Prehľad
Rozmery a hmotnosť

100 x 55x 32 mm, 70g

Pamäť

microSD až do 64 GB

Fotoaparát

Sony IMX323, f/2.2, 1080p/30fps

Konektivita

Wi-Fi 802.11 b/g/n 2,4 GHz

Batéria

240 mAh (slúži len ako záložný zdroj, nakoľko vydrží asi 40 minút)

Ostatné

Vstavaný mikrofón a reproduktor, nahrávanie v slučke, G-senzor, automatické zapnutie, ovládanie hlasom (len v čínštine)

Plusy

+ Kompaktné rozmery
+ Spracovanie
+ Kvalita nahrávania vzhľadom k cene
+ Nízka cena

Mínusy

- Takmer žiadne možnosti nastavenia
- Upozornenia v čínštine
- Problémy s Wi-Fi

Hodnotenie redakcie
Užívateľské hodnotenie
Hodnotiť tu
Konštrukcia
9.0
7.8
Fotoaparát
8.5
8.0
Výdrž batérie
4.0
6.4
Zhodnotenie

Kamera Xiaomi 70 Minutes je určená pre každého, komu stačí jednoduchý záznam diania na ceste a nepotrebuje k tomu kopec iných funkcií. Svojou cenou sa radí medzi najlacnejšie na trhu, no kvalitou sa vyrovná aj drahším konkurentom.

8.5
Hodnotenie redakcie
7.4
Užívateľské hodnotenie
14 HODNOTENÍ
Hodnotili ste

Už dlho neplatí, že spoločnosť Xiaomi vyrába len smartfóny. V jej portfóliu môžeš nájsť množstvo gadgetov, kamier, či dokonca aj tenisky. Nedávno bola predstavená nová kamera do auta, ktorá na seba strhla pozornosť hlavne svojím minimalistickým dizajnom, funkciami a nízkou cenou. Nakoľko zaujala aj mňa, rozhodol som sa jednu si zadovážiť a podrobiť ju detailnej recenzii. A ako dopadla? To už sa dozvieš v nasledujúcich riadkoch.

Na výrobe tejto kamery sa Xiaomi podieľalo so spoločnosťou 70 Minutes. Už pri jej predstavení na mňa kamera zapôsobila a po pár týždňoch jej používania môžem povedať, že aj napriek menším nedostatkom, sa jedná o najlepšiu kameru v danej cenovej kategórií.

Kúpiť Xiaomi 70 Minutes kameru do auta za 26 €
Zľavový kupón LITB70MAI04

Balenie

Xiaomi už tradične balí väčšinu svojich gadgetov do krabičiek z recyklovaného papiera. Inak tomu nie je ani v tomto prípade a kamera prichádza v kompaktnej čiernej škatuľke. Po jej otvorení nájdeš vo vnútri okrem samotnej kamery aj užívateľskú príručku (v čínštine), nabíjací kábel, nabíjačku do zapaľovača a fóliu, pomocou ktorej kameru pripevníš na čelné sklo auta. Všetko je pekne usporiadané a vkusné.

Inštalácia a prvé spustenie kamery

Nakoľko kamera neobsahuje prísavku na sklo, ale lepiacu podložku známu skôr z outdorových kamier, je nutné použiť priloženú fóliu. Inak hrozí, že ju z čelného skla už nikdy nedostaneš. Pred nalepením fólie na čelné sklo je dôležité dôkladne ho očistiť. Predídeš tak zbytočným bublinám, ktoré by sa pod ňou vytvorili. Následne už stačí len prilepiť na ňu kameru, do presne vymedzeného priestoru, čím sa kamera bude nachádzať presne v rovine. Inštalácia ju skutočne jednoduchá a zvládne ju naozaj každý.

Vzhľadom k malej kapacite batérie je takmer nutné mať kameru stále pripojenú k zdroju elektrickej energie. K tomu poslúži pribalený kábel a nabíjačka do auta. Kábel je dostatočne dlhý (3,5 m), takže s nedostatočnou dĺžkou a pohodlným zamaskovaním nebude žiadny problém. Pre technicky zdatnejších tu je možnosť kameru napojiť na stropné svetlo v aute. Nemusíš sa tak starať o ukrytie dlhého kábla a navyše sa ti kamera zapne už pri otvorení dverí.

Aplikácia

Kamera má aj vlastnú aplikáciu v anglickom jazyku. Po jej stiahnutí sa musíš najprv registrovať, až potom sa dostaneš k náhľadu, galérii a jej nastaveniam. Kamera sa pripája prostredníctvom Wi-Fi a nie vždy sa mi ju podarilo pripojiť na prvýkrát, pretože telefón ju nevedel nájsť. Kameru som tak musel vypnúť a opätovne zapnúť a zrazu všetko fungovalo.

Aplikácia ponúka náhľad obrazu z kamery v reálnom čase s oneskorením asi 1 sekundy. Dostupná je ďalej galéria, kde si môžeš prezrieť natočené videá a vytvorené fotografie. Čo sa nastavení kamery týka, tie sú veľmi chabé a veľa možností v ponuke nie je.

Siahnuť aplikáciu pre ovládanie kamery

Natáčanie videa

Je nutné podotknúť, že aj napriek veľmi nízkej cene je kvalita nahrávania na veľmi slušnej úrovni. Dokonca aj nočné snímky sú použiteľné a dá sa rozoznať aj ŠPZ pred tebou idúceho auta. Menšou nevýhodou je nahrávanie v 1080p pri 30 fps, ktoré je pevne dané a nedá sa meniť. Záznam sa vyhotovuje v minútových slučkách, ktoré sa po naplnení kapacity pamäťovej karty premazávajú. Nachádza sa tu aj veľmi užitočná funkcia. Ak kamera vyhodnotí, že sa udiala nejaká nebezpečná situácia (prudšie brzdenie pred tebou idúceho auta, náhla zmena svetelných podmienok, chodci prechádzajúci cez cestu..), tak tento záznam uloží zvlášť, pričom ho ani po zaplnení karty nepremaže. Všetky videá sú nahrávané vo formáte MP4.

Ako menší nedostatok by som uviedol všadeprítomnú čínštinu. Ženský hlas oznamuje v čínštine začiatok a koniec nahrávania, vypnutie a zapnutie kamery a vždy, keď sa začne nová slučka. Na druhej strane sa však dá hlasitosť upraviť a pri zvolení tej najnižšej to takmer nie je počuť. Navyše pri pustenej hudbe v aute som to takmer ani nevnímal. Počas môjho používania som sa stretol s dvoma aktualizáciami, ktoré sa týkali predovšetkým kvalite nahrávania. Do budúcna teda nie je vylúčené, že pribudne aj anglický jazyk.

Oplatí sa?

Aj vzhľadom k vyššie spomenutým nedostatkom, je Xiaomi 70 Minutes skvelým pomocníkom na cestách. Vo svojej cenovej kategórii sa jedná o najlepšiu kameru na trhu. Nejedná sa síce o žiadne terno, ale svojmu účelu poslúži. Výhodou sú jej kompaktné rozmery a predovšetkým kvalita nahrávania, ktorá je v tejto cenovej kategórii bezkonkurenčná. Veľkým plusom je aj neustále podpora výrobcu, ktorý vydáva pomerne časté aktualizácie, ktoré posunú kameru vždy o čosi vyššie.

Kúpiť Xiaomi 70 Minutes kameru do auta za 26 €
Zľavový kupón LITB70MAI04

Ak ťa táto kamera zaujala, kúpiť si ju môžeš za akciovú cenu len 26 € s použitím kupónu LITB70MAI04 v e-shope Lightinthebox.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú