Nalejme si čistého vína. Nedávno predstavený zabijak vlajkových lodí, OnePlus 5, nie je práve tým, čo sme od tejto ambicióznej spoločnosti čakali. Originálnu 3-ku a 3T-čko, s ktorými si tento čínsky výrobca vydobil rešpekt na svetovom trhu so smartfónmi, nahradil prístroj, ktorý ponúka neoriginálny dizajn a len pomenej vylepšení.

Preto teda niet divu, že nový model sklamal viacerých skalných fanúšikov, ktorí naň netrpezlivo čakali dlhé mesiace. Ak sa aj ty zaraďuješ do tejto skupiny, ver tomu, že je naozaj početná a patria do nej aj niekoľkí členovia našej redakcie. Ako sa však hovorí, všetko zlé je na niečo dobré. V tomto konkrétnom prípade toto porekadlo našťastie platí a napriek tomu, že ti OnePlus 5 veľmi neulahodilo, jeden z predošlých modelov výrobcu by ti ulahodiť mohol. Mohlo by sa to podariť takému OnePlus 3T, ktoré po predstavení svojho nástupcu v e-shope Gearbest.com rapídne stratilo na cene.

oneplus 3tzdroj fotografie: FonTech/Kristián Hrušovský

Napriek tomu však stále ponúka špecifikácie, ktoré z neho robia jeden z najlepších Android smartfónov. Taktiež disponuje originálnym dizajnom hliníkovej konštrukcie, ktorá v sebe drží 5,5-placový Optic AMOLED FullHD displej. Ten je takmer na vlas zhodný s tým, ktorý bol použitý práve v novinke. Zhodný je aj skener odtlačkov prstov a to isté platí aj pre 16 MPx selfie kameru. Tá zadná síce neponúka dva snímače, no bohate si vystačí aj s jedným. Pri hlavnom 16 MPx fotoaparáte napomáha aj optická stabilizácia obrazu, ktorú, žiaľ, OnePlus 5 postráda.

Kúpiť OnePlus 3T za 347 €
Kupón ONEPLUSK

Po stránke výkonu sa OnePlus 3T môže pochváliť najvýkonnejším procesorom minulého roka, Snapdragonom 821, ktorý spolupracuje s grafickým akcelerátorom Adreno 530, ale aj 6 GB RAM pamäte a 64 GB interného úložiska. Dostalo sa aj na 3400 mAh batériu, ktorú dobiješ extrémne rýchlo vďaka podpore Dash Charge a v prípade tejto verzie môžeš rátať aj s kompletnou nádielkou európskych LTE frekvencií. Samozrejmosťou je najnovší Android 7.1 Nougat, ktorý je obalený do ľahkej, no funkciami nabitej nadstavby OxygenOS. Takto vybavený telefón môže byť po zadaní kupónu ONEPLUSK tvoj za 347 €. Pre istotu si však prichystaj ďalších 69 € na dodatočné poplatky na colnici.

Kupón aplikuješ v košíku:

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom