Prehľad
Mobilná sieť

2G: GSM 850/900/1800/1900MHz
3G: WCDMA 850/2100MHz

Rozmery a hmotnosť

53 x 37 x 11.2 mm, 53,6 gramov

Displej

1.63" IPS s rozlíšením 320 x 320 pixelov, 277 ppi, Zafírové krycie sklíčko

Čipset

Mediatek MT6580
4-jadrá s taktom 1,3 GHz
GPU: Mali-400 MP

RAM

1 GB

Operačný systém

Android 5.1 Lollipop

Pamäť

8 GB

Konektivita

Wifi, Bluetooth 4.0, 2G, 3G

Batéria

450mAh

Ostatné

Multitasking, Senzor tepovej frekvencie

Plusy

+ Android 5.1
+ Výkonný čipset
+ Luxusná konštrukcia a príjemný pocit z nosenia
+ Kapacitné tlačidlá pod displejom
+ Výborné GPS
+ Perfektná cena vzhľadom na výbavu

Mínusy

- Slabá batéria
- Absencia microSD slotu
- Nedokonalý slovenský preklad

Hodnotenie redakcie
Užívateľské hodnotenie
Hodnotiť tu
Konštrukcia
10
8.4
Displej
9.0
6.3
Výkon
10
10
Operačný systém
10
10
Výdrž batérie
2.5
7.4
Zhodnotenie

Smartwatch No.1 D6 odporúčam každému, kto hľadá cenovo dostupné inteligentné hodinky s vyšším výkonom a neobmedzenými možnosťami vďaka otvorenému systému s miliónmi aplikácií. Potenciálny záujemca by mal mať tiež dostatočnú trpezlivosť s nabíjaním zariadenia. No.1 D6 sú vhodné aj pre športové typy, ktoré hľadajú zariadenie pre záznam trasy a porovnávanie športových výsledkov.

8.3
Hodnotenie redakcie
8.4
Užívateľské hodnotenie
7 HODNOTENÍ
Hodnotili ste

Recenzie hodiniek s plnohodnotným Androidom sme tu už mali. Recenzie hodiniek od spoločnosti No.1 sme tu už mali. Možno sa budem opakovať, ale aj spojenie týchto dvoch faktorov sme tu už tiež mali. Ak sa teraz pýtate, čím je táto recenzia výnimočná, odpoveď znie: najnovším modelom No.1 D6. Tento model prichádza s nespočetným množstvom vylepšení, ktoré si v tejto recenzii podrobne popíšeme.

Balenie

Klasické balenie od No.1

No1D6-05

Spoločnosť No.1 pri balení svojich smartwatch udržiava jednoduchý štandard, ktorý ostáva nemenný aj pri No.1 D6. Jedná sa o drobnú kartónovú krabičku bielej farby. Na jej prednej strane nájdeme logo výrobcu a tradičnú grafiku znázorňujúcu číslo 1 zložené z malých ikoniek.

Kúpiť hodinky No.1 D6 z EU skladu za 69 €!

No1D6-24

Na bočnej strane nájdeme ešte základné špecifikácie, ktoré sa snažia potenciálnemu záujemcovi priblížiť produkt v krabičke. Po otvorení nájdeme bezpečne uložené smartwatch No.1 D6 v plastovom separátore. Pod nimi je uschovaný USB nabíjací kábel, manuál a kapacitný stylus.

No.1 D3 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

No1D6-01

Konštrukcia a dizajn

Láska na prvý dotyk

Konštrukcia smartwatch od spoločnosti No.1 je model čo model lepšia a lepšia. Začnem tentoraz netradične od remienka. Ten je síce hrubší, ale na dotyk veľmi príjemný a mäkký. Zo zadnej strany má vylisovaný nápis „Genuine Leather“, čo v preklade znamená pravá koža. Svojou kvalitou a pocitom z nosenia sa jednoznačne radí medzi to najlepšie, čo som na rukách nosil. Jeho veľkosť si môže každý používateľ prispôsobiť v rozsahu 17-23 centimetrov.

no1-d6-recenzia (13)

Konštrukcia smartwatch iba ešte viac zlepšuje pocit nadobudnutý náramkom. Telo smartwatch je vyrobené z kovu, ktorý na dotyk pôsobí chladivým dojmom. Zároveň je do hladka vyleštený ako sklo. Úžasnou „inováciou“ proti iným hodinkám s operačným systémom Android je štvorcový displej, ktorý zabezpečí, že už vám nikdy nič neunikne mimo viditeľnú oblasť. Keď to už lepšie ani nemôže byť, prichádzajú hneď 3 kapacitné tlačidlá, presne tak, ako sme zvyknutí z našich veľkouhlopriečkových miláčikov.

no1-d6-recenzia (14)

Aby sme nemali pocit, že si nemáme čo stlačiť, na bočnej strane nájdeme aj tlačidlo, ktoré na sebe obsahuje krúžok, ktorý je nakreslený špeciálnou farbou, a tá výborne odráža okolité svetlo. Vytvára tak dojem, ako by bolo podsvietené. Zadná strana je vyrobená z plastu. Vďaka svojej pevnosti a kvalite to nespoznáte až do momentu, keď otvoríte zadný kryt a nájdete tam vylisovanú značku recyklácie a pod ňou ABS + PC. Na zadnej strane nájdeme umiestnené piny na nabíjanie a tiež senzor tepovej frekvencie. Pod krytom je vymeniteľná batéria a slot pre nanoSIM.

no1-d6-recenzia (5)

Displej

Štvorec dokáže zázraky

Pri lacnejších smartwatch každý túžil po okrúhlych displejoch. Pri plnohodnotnom Androide mi to pripadá viac nežiadúco. Keď sa na to tak pozrieme, žiadanosť okrúhleho displeja od ceny je ako sínusoida. Pri ultralacných smartwatch výrobca nedokáže optimalizovať dôkladne systém od Mediateku. Trochu drahšie už dokážu ponúknuť príjemnú prácu na okrúhlom displeji. Potom je tu skupina smartwatch s plnohodnotným systémom Android, ktorý kvôli vysokému počtu aplikácií v Google Play ani nie je možné optimalizovať pre okrúhly displej. Náš zoznam zakončujú smartwatch s Android Wear, ktoré už obsahujú len optimalizované aplikácie pre kruhové obrazovky.

no1-d6-recenzia (7)

Späť k No.1 D6. Štvorcový 1,63″ IPS displej zvláda svoju prácu výborne. Poskytuje tiež výbornú čitateľnosť na slnku, rovnako ako aj veľký rozsah podsvietenia v nastaveniach. Zafírové krycie sklíčko displej dôkladne chráni pred škrabancami a inými nástrahami. Potešia tiež výborné pozorovacie uhly displeja. Dotyk je dostatočne citlivý, miestami trochu slabší pri hranách zariadenia.

Výkon a pamäť

Výkonnejšie než niektoré smartfóny

No.1 D6 sú vybavené čipsetom určeným pre smartfóny najnižšej triedy, čo dodáva hodinkám ten skutočný nádych výkonu. Jedná sa o čipset Mediatek MT6580 z roku 2015. V ňom „šlapú“ 4 32-bitové jadrá ARM Cortex-A7 s taktom 1,3 GHz. Čipset sa vyznačuje výborným multitaskingom. Nájdeme tu aj grafický čip Mali-400 MP. Menšie rozlíšenie displeja nevyžaduje veľa výkonu pre vykresľovanie 2D a 3D grafiky, vďaka čomu si na hodinkách zahráte aj tie najnáročnejšie tituly ako Need For Speed: Most Wanted a iné. Smartwatch dosahujú výborné výsledky aj v populárnych benchmarkoch.

Z pamäťového hľadiska sú hodinky vybavené až 1 GB RAM pamäťou a 8 GB interným úložiskom. Obe pamäte ponúkajú naozaj výborný komfort pri práci s aplikáciami a súbormi. Mutitasking je na skvelej úrovni a medzi aplikáciami môžete bez väčších problémov prepínať. Dalo by sa povedať, že hardvér dokonca predbehol systém, nakoľko vyvolanie menu multitaskingu je možné len z hlavného menu. Zapnutie smartwatch zaberie 42 sekúnd. Ich vypnutie následne 5 sekúnd.

Operačný systém

Lollipop s WatchOS nadstavbou

No. 1 D6 sú od výroby vybavené operačným systémom Android 5.1 Lollipop, ktorý nie je najnovší, ale dosahuje aj v súčasnosti výborných kvalít. Hodiniek s týmto Androidom na trhu nie je veľa, čím sa No.1 D6 radia medzi tie pokrokovejšie. Grafická nadstavba WatchOS neznámej verzie je výborne optimalizovaná pre hodinky a pracuje sa s ňou perfektne.

Predvolený launcher obsahuje 5 obrazoviek. Prvá z nich zobrazuje všetky notifikácie. Na druhej, ktorá je zároveň aj domovská, nájdeme nami zvolený hodinkový ciferník. V hodinkách nájdeme 10 predinštalovaných ciferníkov.

Ich počet si dokážete ľahko rozšíriť a doinštalovať tak ďalších 20 ciferníkov z internetu. Ponuka je naozaj pestrá a stále rastie. To, že No.1 D6 je výborný cieľ aj pre návrhárov, svedčí aj ponuka štvorcových ciferníkov, ktoré sú navrhnuté predovšetkým pre tieto smartwatch.

Ďalšou obrazovkou, v poradí už treťou, je prehrávač hudby. Po pripojení Bluetooth slúchadiel alebo externého reproduktora môžete využiť možnosť prehrávania hudby z tohto malého zariadenia na lepších reproduktoroch. Predposledná obrazovka obsahuje aplikácie pre zdravie, teda meranie tepu a krokov. Keďže pre správne snímanie tepovej frekvencie je dôležité, aby bol senzor tepu nehybne umiestnený čo najbližšie k pokožke, hodinky začnú merať tep len v prípade, ak máte prst položený na displeji. Je to trochu nepríjemná metóda, ale dáta menej skáču a dosahujú slušnú presnosť.

no1-d6-recenzia (18)

Aplikácia Krokomer zaznamenáva kroky počas celého dňa, ale používateľ si môže zvoliť vlastnú aktivitu, ktorú mu oddele zmerá. Výsledky z hodiniek som porovnal so športovým náramkom Xiaomi Mi Band 1S, ktorý nameral 2042 krokov (štart pri 2997). No.1 D6 namerali 1824 krokov, čo nie je veľký rozdiel a môžeme tak povedať, že hodinky sú dostatočne presné.

No1D6-18

Predvolený launcher je možné vymeniť za akýkoľvek iný, ktorý stiahnete z Obchodu Play. Nadstavba WatchOS často komplikuje život svojim používateľom kvôli výrazne preusporiadaným nastaveniam, ktoré sú zároveň okresané. Ja som sa napríklad dostal do konfliktu s hodinkami, keď som potreboval pridať ďalší Google účet. Tieto smartwatch správu účtov vôbec neobsahujú, a preto bola jediná voľba obnova do továrenských nastavení a pripojenie len jedného účtu.

Najlepším a najmilším prekvapením pre mňa bola podpora aplikácií, ktorá sa tu rozrástla aj o tie náročnejšie. Čo tak si zahrať nejaké závodné hry na hodinkách? Na No.1 D6 žiadny problém. Plynulá grafika, ovládanie gyroskopom i na obrazovke funguje bez problémov. Niektoré hry sa nedajú stiahnuť priamo z Google Play, ale ak zoženiete z internetu apk, dočkáte sa úspechu. Toto som zažil pri hre Asphalt 8, ktorá však dostala aktualizáciu v deň, kedy som hry na hodinkách testoval, a tak som nedokázal získať aktuálne apk. Konkurenčný Need for Speed: Most Wanted fungoval bez zaváhania. Výborná hrateľnosť a ovládanie gyroskopom mi priam vyrážali dych.

No1D6-08

Otestoval som aj slávny počin od Rovio, teda Angry Birds. Tie sa mi však nepodarilo spustiť. Ich druhá hra Bad Piggies fungovala bez problémov. Testu som podrobil oceňované hry ako napríklad Leo’s Fortune, kde predvolené ovládanie robilo trošku problémy, ale virtuálne tlačidlá to hneď vyriešili. Hra BADLAND pri prvom spustení spadla, ale potom už fungovala bez akýchkoľvek zaváhaní. Malý displej môže byť veľmi limitujúci. Aspoň to som si myslel, keď som si predstavoval, že budem hrať hru Icebreaker a Viking Voyage od spoločnosti Nitrome. Výrazne pri nej záleží na presnosti dotyku, ale hrateľnosť a pocity z hry displej neovplyvnil. Pomaly sa dostávame k hrám s rozšírenou realitou od spoločnosti Niantic, ktorú mal na starosti Google. Ich prvý počin Ingress ma sklamal, pretože po poslednej aktualizácii hra vyžaduje potvrdiť okno, že pri hraní budete opatrní. Potvrdzovacie tlačidlo je mimo obrazovky a ďalej sa nedostanete. Ich horúca novinka Pokémon Go! funguje bez problémov. Raz začas postava na mape so sebou šklbne, ale dá sa to prežiť. Tiež je menšou nevýhodou absencia fotoaparátu.

Úsmev na tvári vám občas vyčaria nedokonalé preklady systému do slovenčiny ako napríklad: zavrieť – blízky, ciferník – koliesko, pripojený – príkon a iné.

Výdrž batérie

Len malá chybička krásy alebo veľký prepadák?

no1-d6-recenzia (12)

Keď sa bežný používateľ pozrie na špecifikácie, uvidí: „450 mAh, vymeniteľná batéria“. Pre hodinky je to naozaj veľká batéria, ale ako obstojí v kombinácii so 4-jadrovým čipsetom od Mediateku? Otázka je to na prvý pohľad ťažká, ale odpoveď je veľmi jasná. Zle! Baterka dosahuje veľmi slabých výsledkov a dĺžku výdrže. Pozrime sa najskôr na výsledky benchmarkov. No.1 D6 vydržali v pracovnom teste PCMark 2 hod. aj 33 minút. Konkurenčné Finow X5 vydržali 2 hodiny 59 minút a staršia generácia hodiniek, No.1 D5, vydržala 3 hodiny 33 minút. V benchmarku Geekbench 3 hodinky No.1 D6 vydržali 2 hodiny 39 minút a získali pomerne vysoké skóre – 710 bodov. No.1 D5 vydržali 3 hodiny aj 26 minút, pričom získali iba 596 bodov. Najmenej získali hodinky Finow X5, ktoré dosiahli čas 2 hodiny 33 minút s počtom bodov 424. Oslňujúci čas to teda nie je, vysoké skóre je dosiahnuté iba vďaka veľkému výkonu, ktorý za ten čas hodinky poskytli.

V praxi bola výdrž veľmi podobná. Hodinky sa mi podarilo vybiť za 9 hodín bez toho, aby som ich používal, bez Wifi, Bluetooth, nanoSIM. Poobede sa len tak pozriem a uvidím oznámenie o vybití batérie. Výdrž je naozaj nedostačujúca pre každodenné používanie a vyžaduje priebežné dobíjanie. Keď smartwatch ostali ležať na stole, podarilo sa mi nevysvetliteľne dosiahnuť výdrž 2 dní a ostalo ešte 67%. Môže sa však jednať o chybu výpočtu percent batérie, keďže podobný výsledok sa mi znovu nepodarilo dosiahnuť. Tiež môže byť problém len v mojom testovacom kuse. Nabitie smartwatch z 15% na 90% zaberie 1 hodinu aj 16 minút.

Konektivita

Slušný príjem signálu

No1D6-09

Hodinky ponúkajú veľmi širokú ponuku konektivity. Bez problémov chytia každú WiFi, prípadne si urobia svoju vlastnú. Prístup na internet jej dodáte pomocou nanoSIM, ktorá podporuje 2G a 3G pripojenie. Pozitívnou vlastnosťou je úsporný Bluetooth 4.0, ktorý využijete najmä pri spárovaní s vaším Android alebo iOS zariadením.

GPS je pri inteligentných hodinkách vždy zaujímavá téma. Ešte som nemal dočinienia s hodinkami, ktoré by dokázali udržať signál GPS aj po nasadení na ruku. No.1 D6 ho nielen udržali, ale s výbornou presnosťou zaznamenali celú trasu. Signál nevypadával a dokonca bola trasa zaznamenaná lepšie, než smartfónom Elephone P9000, ktorý ju zaznamenával v rovnakom momente.

Ashampoo_Snap_2016.08.14_19h32m08s_008_

No1D6-14

Urobil som aj test GPS pomocou aplikácie My Tracks, kde s najvyššou citlivosťou aplikácia zaznamenávala trasu počas 30 minút, kedy boli hodinky nehybne položené na mieste. Dokonalé GPS by malo prejsť 0 metrov. Také však neexisuje a každé zariadenie niečo prejde. Tento údaj je veľmi dobrým ukazovateľom kvality GPS antény. Hodinky počas 30 min prešli iba 76 metrov, čím prekonávajú presnosť niektorých smartfónov. No.1 D6 boli pri teste položené na drevenej lavičke.

Mobogenie_20160814_193712

Multimédiá

Prenosné multimediálne zariadenie

Mať svoje obľúbené filmy vždy po ruke nebolo nikdy jednoduchšie. Vďaka 8 GB internému úložisku tu zmestíte hneď niekoľko desiatok filmov v rozlíšení 320×320 pixelov alebo pár stoviek pesničiek, ktoré si následne vypočujete z hlavného reproduktora alebo pomocou Bluetooth slúchadiel či reproduktora. 1,63-palcová obrazovka vám kino nenahradí, no čas strávený státím v preplnenej MHD-čke hravo zbehne ako voda. Použitie zvukového výstupu cez Bluetooth vysoko odporúčam, nakoľko zvuk z hodiniek je tichý a nevýrazný.

Záver

No.1 D6: Herná konzola na vašom zápästí

no1-d6-recenzia (20)

Spoločnosť No.1 nám opäť potvrdzuje, že plnohodnotný operačný systém Android v inteligentných hodinkách má veľký potenciál a stačí mu poskytnúť výborný hardvér, ktorý mu vdýchne úplne nový život. No.1 D6 sú geniálne hodinky takmer po každej stránke. Mäkký, ale za to kvalitný náramok, vám bude na ruke držať jemne a príjemne, že ho ani neucítite. Kvalitná konštrukcia dodáva hodinkám ten správny šmrnc. Aby bola zaručená najlepšia kompatibilita so softvérom, je použitý štvorcový displej, ktorý je prekrytý tvrdeným zafírovým sklíčkom. Optimalizácia softvéru je na výbornej úrovni a hodinky si rozumejú s väčšinou aplikácií. Na jedno nabitie však zázraky nečakajte a radšej pri sebe majte vždy power banku a USB kábel, pretože najväčšou slabinou týchto inak úžasných smartwatch, je batéria.

no1-d6-recenzia (9)

Kvalita príjmu GPS signálu je ale oproti starším verziám markantne lepšia a dokáže konkurovať aj smartfónom. Smartwatch No.1 D6 tak odporúčam každému, kto hľadá cenovo dostupné inteligentné hodinky s neobmedzenými možnosťami vďaka otvorenému systému s miliónmi aplikácií. Potenciálny záujemca by mal mať tiež dostatočnú trpezlivosť s nabíjaním zariadenia. No.1 D6 sú vhodné aj pre športové typy, ktoré hľadajú zariadenie pre záznam trasy a porovnávanie športových výsledkov.

Kúpiť hodinky No.1 D6 z EU skladu za 69 €!

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom