snímač neumiestniť naľavo, kde by mal rozhodne viac priestoru, ktorý nezakrýva dlaň? To by však už možno vadilo senzorom pre ovládanie jasu a priblíženia. Zdá sa, že v tejto situácii niet dokonalého riešenia. Pre tieto dôvody teda Mi MIX 2 rozhodne nie je zariadením pre selfie nadšencov. Poďme si skúsiť napraviť chuť dozadu.
S horšími podmienkami trpí
Na zadnej strane sa nachádza snímač, ktorý už poznáme z modelu Xiaomi Mi6. Ide o 12 MPx senzor od Sony so 4-osovou stabilizáciou obrazu a clonou f/2.0. Xiaomi teda papierovo v hardvérdovej výbave fotoaparátov, pri svojej druhej tohtoročnej vlajkovej lodi, nespravilo žiadny výraznejší krok smerom dopredu. Skôr je tomu naopak, keďže v porovnaní s Mi6 chýba na MIX 2 ďalšia podpora v podobe druhého snímača. Už tu to začalo vyzerať podozrivo.
Mi6 síce dokáže vytvárať kvalitné zábery, no primárne len pri dobrých svetelných podmienkach a s ubúdajúcim svetlom ide kvalita rýchlo dole. Žiaľ zázrak sa nekoná a presne toto je aj prípad Mi MIX 2. Musím však povedať, že smartfón mal trošku aj smolu. Počas môjho testovania totiž neprialo fotografovaniu ani počasie a slnko na nás prakticky nevykuklo.
So sychravým počasím sa z fotiek Mi MIX 2 vytratil aj život. Farby na snímkach sú nevýrazné a žiaľ, oku príliš neulahodia. Manuálny HDR režim produkuje lepšie zábery, no zas nie je veľmi rýchly a pre fotografie s pohybujúcim cieľom sa nedá využiť. Niekedy navyše dochádza k prepaľovaniu bieleho svetla.
Originál vs. HDR
[twenty20 img1=“102951″ img2=“102952″ offset=“0.5″]
Nočné zábery a snímky v interiéry trpia presne rovnakými nedostatkami, ako sa ukázali v sychravom počasí von. Problémom sú nezaujímavé farby a slabé detaily. Pre fotenie v noci je dostupný aj špeciálny režim HHT, ktorý zosníma niekoľko záberov za sebou, aby tak vytvoril svetelnejšie a ostrejšie snímky. Niekedy to fungovalo, niekedy zas menej.
Systém má tiež pri nočných fotkách problém v automatickom režime s nastavením scény. Pri zaostrení na svetlý objekt totiž okolie až príliš stmavý. Čo sa týka manuálneho režimu, dostupné sú všetky dôležité nastavenia – vyváženie bielej, zaostrenie, ISO (od 100 po 3200) a expozícia, ktorá ponúka hodnoty 1/1000 sekundy až po skvelých 32 sekúnd. Prekvapivo chýba možnosť nastavovať rozlíšenie fotografií.
Zaostrenie na svetlý nápis vs. zaostrenie mimo
[twenty20 img1=“102957″ img2=“102958″ offset=“0.5″]
Viac fotografií v plnej kvalite nájdeš na tomto odkaze
Video je kvalitnejšie, ale čo ten zvuk?
Nahrávanie videa prebieha v maxime pri rozlíšení 4K a 30 snímkach za sekundu. Dostupný je aj režim 1080p, ktorý ale ponúka len rovnakú rýchlosť záznamu, teda 30 fps, a ešte slow-motion formát 120 fps pri rozlíšení 720p. Videá z Mi MIX 2 sú rozhodne oveľa lepšie ako fotografie a cítiť je aj optická stabilizácia obrazu. Veľké starosti však robí nahrávaný zvuk. Primárnym problémom je pritom umiestnenie mikrofónu.
Ten sa nachádza na hornom okraji vľavo a presne tam zapadne dlaň väčšiny používateľov pri nahrávaní videa v polohe naležato. Schválne som si pozrel aj zábery od viacerých používateľov Mi MIX 2 na YouTube a ku skresleniu zvuku dochádza veľmi často. Pri takom počte je to už problém najmä výrobcu a nie používateľa, ktorý si nedal pozor na pozíciu či pohyb dlane. Počas nahrávania videa na Mi MIX 2 teda treba dávať pozor aj na spôsob držania zariadenia. Opäť to rozhodne nie je vlastnosť, ktorá by mala byť súčasťou prémiového smartfónu.
Navyše okrem dlane je otázna aj kvalita samotného mikrofónu, keďže produkovaný zvuk je (aj bez dlane) často až plechový a niekedy až nepríjemný pre uši. V prvej polovici testovacieho videa môžeš počuť skreslenie, ktoré je primárne spôsobené držaním telefónu (ktoré je ale klasické), a od polovice rozdiel pri „odstránení dlane“.
Testovacie 4K video
Pár slov k hardvéru
Xiaomi už tiež nastúpilo na vlak, ktorý so sebou nevezie 3,5 mm audio jack. Ten je pri Mi MIX 2 nahradený tradične prostredníctvom USB typu-C. V balení sa však našťastie nachádza redukcia, takže netreba nevyhnutne kupovať nové slúchadlá či adaptéry.
Keďže má smartfón keramické telo, záujem púta aj výkon reproduktoru. Aj keď sú na spodnej hrane dve mriežky, zvuk vychádza len z jedného. Musím však povedať, že reproduktor si vedie veľmi slušne. Zvuk z neho je hlbší, nie však dunivý a rozhodne lepší ako napríklad z oveľa drahšieho Galaxy Note 8.
Xiaomi Mi MIX 2 sa pýši aj podporou všetkých LTE pásiem na Slovensku. Celkovo dokáže prijímať frekvencie až v 24 celosvetových 4G sieťach. Príjem signálu, aj toho dátového, je stabilný, a to platí aj pre pásma s 2G a 3G. Smartfón pritom ponúka podporu dvoch SIM kariet a ešte aj NFC. S týmto telefónom sa v oblasti konektivity rozhodne nestratíš.
Pozor však na vodu a prach. Telefón nedisponuje žiadnou certifikáciou odolnosti. V dolnom okraji sa nachádza aj notifikačné dióda, ktorá však bliká len nabielo. Za zmienku ešte stojí ochranný kryt, ktorý výrobca zahrnul do každého balenia. Aj za to má Xiaomi malé plus. Poďme si ich však zhrnúť všetky.
Podaril sa
To, čo sa podarilo Xiaomi pred rokom, keď celý svet šokovalo so zariadením Mi MIX, bolo tentoraz trošku ťažší oriešok. Aj druhá generácia prelomového produktu však opäť patrí k najzaujímavejších zariadeniam roka. Netýka sa to len konštrukcie, ale aj výkonu. Obrovským ťahákom je znova dizajn. Mi MIX 2 má v sebe určitú tajomnú mágiu, ktorá robí z jeho používania pôžitok a prináša radosť. Prispievajú k tomu skvelý displej aj telo z keramiky a so zlatými doplnkami. Čiernou škvrnou konštrukcie je len umiestnenie predného fotoaparátu, no a menšou aj pozícia mikrofónu kvôli nahrávaniu videa naležato.
Hlavným nedostatkom celého zariadenia je však výkon zadného fotoaparátu. Ten sa v horších svetelných podmienkach vyslovene trápi a žiaľ nestačí na konkurenciu. Spoľahnúť sa však dá na celkový výkon zariadenia. Toto je jednoducho jeden z najsilnejších smartfónov sveta, ktorý v benchmarkoch poráža napríklad aj vlajkové lode Samsungu. Napriek tomu trošku chýba akási špeciálna ingrediencia, ktorá by dokázala naplno ukázať silu vnútornej výbavy Mi MIX 2. Takú možnosť ponúkajú napríklad práve najnovšie modely Galaxy alebo iPhony.
Lenže Mi MIX 2 možno tú špecialitu ani nepotrebuje. S cenou okolo 450 € hlboko poráža vyššie spomínané modely konkurencie. Najväčším súperom mu teda paradoxne môže byť kolega, model Mi6, ktorý je lacnejší, ale zas nemá taký dokonalý dizajn. Bojovať bude zrejme aj s OnePlus 5T či jeho predchodcom. Tí sú zas drahší, no pomerne rovnako výkonní a s lepším fotoaparátom. Ja sa však o Mi MIX 2 nebojím, ten si svoje miesto medzi najlepšími smartfónmi sveta rozhodne zastane.
Kúpiť Xiaomi Mi MIX 2 za najnižšiu cenu na trhu!
Len vo FonTech Shope
Čítajte viac z kategórie: Novinky
Ďakujeme, že čítaš Fontech. V prípade, že máš postreh alebo si našiel v článku chybu, napíš nám na redakcia@fontech.sk.
Teraz čítajú
Za menej peňazí už lepšie auto nekúpiš. Tento nový hybrid je dokonalý pre Slovákov (TEST)
RECENZIA: Z legendárneho „Géčka” spravili elektromobil. V teréne je famózny, na cestách ho zabila spotreba
Našli sme najlepšiu elektrickú dodávku. Na jedno nabitie prejde stovky kilometrov
Je ako Tarzan na steroidoch. Novinka zo sveta Spider-Mana je plná brutality, ale má problém (RECENZIA)
RECENZIA Padla nám z neho sánka. Volkswagen postavil dokonalú elektrickú náhradu za Passat
Copyright© 2025 by Startitup, s. r. o. Všetky práva vyhradené