Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

banner-redmi-4a
Smartfóny sa v posledných vyvinuli na plnohodnotné pracovné stroje, za čo vďačia aj neustále sa zvyšujúcemu výkonu mobilných procesorov. Každým rokom sme svedkami čoraz vyšších čísiel v testoch hrubého výkonu. V redakcii nás chytila nostalgická chvíľka, keďže pri upratovaní šuflíkov sme vyhrabali legendárne Xiaomi Mi3.

Súčasný čínsky technologický gigant Xiaomi vstúpil prvýkrát na trh so smartfónmi v roku 2010, no jeho prvým produktom nebol smartfón. Xiaomi začínalo ako softvérová spoločnosť a pár mesiacov po úspešnom uvedení značky sme sa dočkali aktuálne jednej z najpopulárnejších nadstavieb Androidu, MIUI. Prvý smartfón nám spoločnosť predstavila v roku 2011, kedy ohúrila prvým smartfónom Xiaomi Mi1, ktorý v tej dobe ponúkal TOP hardvér za ohromujúcu cenu. Tejto taktiky sa Xiaomi držalo (a stále drží) aj ďalšie roky, počas ktorých predstavilo Xiaomi Mi1S, Mi2, Mi2S a v roku 2013 ich nástupcu, Xiaomi Mi3. Práve tento legendárny model sa nám v redakcii v perfektnom stave zachoval, keďže dlhý čas odpočíval zabalený v krabici v šuflíku.

Xiaomi Mi3

Telefón sme sa rozhodli znova uviesť do prevádzkyschopného stavu. Totálne „vyšlahaná“, stále pôvodná batéria sa dobila bez akýchkoľvek problémov. Staručký Android 4.4 KitKat sme aktualizovali na v súčasnosti najnovšiu verziu MIUI 8, ktorá je postavená na Androide 6.0.1 Marshmallow. Áno, čítaš správne, aj takmer 4-ročný smartfón dostal od Xiaomi aktualizáciu na novší Android, čo je perfektným dôkazom o starostlivosti výrobcu o všetky svoje smartfóny. Do telefónu sme nainštalovali najnovšiu verziu slovenskej MIUI ROM od miuios.cz a aj napriek 2 GB RAM-ke telefón aj po tak dlhom čase od predstavenia „šlape“ neuveriteľne plynulo. Mi3-ka problém nemá ani s niekoľkými spustenými aplikáciami, medzi ktorými dokáže prepínať bez akéhokoľvek zaseknutia.

Xiaomi Mi3

Keď Xiaomi Mi3 vyšlo, disponovalo tým najlepším hardvérom, aký bol pre smartfóny dostupný. Hovoríme o štvorjadrovom Qualcomm Snapdragon 801 procesore (MSM8974PRO-AB), ktorého Krait 400 jadrá bežia na frekvencii 2,2 GHz. S ním kooperuje grafický čip Adreno 330, ktorý stále zvláda náročnejšie herné tituly. Hardvérovú konfiguráciu legendárnej Mi „trojky“ uzatvára spomínaná 2 GB operačná RAM pamäť. Nižšie nájdeš výsledky najznámejších testov hrubého výkonu a s pokojným svedomím môžeme prehlásiť, že Mi3-ka určite ešte nepatrí do starého železa, práve naopak, je to plne použiteľný smartfón aj po takmer štyroch rokoch od predstavenia.

Náš kus najväčšiu ujmu utrpel na batérii, ktorá je stále pôvodná a už to nie je to, čo to bývalo. Ak máš aj ty doma nejaký starší čínsky smartfón a bol by si ochotný nám ho poskytnúť na takýto kratší spomienkový test, budeme veľmi radi. Kontaktovať nás môžeš mailom alebo priamo na našej FB stránke.

Chcel by si si prečítať aj kompletnú recenziu na Xiaomi Mi3 po takmer 4 rokoch existencie? Daj nám vedieť v komentároch!  

Xiaomi Mi3 Xiaomi Mi3

Pošli nám TIP na článok



Teraz čítajú