Prehľad
Mobilná sieť

GSM (2G): 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz
WCDMA (3G): 850 / 900 / 1900 / 2100 MHz
LTE (4G) 800 / 900 / 1800 / 2600

Rozmery a hmotnosť

162.5 x 74.8 x 8.6 mm, 195 g

Displej

6,3" Super AMOLED, rozlíšenie Quad HD+ (1440 x 2960), pomer strán 18:9, 521 ppi, ochranné sklo Gorilla Glass 5, 83 % prednej strany zariadenia, zakrivenie po stranách

Čipset

Samsung Exynos 8895
8-jadrový, 4 x 2,3 GHz + 4 x 1,7 GHz
Mali-G71 MP20

RAM

6 GB

Operačný systém

Android 7.1.1 Nougat

Pamäť

64/128/256 GB
Rozšírenie možné pomocou microSD do 256 GB

Fotoaparát

Duálny 2x12 MPx, clona f/1,7 + f/2,4, PDAF + AF zaostrovanie, optická stabilizácia obrazu, 2-násobný optický zoom, automatické HDR, dynamické priblíženie, manuálny režim, Slow-motion
Video: 4K pri 30 fps. FullHD pri 60 fps, HD pri 240 fps, HDR
Predný: 8 MPx, clona f/1,7, selektívne zaostrovanie, široká selfie

Konektivita

Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, Wi-Fi Direct, hotspot, Bluetooth 5.0, GPS (A-GPS, GLONASS, BDS, GALILEO), NFC, USB Type-C

Batéria

3300 mAh, nevyberateľná, s podporou rýchleho nabíjania Quick Charge 2.0, podpora bezdrôtového nabíjania

Ostatné

DualSIM podpora (v závislosti od modelu), stylus S-pen, odolnosť voči vode a prachu, snímač odtlačkov prstov, skener dúhovky, asistent umelej inteligencie Bixby, displej s podporou HDR10, Always-on displej, 3D Touch pre virtuálne domovské tlačidlo,

Plusy

+ Nádherný bezrámikový displej
+ Celkový dizajn a pocit prémiovosti
+ Svižný systém a nekompromisný výkon
+ Skvelý duálny fotoaparát s dynamickým zaostrovaním
+ Užitočné a návykové pero S-Pen

Mínusy

- Zle umiestnený skener odtlačkov prstov
- Zbytočné tlačidlo Bixby
- Priemerná výdrž batérie
- Cena

Hodnotenie redakcie
Užívateľské hodnotenie
Hodnotiť tu
Konštrukcia
9.0
8.5
Displej
10
9.2
Výkon
9.5
8.9
Operačný systém
9.0
8.4
Fotoaparát
10
9.0
Výdrž batérie
8.0
7.2
Zhodnotenie

Znovuzrodenie legendárnej série sa jednoznačne podarilo. Samsung Galaxy Note 8 ponúka exkluzívne špecifikácie, kde výrazne vyčnievajú prekrásny displej, vysoký výkon a duálny fotoaparát. Pero S-pen ponúka užitočné a návykové funkcie. Galaxy Note 8 patrí jednoznačne k špičke svetového rebríčka medzi smartfónami.

9.3
Hodnotenie redakcie
8.5
Užívateľské hodnotenie
53 HODNOTENÍ
Hodnotili ste

Písal sa rok 2011, keď Samsung po prvýkrát predstavil smartfón z modelovej rady Note. Spoločnosť pri predstavení tohto zariadenia výrazne vybočila z radu a predviedla špecifikácie, ktoré vzbudili rozruch. Všetko však vyšlo. Nástup Galaxy Note na trh bol mimoriadne úspešný a Samsung tieto úspechy opakoval s vynovenými modelmi rok čo rok. Lenže potom prišla katastrofa.

Čo sa stalo v prípade neslávne známeho Galaxy Note 7 netreba nikomu pripomínať. Po incidentoch s vybuchujúcimi batériami ležal osud série Note na vážkach a zrejme ani Samsung nevedel, čo ďalej. Spoločnosť sa nakoniec rozhodla nezabaliť dlhoročné úsilie a 23. augusta 2017 prišiel na svet ďalší model z ikonickej série.

Od začiatku bolo jasné, že na Galaxy Note 8 budú uprené zvedavé pohľady mnohých – tých, ktorí túžili po kvalitnom zariadení od Samsungu, ale aj tých, ktorí čakali ďalšie (a pre celú sériu zrejme definitívne) zakopnutie. To, ako sa Samsungu podarilo znovuzdrodenie rady Note, som zisťoval počas jedného týždňa.

Dizajnová nádhera s jedinou chybou

Samsung si dizajn Galaxy Note 8 prakticky otestoval už niekoľko mesiacov vopred. Smartfón si totiž prináša mnoho prvkov od skôr predstaveného kolegu Galaxy S8+. Note pri porovnaní nesie trochu hranatejšie tvary, čo mu však v reále vôbec neuberá na kráse.

Kovovú konštrukcia na stranách dopĺňa vzadu sklo s ochranou Gorilla Glass 5, ale po chvíľke používania aj množstvo odtlačkov, ktoré zadná časť doslova priťahuje. To však prakticky nie je veľký problém, pozornosť totiž bude strhávať niečo úplne iné.

Na toto sa dá pozerať celý deň

Najpútavejším prvkom celej konštrukcie je jednoznačne takmer bezrámikový a po stranách čiastočne zahnutý Infinity displej. Táto 6,3-palcová obrazovka s rozlíšením QuadHD+ a hustotou pixelov 521 ppi ponúka unikátny zážitok a je radosť sa na ňu pozerať. Pomer strán 18:9 pôsobí veľmi moderne, pozorovacie uhly sú skvelé a SuperAMOLED technológia ponúka nádherné farby. Toto je jednoducho najlepší displej na trhu.

Nespornou výhodou formátu 18:9 je aj udržanie veľmi prívetivej šírky zariadenia. Galaxy Note 8 tak bezproblémovou padne do ruky a pevný úchop príliš nenarúša ani zadná strana zo skla, teda materiálu, ktorý na smartfónoch pôsobí často šmykľavo. Celkovo sa smartfón preukazuje pevným dojmom, no puzdro sa môže hodiť už len z dôvodu, že Infinity displej si naozaj zaslúži vydržať nepoškodený.

Zobraziť celú galériu (83)
Dávid Igaz / FonTech

Spomeniem ešte váhu, ktorá sa zastavila na hodnote 195 gramov. To je rozhodne vysoké číslo, no mne Galaxy Note 8 vôbec nepripadal ťažkopádne či nevyvážene a používa sa výborne. Samsung to tento rok dizajnovo naozaj rozbalil a jeho telefóny sú v tejto oblasti špičkou. Avšak je tu jeden problém, ktorý má pôvod práve v konštrukcii.

Odomykanie Galaxy Note 8 bolí ako kamienok v topánke

Samsung čelil kritike za nepraktické umiestnenie skeneru odtlačkov prstov už pri modeloch S8 a S8+, žiaľ, ani pri Note 8 neprišiel s iným riešením. Snímač si našiel miesto vedľa dvojice zadných fotoaparátov, teda je vysoko a ďaleko. Zariadenie teda treba pri takomto spôsobe odomykania často prechytávať. Navyše skener nie je príliš veľký, takže pri umiestňovaní ukazováka treba byť presný, v opačnom prípade to väčšinou znamená potriafať všetko naokolo, a to aj ochranné sklo fotoaparátov. Časom sa dá celý proces spresniť a urýchliť, ale stále to rozhodne nepôsobí bezchybne.

Zobraziť celú galériu (83)
Kristián Hrušovský / FonTech

Galaxy Note 8 nie nadarmo prináša nad displejom množstvo senzorov. Jednou z ich funkcií je aj skenovanie tváre a dúhovky pri odomykaní telefónu. Obe metódy fungujú na podobnom princípe, no žiaľ obe zároveň zlyhávajú v rovnakom kritériu. Odomykanie týmto spôsobom je totiž dostatočne rýchle a komfortné, avšak platí to len pokiaľ sú dodržané vhodné podmienky.

Napriek pokroku v týchto technológiách sa stále vyskytujú prípady, keď používateľ po dobu niekoľkých sekúnd len bezvýsledne pozerá na displej s tušením, že senzory opäť (z rôzneho dôvodu) nedokázali overiť jeho identitu. To rozhodne nemá byť súčasťou prémiového používateľského zážitku. Celý problém s odomykaním by vyriešil lepšie umiestnený skener odtlačkov a Samsung na tom musí zapracovať. Hádam sa už čoskoro dočkáme snímačov priamo v displeji.

Strojovňa, kde je vždy čím priložiť pod kotol

Samsung pri svojich vlajkových modeloch volí taktiku dvojakej výbavy, ktorú dodáva na rôzne trhy. Na Slovensku máme možnosť v Galaxy Note 8 využiť procesor Exynos 8895, ktorý ponúka 8 jadier, kde prvá polovica pracuje s frekvenciou 1,7 GHz a druhá s 2,3 GHz. Ďalej v zariadení nájdeme grafický čip Mali G71 MP20 a enormných 6 GB RAM. V oblasti vnútornej pamäte sa u nás dočkáme verzii s 64 GB úložiskom, ktoré je možné rozšíriť pomocou pamäťovej karty o ďalších 256 GB.

Zobraziť celú galériu (83)
Kristián Hrušovský / FonTech

V oblasti výkonu nemáme veľmi o čom debatovať. Toto je jednoducho obrovská mašina, ktorá bez zaváhania zvláda prácu s náročnými aplikáciami. Smartfón si toho vie do 6 GB vnútornej pamäte uložiť veľa, takže nie je problém s multitaskingom a vieš sa vrátiť k skôr spusteným programom a pokračovať v práci. Skvelý výkon potvrdzujú aj benchmarky a Note 8 jednoznačne patrí do súťaže o najvýkonnejší smartfón sveta. Len ten iPhone v syntetických testoch akosi odskakuje.

Systém skvele využíva hlavné prednosti – veľký displej a S-Pen

Nadstavba operačného systému TouchWiz bola dlho akýmsi závažím, ktoré ťahalo používateľský zážitok v top modeloch Samsungu nadol. Avšak spoločnosť sa poučila a v oblasti softvéru sa výrazne zlepšila. Nová nadstavba Experience sa viac spolieha na čistý Android (zatiaľ je to 7.0 Nougat) a dopĺňa funkcie, ktoré naozaj prinášajú pridanú hodnotu. Nechýbajú doplnky, ktoré robia z telefónov Note veľmi produktívny nástroj pri využití hlavných predností – veľkého displeja a stylusu S-Pen.

Používanie dvoch aplikácií naraz či vytváranie náhľadov

Skvelá je práca s rozdelenou obrazovkou, ktorej maximálne využitie umožňuje veľký displej. Toto riešenie dovoľuje používať dvojicu aplikácií súčasne, nie je preto problém v jednej polovici obrazovky nechať pustené video na YouTube a v druhej kontrolovať maily. Systém umožňuje aj minimalizovanie a vytváranie kontextových okien aplikácií. Tieto okná si používateľ jednoducho prichytí na obrazovke a zostanú v náhľade aj počas používania iných funkcií telefónu. Ide o veľmi návykové a užitočné možnosti, so stylusom dupľovane.

Displej sa snaží využívať naplno

Už som spomínal, že displej v Galaxy Note 8 ponúka pomerne nový pomer strán 18:9, toto rozdelenie však nerobí žiadne problémy. Aplikácie, ktoré som počas testovania používal sa tomu dokázali prispôsobiť a ak by to predsa len nešlo, systém ponúka možnosť zmeny pomeru v danej aplikácii. Celkovo však začína byť formát 18:9 medzi smartfónmi čoraz viac bežný a tak podpora od vývojárov bude len narastať.

Samostatnou kapitolou sú videá, ktoré nie vždy idú prehrať úplne na celej obrazovke, avšak v aplikácii YouTube či v predinštalovanom prehrávači existuje možnosť roztiahnutia. Tým sa síce video z časti deformuje, respektíve oreže, celkový dojem z pozerania je však vďaka plnému využitiu displeja a zaobleným rohom ešte dokonalejší.

Skryť je možné aj navigačný panel s virtuálnymi ovládacími prvkami, čím opäť naplno vynikne displej. Panel je možné kedykoľvek zobraziť potiahnutím zo spodku nahor. Využíva sa aj zahnutie obrazovky. Pri potiahnutí od kraja obrazovky sa zobrazí bočný panel s rýchlymi skratkami pre aplikácie alebo kontakty. Celá ponuka sa dá upraviť a zobraziť si môžeš aj napríklad počasie či kompas, plno ďalších možností je dostupných v príslušnom obchode.

Režim Always on 

Samsung svoj pohotovostný režim čiastočne rozsvieteného displeja vyvíja už niekoľko rokov a ide mu to dobre. Vďaka Always on režimu je možné aj na uzamknutej obrazovke zistiť čas, zostávajúcu batériu, prepnúť skladbu či skontrolovať upozornenia a náhľady správ. Galaxy Note 8 však dostáva aj ďalšiu užitočnú funkciu. Po vytiahnutí pera S-pen je možné ihneď začať písať poznámku, ktorá sa následne pripne na vypnutú obrazovku a zobrazuje sa po dobu 10 minút ako pripomenutie. Samozrejme takto napísanú poznámku si môžeš hneď uložiť aj medzi tie ostatné.

Funkcie DeX a Bixby

Galaxy Note 8 má v oblasti systému ďalšie vybavenie, ktoré si prináša od skôr predstavených modelov S8/S8+. Dokovacia stanica DeX umožňuje premeniť smartfón na podobu stolového počítača – nie doslova, ale po pripojení klávesnici, myši a obrazovky dostaneš prístup k podobného využitiu ako na desktopoch. Ja som toto riešenie nemal príležitosť vyskúšať, ale funkcia rozhodne stojí za pozornosť a rozširuje možnosti Galaxy Note 8 ako univerzálneho zariadenia na prácu.

No a potom je tu ešte Bixby, inteligentný asistent, ktorého Samsung tento rok implementoval do svojich vlajkových modelov. Spoločnosť bola za jeho uponáhlaný nástup kritizovaná, ja by som to tak čierne nevidel. Ak sa má takýto softvér rýchlo zlepšiť, jednoducho potrebuje veľa dát a musí ísť medzi ľudí. A Bixby sa od svojho príchodu zlepšil. Dostal hlasové povely a nové funkcie. Menu funguje aj v slovenčine, rozpráva a počúva však len v angličtine. Asistent otvára aplikácie, vytvára poznámky či zavolá kontaktom. Používateľovi prináša nástenku so správami, počasím, notifikáciami, fotografiami či hudbou.

Ide o koncepty, ktoré poznáme aj od iných asistentov, takže nič prevratné sa nedeje. No a ešte dokáže rozoznávať predmety cez fotoaparát zariadenia. Už asi tušíš, že nie vždy mu to ide dokonale. Každopádne kto nechce nemusí, každý ma možnosť zvoliť si, či chce Bixby používať. Avšak hardvérové tlačidlo na ľavej hrane Note 8 bude neustálou pripomienkou jeho existencie, to si mohol Samsung odpustiť. Aspoňže ho dovoľuje vypnúť, no v takom prípade načo je komu tlačidlo, ktoré nič nerobí? Riešenie nájdeš na Google Play medzi aplikáciami, ktoré ho dokážu premapovať. Tým sa paradoxne môže stať z nepotrebného prvku, užitočná pomôcka.

Keď dáme všetko dokopy, softvér, ktorý je v Galaxy Note 8 ponúka široké možnosti využitia a skvele ťaží z kľúčových vlastností zariadenia. Zahnutá a veľká obrazovka či pero S-pen s operačným systémom zohrato spolupracujú, všetko je svižné a bez zásekov, menu či nastavenia vizuálne čisté a prehľadné, možnosti pre používateľa bohaté. Systém v novom Galaxy Note 8 sa jednoznačne vydaril.

Všetky vtipy na batériu bokom

Chybné batérie takmer pochovali celú sériu zariadení Note a tak je jasné, kde musel byť Samsung pri Note 8-čke maximálne opatrný. Spoločnosť v reakcii na incident predstavila úplne nový a prepracovaný systém kontroly akumulátorov a tie teraz musia pred vložením do zariadenia prejsť prísnym procesom overovania funkčnosti. Do Galaxy Note 8 sa dostala batéria, ktorá opatrne prichádza s kapacitou 3300 mAh. To je dokonca o 200 mAh menej ako má Galaxy S8+, tam však technici nemuseli riešiť umiestnenie pera S-Pen. Je jasné, že toto bola voľba na istotu, koľko teda batéria v Note 8 vydrží?

Veľmi zjednodušenou odpoveďou je jeden deň a je pritom v podstate jedno, ako náročný si používateľ. Ak ho totiž zaťažíš poriadne, vyžmýkaš batériu do posledného percenta, pri bežnom používaní (pre pracovný/manažérsky telefón) ti však nedostane dosť šťavy na ďalší deň a aj tak ho budeš musieť pripojiť na nabíjačku. Celkovo je ale výdrž Note 8 záležitosťou, kde je naozaj veľa premenných. Dobrou správou však je, že do výdrže batérie vieš celkom výrazne zasiahnuť.

Najväčším adeptom na prispôsobenie je jednoznačne displej. Pri rozmeroch Note 8 sú zásahy do hodnôt rozlíšenia či jasu citeľné. Systém napríklad umožňuje prepínať medzi QuadHD, FullHD a HD rozlíšením. Rýchlou alternatívou je optimalizácia, ktorú ponúka Samsung a tieto režimy má zvládnuté možno najlepšie zo všetkých výrobcov.

Zobraziť celú galériu (83)
Dávid Igaz / FonTech

No a Galaxy Note 8 sa bude u nás predávať aj ako DualSIM, takže zaváži aj počet používaných kariet. Pri všetkých týchto premenných bude externá nabíjačka rozhodne vhodným spoločníkom. A keď sme už pri nabíjaní, tak to je s dodávaným príslušenstvom celkom rýchle, nie extrémne, ale dosť. Z 20 % na 90 % je to približne za 65 minút, z nuly na sto potrvá nabíjanie približne o polhodinku dlhšie.

Dvojica fotoaparátov je skvelá

Samsung spravil v oblasti fotoaparátu výraznú zmenu, ktorá spolu s S-pen patrí pri Galaxy Note 8 k dvom najvýraznejším odlišovacím prvkom v porovnaní s modelom S8+.

Vôbec po prvýkrát tak máme možnosť na našom trhu získať oficiálnou cestou smartfón Samsungu s duálnym fotoaparátom. Táto výbava už je na trhu plne etablovaná, no Juhokórejci s ním pri vlajkovom modeli prichádzajú až teraz. Nasadenie však prichádza vo veľkom štýle.

Príťažlivý efekt s rozmazaním

Dočinenia máme s dvojicou snímačov, ktoré disponujú totožným, 12 MPx rozlíšením a produkujú fotky vo formáte 4:3 (4032 x 3024 bodov). Čo je ešte lepšie, oba fotoaparáty prichádzajú s optickou stabilizáciou obrazu, čím prakticky eliminujú roztrasené fotky. Ale poďme na rozdiely. Tým hlavným je odlišné zameranie snímačov. Kým prvý je klasický, ktorý poznáme už z Galaxy S8+, druhý je teleskopický a sústreďuje sa na vytváranie dvojnásobne priblížených záberov.

To všetko pri zachovaní plnej kvality snímok. Hlavným využitím tohto duálneho riešenia je vytváranie fotiek s dynamickým zaostrením. To znamená, že fotoaparáty dokážu zaostriť na blízky objekt a jeho okolie veľmi jemne rozmazať, ide o takzvaný bokeh efekt. Hodnoty sa navyše dajú upravovať aj následne v galérii – to sa, samozrejme, prejavuje na veľkosti, ktoré fotky zaberajú na disku.

Ukážka minimálnej a maximálnej hodnoty dynamického zaostrenia
(fotografie majú softvérovo znížené rozlíšenie, slúžia na ilustráciu dynamického zaostrenia)

[twenty20 img1=“96399″ img2=“96400″ offset=“0.5″]

Priblížené fotografie a dobrý výkon pri slabom svetle

Keďže teleskopický objektív disponuje schopnosťou bezstratového zoomovania, je možné prepínať medzi klasickou fotkou a dvojnásobným priblížením. Aj v tomto prípade systém ukladá obe fotografie a priblíženie je tak možné meniť aj v galérii. Snímače sa líšia ešte v jednom dôležitom kritériu. Kým hlavný fotoaparát ponúka svetelnosť f/1.7, teleskopický objektív má horšiu hodnotu f/2.4. V praxi to znamená, že hlavný snímač si pri zhoršených svetelných podmienkach vedie veľmi dobre, priblížené a dynamicky zaostrené fotografie, ale strácajú na kvalite.

Ukážka normálneho a 2-násobne priblíženého záberu
(fotografie majú softvérovo znížené rozlíšenie, slúžia na ilustráciu priblíženia)

[twenty20 img1=“96626″ img2=“96627″ offset=“0.5″]

Viac fotografií v plnej kvalite nájdeš na tomto odkaze

Systém ponúka aj profesionálny režim, kde nechýba manuálne zaostrovanie a veľmi dobrá hodnota uzávierky. Tá sa dá nastaviť v rozmedzí od 1/24000 až po 10 sekúnd. Pri druhej hodnote je statív nutnosť, pri normálnej práci funguje optická stabilizácia obrazu skvelo, a to aj pri videách.

Zobraziť celú galériu (83)
Kristián Hrušovký / FonTech

Nahrávanie videí je možné v kvalite 4K pri 30 snímkach za sekundu, nechýba ani slow-motion a časozber. Celkovo sa treba rozhodne na fotoaparát v Galaxy Note 8 tešiť. Jeho schopnosti sú skvelé, čo dokazujú aj špecializované fototesty a benchmarky. Je úžasné sledovať, ako ďaleko sa fotografovanie pri smartfónoch posúva.

Testovacie 4K video v noci

Pero S-Pen mení celú hru

Jednoznačným poznávacím znamením rady Note je dotykové pero S-pen. Samsung piplal túto technológiu roky a pri osmičke je opäť o čosi dokonalejšou. S-pen si našlo svoje miesto v spodnej hrane napravo, dokáže rozoznávať 4096 úrovní tlaku, je odolné voči vode a prachu, a špička je 0,7 mm hrubá. To bolo pár hardvérov špecifikácií, poďme sa ale pozrieť, čo dokáže. Prvým a primárnym účelom je písanie poznámok. Systém umožňuje vytvárať až 100-stranové dokumenty, kde je možné kombinovať písanie perom a digitálnou klávesnicou.

Všetky poznámky je zároveň možné synchronizovať pomocou Samsung cloudu. Samozrejmosťou a užitočnou funkciou je písanie na práve zobrazovaný obsah, ktorý je využiteľný napríklad v mapách či v prehliadači. Používateľ takto jasne a rýchlo dokáže poskytnúť dôležité informácie.

Komunikovať sa dá aj pomocou takzvaných živých správ, ktoré sú v skutočnosti animované gify zobrazujúce proces vytvárania správy. Prostredníctvom S-pen je možné aj prekladať text. Stačí vyznačiť dané slovo a systém už ponúkne preklad vo zvolených jazykoch.

Keď je práca s telefónom zábavou

Už pri režime Always on som spomínal, že písanie je možné aj na uzamknutej obrazovke. Najväčšiu výhodu tejto funkcii vidím pri tvorení pripomienok. Počas dňa sa mi totiž často stáva, že si chcem niečo zapísať, aby som na to neskôr nezabudol, lenže prakticky tak urobím málokedy. Jednak väčšinou nemám pri sebe pero a papier a druhým dôvodom je, že napísanie takýchto poznámok na klasických smartfónoch dá jednoducho celkom dosť práce. Odomknúť smartfón, otvoriť príslušnú aplikáciu, a to najhoršie – prácne vypisovanie na dotykovej klávesnici. To radšej veľa vecí zabudnem.

Lenže Galaxy Note 8 z celej tejto činnosti robí rýchly, prirodzený a zábavný proces. Doslova prepája analógovú efektívnosť pera a papiera so širokou prispôsobiteľnosťou digitálnej technológie. Zrazu som si začal všetko zapisovať – a nezabúdať.

Celkovo je práca s perom S-pen veľmi návykovou činnosťou. Stylus je presný a jeho používanie jednoduché, Samsung navyše pri jeho využívaní ponúka užitočné funkcie. Spoločnosť to v tejto oblasti jednoducho vie a Galaxy Note 8 má v pere S-pen ukrytý drahokam.

Aký teda je?

Galaxy Note 8 dostal neľahkú úlohu obnoviť pošramotenú slávu celej série a jeho príchod sprevádzali veľké očakávania. Od začiatku bolo jasné, že tento smartfón jednoducho musí byť skvelý, aby sa mu podarilo umlčať kritikov. A Galaxy Note 8 takým je! Pevná a vodeodolná konštrukcia, nádherný dizajn či jednoznačne najlepší displej na trhu lákajú už pri prvom pohľade. Extrémny výkon, vyladený systém a skvelý fotoaparát sa pridávajú hneď po prvých skúsenostiach s týmto telefónom, no a v talóne je ešte jedinečný drahokam v podobe S-pen. Jednoducho toto je jeden z najlepších smartfónov na svete.

Lenže ani u najlepších nie je všetko dokonalé. Mierne nepraktické odomykanie smartfónu spôsobuje nešikovne umiestnený skener odtlačkov, pri batérii zas nechcel Samsung nič riskovať a tak je menšia, pridávajú sa ešte nejaké ďalšie veci, no už len drobnosti. Je tu však ešte jeden väčší problém. Tým je cena. Galaxy Note 8 prišiel na náš trh s cenovkou 999 €, a to je veľa peňazí.

Dnes sa síce dá zohnať aj s cenou približne o stovku menšou, no stále veľa. Ak však takáto cena pre teba nie je problém, kúpou Galaxy Note 8 získaš to najlepšie, čo smartfónový trh ponúka. Alternatívou môže byť lacnejší a výbavou veľmi podobný model Galaxy S8+, tam už však nedostaneš skvelé dotykové pero S-Pen či duálny fotoaparát. Rad zariadení Note teda incidentom sedmičky našťastie neprestal existovať a dočkali sme sa pokračovania. A to je naozaj skvelé.

Čítajte viac z kategórie: Novinky

Pošli nám TIP na článok



Teraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP