Najdrahší seriál histórie pokračuje. Pán prsteňov: Prstene moci počas minulého týždňa predstavil svoju úvodnú sériu a diváci mali na platforme Prime Video k dispozícii hneď trojicu epizód naraz. Podobne ako prvá séria, aj pokračovanie je zasadené do  tzv. Druhého veku Stredozeme, ktoré sa odohráva naprieč tisíckami rokov a došlo počas nich k viacerým kľúčovým udalostiam.

K tým najvýznamnejším patrí ukovanie Prsteňov moci, skaza mocného kráľovstva Númenoru či prvá veľká vojna elfov proti Sauronovi. Z prvej série, ako aj úvodných epizód pokračovania, je jasné, že tvorcovia plánujú všetky tieto udalosti predstaviť aj vo svojej novinke a v mnohých prípadoch už poriadne šliapli na plyn.

Sauron v prestrojení za elfa Annatara je už len kúsok od ukovania Prsteňov moci pre ľudí i trpaslíkov a zrealizovania svojho zlovestného plánu všetkých nositeľov ovládnuť svojou vôľou. Vidíme tiež začínajúcu destabilizáciu Númenoru, kde sa k moci dostáva ambiciózny Ar-Pharazon, ktorý majestátne kráľovstvo dovedie až do jeho záhuby.

Aj keď sa seriál v hlavnom smerovaní drží Tolkienovej predlohy, v detailoch už sa tvorcovia neboja experimentovať. Povzbudzuje ich pri tom aj skutočnosť, že Tolkien svoj Druhý vek neopisoval tak detailne ako trilógiu Pán prsteňov, čo necháva množstvo miesta na vlastnú interpretáciu.

Diváci hromžia, no jasno nemal ani Tolkien

Špeciálne veľkú kritiku voči seriálu vyvolala tretia epizóda, v ktorej sa jeden z ohyzdov pýta svojho pána, či je skutočne potrebné ísť do ďalšej vojny. Po vysvetlení sa v krátkej scéne vracia k svojmu malému dieťaťu a manželke, čo nemalá časť divákov nevie stráviť.

Tento článok je dostupný členom Fontech PREMIUM

Pošli nám TIP na článok



Teraz čítajú